Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a szomszéd beszól a macska...

Ha a szomszéd beszól a macska miatt, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen találtunk albérletet a két macska miatt a férjemmel. Kertes házat kerestünk, szerintem állatkínzás őket benntartani.

A szomszéd ma félhangos megjegyzést tett, mikor látta, hogy kint van a férjem a kertben, miszerint akinek macskája van, tartsa bent, ne ő szenvedjen a büdös dögök miatt.

Egyrészt kár, hogy nem voltam kint, mert nem hagytam volna szó nélkül.

Másrészt tanácstalan vagyok, mert feltételezem, macskasz*rt talált, de sajnos járnak ide más macskák is bunyózni(az enyéimet is szokták bántani, sőt, ide vizelnek, az enyéim ivartalanítottak).

Úgy vélem, minden szomszédtól (és felé) tolerancia kell, az ő fáikon szarkák laknak, egész nap fülsüketítően cserregnek (ezt is ki fogom írni kérdésben), megőrülök tőlük, eltűntek az itt fészkelő madarak miattuk. A másik szomszéd feltunningolt autóval parkol be percekig (!), hogy rezegnek a falak, a harmadiknál éjszakába nyúlóan isznak és hangoskodnak a kertben, és mi sem szólunk.

De ha kárt tesz a macskáinkban...


2014. máj. 20. 11:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ebből volt már vitám állatvédőkkel (?) is, kóbor macskát akartam befogadni tőlük, erre nem adták ide, mert hogy kiengedném, és biztonságosabb neki bent. Tök kemény volt a nő. Én meg gondoltam, de nagy luxus van, hogy nem kell a befogadó, de én bizony kiengedem. Én is élnék úgy 60 évet inkább, hogy kijárok, mint 100-at bezárva a házba. Bocs, ez OFF volt."


Ne haragudj, de az állatvédőknek, menhelyeseknek jó oka van erre, jobban tudják ezt.


A másik: elhiszem, hogy ideges vagy, de ahogyan írta valaki, próbáld meg kerülni a konfliktust, mert az állatokon fog az egész dolog lecsapódni. Legátlagosabbnak kinéző emberekből is előbújik a szörnyeteg.

2014. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Medvi ***** válasza:
Nem az összes vidékire értettem ezt, hanem csak azokra, akik az állatot eldobható tárgyként kezelik. Sajnos nekem is vannak ilyen rokonaim, de nem szoktam őket sértegetni, csak szomorkodom miattuk, mert soha nem fognak megváltozni, és a gyerekeiket is így nevelik. Próbálj megnyugodni és higgadtan kezelni a helyzetet, a férjed taktikája a jó. Látom, hogy undok akadékoskodókkal állsz szemben. Ha menthetetlennek látod a helyzetet, még az elköltözésen is elgondolkodhatsz. Mindent türelmesen próbálj elmondani neki, pl azt is, hogy te szereted a cicáidat, legfeljebb őrültnek néz, de ez zavarna téged egy ilyen ember esetében?
2014. máj. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Medvi ***** válasza:
Elhiszem, hogy legszívesebben felnégyelnéd őket és kitűznéd a négy legnagyobb vár fokára, de ez ma már nem divat. Egyébként lehet, hogy csak egy folyton zsörtölődő, káráló sápítozó illető, mint anyósom, de közben teljesen ártalmatlan ember. Elég fárasztó, és rendkívül uncsi.
2014. máj. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Remélem. Ők az a típus, akikről messziről lerí, hogy tökéletesnek tartják magukat. Másokkal ellentétben.
2014. máj. 23. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!