Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a szomszéd beszól a macska...

Ha a szomszéd beszól a macska miatt, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen találtunk albérletet a két macska miatt a férjemmel. Kertes házat kerestünk, szerintem állatkínzás őket benntartani.

A szomszéd ma félhangos megjegyzést tett, mikor látta, hogy kint van a férjem a kertben, miszerint akinek macskája van, tartsa bent, ne ő szenvedjen a büdös dögök miatt.

Egyrészt kár, hogy nem voltam kint, mert nem hagytam volna szó nélkül.

Másrészt tanácstalan vagyok, mert feltételezem, macskasz*rt talált, de sajnos járnak ide más macskák is bunyózni(az enyéimet is szokták bántani, sőt, ide vizelnek, az enyéim ivartalanítottak).

Úgy vélem, minden szomszédtól (és felé) tolerancia kell, az ő fáikon szarkák laknak, egész nap fülsüketítően cserregnek (ezt is ki fogom írni kérdésben), megőrülök tőlük, eltűntek az itt fészkelő madarak miattuk. A másik szomszéd feltunningolt autóval parkol be percekig (!), hogy rezegnek a falak, a harmadiknál éjszakába nyúlóan isznak és hangoskodnak a kertben, és mi sem szólunk.

De ha kárt tesz a macskáinkban...


2014. máj. 20. 11:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Semmit. De legfőképp ne veszekedj vele. Ha jóban vagy a szomszédokkal, kisebb eséllyel bántják a macskádat.
2014. máj. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Nem kell vele foglalkozni. Ha bántaná,tegyél feljelentést állatkinzás miatt.
2014. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Oké, de már beszólt. Már korábban, is, mert az utcán (!) a házuk előtt mertünk parkolni, akkor átmentem, a férjjel lerendeztük, ez most a nő.
2014. máj. 20. 12:36
 4/14 A kérdező kommentje:
Ebből volt már vitám állatvédőkkel (?) is, kóbor macskát akartam befogadni tőlük, erre nem adták ide, mert hogy kiengedném, és biztonságosabb neki bent. Tök kemény volt a nő. Én meg gondoltam, de nagy luxus van, hogy nem kell a befogadó, de én bizony kiengedem. Én is élnék úgy 60 évet inkább, hogy kijárok, mint 100-at bezárva a házba. Bocs, ez OFF volt.
2014. máj. 20. 12:38
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Meg kell kérdezni, van-e macskájuk.

Ha nincs, akkor meg kell állapítani, hogy tőlük jön át az a sok egér.

2014. máj. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Jártam hasonló cipőben, nálunk a főbérlő uszult a macskák ellen, jólehet nem is mi vittük oda, hanem odakölykezett a padlásra egy anyacica és befogadtuk őket.

Mielőtt jött az öreglány uszulni újfent a macskák ellen, a nagyobb hatás kedvéért szórtam némi csoki tortareszeléket ide-oda, és megmutattam neki, hogy sok az egérszar, kell a macska.

Egyébként tényleg volt sok egér is, sokat megfogtak a cicáink.

2014. máj. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Különben vicces, hogy ezt írod, hordják ide a macskáim az elkapott egereket. Ketten béreljük a házat, a társam eddig is mondta, hogy a szomszédból biztos, mert itt nem látott még sosem.
2014. máj. 20. 14:38
 8/14 Medvi ***** válasza:
Sajnos a szomszédok kevés kivétellel általában tök hülyék. A bánásmódot erősen befolyásolja az illető intelligenciahányadosa. Feltételezem, hogy ez egy vidéki őstapló lehet. Nekem az szokott legjobban beválni, hogy teljesen gyanútlanul beszélgetést kezdek vele. Megkérdezem, hogy nem okoz-e problémát, ha a cicám néha átmegy a kertjükbe. A legtöbbje kedvesen azt mondta, hogy dehogyis. Amelyik nyavajogni kezdett a macskaszar miatt, annak legártatlanabb gyermeki ábrázatommal azt mondtam, hogy nagyon sajnálom ami történt, de sajnos ezen a téren nincs hatalmam fölöttük, nem tudom megparancsolni nekik, hogy hova kakiljanak. Egyszer még föl is ajánlottam, hogy nyugodtan szóljon, ha cicakakit talál, szivesen föltakarítom helyette. Megköszönte, de egyszer sem hívott át emiatt azóta se. Mindig legyél készséges, barátságos, kedves, ne hagyd magad fölhúzni, ha bunkóskodik próbáld megnyugtatni, mosolyogj kedvesen, kérj elnézést. Ez nem megalázkodás, hanem egy színdarab, amit elő kell adnod a cicáid érdekében. Ha összeveszel vele, akkor tényleg az életükre törhet, de ha van benne egy csepp jóérzés, addig nem fog, amíg jóban vagytok. A beszélgetés előtt gondold át, hogy miket fogsz mondani, és határozd el, hogy higgadt és kedves maradsz.
2014. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, vidéki-e, az mindegy is, Budapesten élünk. Nem könnyűek, mert ők tulajok, mi meg albérlők, és (mint oly sokan) lenézik ezt a "kategóriát". Legelőször azért kötöttek belénk, mert az ablakuk alá parkoltunk (közterületen!), nem azért "kértek engedélyt a tanácstól" és kövezték le. Akkor udvariasan, de határozottan lekezeltem az öreget, bedörömböltem hozzá, hogy bemutatkozzunk, ha már így "összefutottunk". De épp 10 perce csöngetett be dühösen, mert a házunk elé parkolt kocsink hátulja 5-10 cm-t az ő oldalukra lógott. Miközben a férjem (aki bánatomra túl kedves és udvarias) szó nélkül előrébb gurult, ő már be is tolatott (tehát befért, mint ahogy reggel is ki tudott állni).

Közben kijött a felesége, én meg ott simogattam a macskát, hátha mond(anak) valamit, de nem.

Sosem fogom megérteni, miért jó egyeseknek, ha folyton kötözködnek. Szar a szexuális életük? Frusztráltak? Ilyen alkatok? Az a baj, hogy én nagyon hamar elborulok, és ezt nem sokáig fogom elviselni.

2014. máj. 20. 16:47
 10/14 anonim ***** válasza:

Azt én is tapasztaltam, hogyha albérlő vagy, tulaj és szomszédok is megpróbálnak a fejedre nőni, ha nem vigyázol.

Szomszédokat aránylag könnyű leállítani, többnyire elég ha nem foglalkozol velük. Viszont arra számíts, hogy a macskák miatt majd fúrnak a tulajnál. Ezért valahányszor összefutsz a tulajjal ne felejtsd el megjegyezni, hogy milyen jó, hogy van macskátok mert a hülye szomszéd tele van egerekkel.

2014. máj. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!