Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska jellemteszt? Létezik...

Macska jellemteszt? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Dorombolós, bújós cicát szeretnék, amelyik (macskához képest) könnyen tanítható. Mire kell figyelnem? Mit kell néznem (azon kívül, hogy egészséges-e)? 2-3 alkalommal tudnék eltölteni 4-5 órát a cicák közt. Mennyi idős korban kellene először 'megvizsgálni' őket?

Ahogy lehet ivartalaníttatnám, ezért (gondolom) a neme nem számít. Egyszerű házi macskát szeretnék, 7-8 hetes kora körül tervezem elhozni, nálunk bent lakna.



#macska #kölyök macska #cica #macska teszt #cica választás
2014. jún. 10. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom jellemteszt létezik e, de már kiskorban is szembe tűnik ha valamelyik különösen félős, független vagy bújós kölyök. Ha nagyon bújós cicust szeretnél, olyan helyről hozd el ahol tudod hogy az anya macska is nagyon bújós, közvetlen. Valamint szerinte a gazdi hatása is később befolyásolja milyen személyiségű lesz a cicája. ( Nekem több macskám volt már akiket kiskoruktól kezdve neveltem, és mindegyikőjük inkább független, kíváncsi lett, és nagy korában is az is maradt mint dörgölőzős)


Amint elhozod őket, a beszoktatós egy hét után érdemes elvinni oltásra, féregtelenítésre hogy ha ezeken nem estek át, az ivartalanítást pedig megoldja az állatorvos, de nyolc hónapos kor előtt semmiképp nem javasolt, fiú cicáknál (Előtte szerintem jól nézz utána a dokiknak mert vannak akik tömegcikként kezelik a házi cicusokat és nem vigyáznak rájuk eléggé, sajnos én találkoztam már ilyen dokival :(


Az etetés talán a legfontosabb

[link]

ugyan ez az oldal elvileg fajta specikus, minden más cicára is ezek a dolgok érvényesek, még azt is leírja miket kell beszerezned szóval sok sikert a kiscicákhoz :)

2014. jún. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kiscicak jelleme leginkabb olyan lesz, amilyen az anyjuk jelleme. Mert tole tanuljak el, hogy kell elni.

Ami fontos, hogy 8hetes elott semmikeppen sem szabad elvinni, de oszinten szolva, 10 hetesen lenne a legjobb.

2014. jún. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Nincs jellemteszt de felesleges is.

A macska annak adja a bizalmát, akiről érzi az érdeklődést, a jószándékot, és a kommunikációja alapján elfogadja másik macskaként, illetve szülőként.

Tehát hiába nézel ki egy bújós macskát, ha nem értesz hozzá, nem megfelelően foglalkozol vele, nem töltesz elég időt vele, akkor nálad nem lesz bújós.

Nemrég hoztam ki egy menhelyes cicát, azt mondták, hogy valószínűleg magának való cica lesz mert nagyon félős, magábaforduló kis mufurc volt.

Megfelelő foglalkozással a bizalom kiépítése pár nap alatt megtörtént, öt napon belül már engedte magát felvenni, és a visszahúzódó szomorú cicából második hétre már egy felfedező mókamester lett.

2014. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!