Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatok is rémálmodhatnak?

Az állatok is rémálmodhatnak?

Figyelt kérdés

Éjjel egyszercsak arra ébredtem, hogy a cicmók a másik szobában egyszercsak keservesen elkezd nyivákolni, mire kikeltem az ágyból, hogy megnézzem, mi baja van, már oda is rohant hozzám, ugyanazzal a keserves nyávogással (lehet, hülyén hangzik, de ahogy ilyenkor nyávog, nekem olyan, mintha azt mondaná "anyuuuu, anyuuuuu, anyuuuu").

Felugrott az ágyra mellém, hatalmas szemeket meresztett rám, elkezdett recsegni meg dörgölőzni. Simizgettem, visszafeküdtem, rám mászott, elhelyezkedett és visszaaludtunk.

Csak az jutott eszembe, hogy olyan, mintha rémálma lett volna, lehetséges?


2014. jún. 10. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt már kimutatták, hogy az állatok igenis álmodnak. Nem lehetetlen, hogy a macskád álmodott, de lehet, hogy csak megijedt valamitől.
2014. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! :)

Ha megijed, nem szokott nyávogni, akkor csak simán elbújik valahova. Akkor szokott ilyen hangot kiadni, amikor zuhanyozok - azt valamiért utálja, és mindig meg akar menteni. :D

2014. jún. 10. 18:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy álmodnak.

Nekünk a menhelyről befogadott kutyánk, aki anno kóborkutya volt, mindig azt álmodja, hogy bántják, szűköl, nyüszög álmában, meg vakkantgat, fel kell ébresztenünk a rémálomból.

Egyébként mért ne álmodnának, náluk is vannak agyhullámok, meg álomszakaszok ugyanúgy mint az embernél.

2014. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De egyébként a cica akiről szó van lehet csak megijedt egy gyanús zajtól. Ilyenkor biztonságos helyre és biztonságot nyújtó személyhez szalad akiben megbízik.
2014. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mondom, nem szokott nyávogni, ha megijed, csak elbújik :)

Szegény kutyus :( Annyira utálom, amikor bántják szerencsétlen állatokat :(


Köszi a válaszod! :)

2014. jún. 10. 19:39
 6/6 anonim válasza:
Szia! Olvastam erről valamit. Talán új még a válaszok között. :-) Idézek a könyvből egy kicsit: "Megfigyelted már a kutyát, vagy a macskát alvás közben? Néha vinnyognak, fújtatnak, a lábuk rángatózik, a szemhéjuk remeg. Pontosan úgy, mintha álmukban izgalmas élményekben lenne részük. Mivel azonban az állatok sajnos nem tudnak mesélni az álmaikról, a tudósok sem tudnak egyértelmű választ adni a kérdésre. Mégis azt feltételezik, hogy egyes állatok az előző nap történéseiről álmodnak. Ezért ne ingereld a háziállatodat, mert a végén még rossz álmai lesznek."
2015. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!