Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem hagy aludni a macskám...

Nem hagy aludni a macskám éjjelente, jó megoldás ha berakom egy ilyen kennelbe éjszakára (kép lent)?

Figyelt kérdés

Friss macskatulaj vagyok, eddig csak nyuszim volt, őt ugye éjjelre visszaraktam a ketrecébe és ott elvolt, nem sok vizet zavart. Macskával más a szitu... Még picike, 7 hetes, és nagyon aktiv, nem igazán áll meg egy percre sem. Éjjelente ugrabugrál rajtunk az ágyon, nekifutásból felpattan rám meg ilyenek, csak fél órákra áll meg és piheg picit a párnánkon. Nagyon édi, de sajnos amúgy is rossz alvó vagyok, és hát nem igazán tudok tőle aludni. Így arra gondoltam veszek egy ilyet:

[link]


Éjjelre berakom, alomját is, kaját-vizet mindent, persze a szobában, az ágy mellé.


Ez jó megoldás a cica szemponjából vagy gonoszság? Kibír 6-7-8 órát? Mit gondoltok?


2014. máj. 30. 09:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Most még kölyök, de ne aggódj hamar kialakul majd a napirend.

Este alaposan fáraszd le, játssz vele sokat és akkor aludni fog. Barátnőmé is ilyen volt kb 1 hétig, aztán megtanulta, hogy éjjel aludni kell, viszont reggel 6kor kegyetlenül ébreszt, akár órát lehet igazítani hozzá, mert őkelme épp éhes, és addig nem is fog békén hagyni, míg nem adsz neki kaját. Aztán nap közben ha dolgozik, akkor alszik, délután este aktívkodás van és este lefekvés.

Szóval ne aggódj nem marad ez így, de ne zárd ilyen kis helyre, mert csak kellemetlenséget okozol neki. Szerezz be egy jó kis pihe-puha cicazsákot, abban imádnak aludni, el tud benne bújni.

2014. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Vegyél neki egy jó nagy macskamászókát, aggass rá lógós játékokat és elfoglalja majd magát vele éjszaka. Persze nem hangtalan ez sem teljesen, de megszokható és nem állandóan rajtatok ugrál.

Nekem is van cicám, ha kizárom a szobából akkor hangosan nyávog, szóval ez a ketrec vagy mi sem lenne megoldás szerintem, ott nyávogna amíg ki nem engeded, vagy szétkaparná.

2014. máj. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Vedd meg a kennelt, és feküdj bele te éjszakára. Úgy a káposzta is jóllakik meg a kecske is megmarad.
2014. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

köszönöm az értelmes hozzászólásokat.


az olyanokra mint az utolsó azt tudom mondani hogy keressétek meg mi hiányzik az életetekből. érdekes mód mikor angol fórumokra kerestem rá ugyanezzel a problémával kapcsolatban és ugyanilyen megoldást vetettek fel, senki nem hurrogta le a másikat meg senki nem kezdte bántani a kérdezőt hanem értelmes hszek születtek. csak a magyarok ennyire bunkók úgy látszik.

2014. máj. 30. 12:54
 15/18 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem lenne hülyeség, csak rizikós vagy bejön vagy nem. Lehet hogy ha van benne számára elég játék akkor el lenne benn, de lehet hogy csak a folyamatos nyávogás menne.


Én viszont valami mászókás bútort venni neki, azon talán jobban el lenne, aludni is tud benne

2014. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Amugy, amig ilyen pici, nyugodtan berakhatod egy zart kenelbe.

Ugyanis, igaz, hogy ejjeli allat, de amig ilyen pici, pontosan az a szabaly, hogy amig az anyja vadaszik, csondben var a barlang/akarmiben, ahol van, hogy a ragadozok ne talaljak meg.

Ugyhogy, nem nem okoz benne lelki torest, ha amugy foglalkozol vele.

Masreszt, teljesen jo otlet megszoktatni vele, hogy hiaba ejjeli allat, este aludni kell. Mert amugy siman megtanuljak.

2014. máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom kedves utolso es utolso elotti valaszolo az epito hozzaszolast.


Kepzeljetek el, abszolut semmi szukseg nem volt mar erre a kennel megoldasra. A kerdes kiirasa utani ejjeltol fogva ugyanis a kismacska vette a lapot, hogy mi bizony ejjel alszunk, igy azota -egy-ket ejszakatol eltekintve siri csondben van es mely alomban vegigalussza az egesz ejszakat.

Parom hajnalban kel, akkor a kiscica mindig felkel vele egyutt az ebresztore. Ilyenkor beindul nala az ot perc es felkelt engem is, ugrabugral rajtam probal jatekra invitalni (tiszta edes mikor a takaro ala benyul a kis mancsaval es elkezd lagyan pofozgatni a mancsaval). de en nem hagyom magam, es fekszem mozdulatlanul, ilyenkor veszi a lapot es visszaalszik o is, es egeszen addig alszik amig en fel nem kelek.

vettunk neki egy oriasi maszo fat (macskafat). Imadja. azon van egy kis kosar. az lett a halo szobaja. minden ejjel mikor mi lefekszunk, mint a jo gyerekek, felmaszik es max WC/re meg inni jon le egeszen addig mig fel nem kellunk.

persze mikor szabadnaposak vagyunk akkor joval elottunk fel kel es az ugralos-pofozgatos modszerrel probal felebreszteni, de hamar feladja es visszaalszik . :)

hihetetlen mennyire okos, ertelmes kis allat. imadom nagyon :)


megegyszer koszonet mindenkinek, hala istennek nem kellett a kennel :)

2014. jún. 30. 08:44
 18/18 Unikornispata ***** válasza:
Ez a sok bezárós komment?Hogyan zárja a nappaliba?Tán' nem fogja szétkaparni az ajtót???
2018. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!