Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Titeket nem idegesít, hogy...

Titeket nem idegesít, hogy egyesek hobbiból cicákat szaporítanak?

Figyelt kérdés
Látom az interneten, hogy sokan hirdetik a kiscicákat, és mikor írok nekik, hogy ivartalanítsa a macskáját én vagyok a bunkó, ne szóljak bele. Csak, hogy nekem is van két cicám akiket az utcáról mentettem, és csak idén 8 cicát szedtem ki a kukából és ajándékoztam el.. minden évben találok kóbor macskákat. Sokak között engem terhelnek az ilyenek azzal, ha szaporítják csak úgy poénból, meg "mert milyen aranyosak a kiscicák" címszóval a kóbor macskák számát! Bosszant!

2014. jún. 19. 15:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%

Jólelkű vagy, de téged sem az eszedért szeretnek.

Elmondok valamit, csak hogy értsd: attól, mert valaki nem ivartalanítja a macskáját (amit érthető, ha valaki nem akar megtenni), még nem jelenti azt, hogy kukába fogja dobálni a kismacskákat.

Egyébként meg igen, tényleg bunkóság beleszólni más dolgaiba. Meg alaptalanul olyat feltételezni másokról, hogy biztos a kukába dobálja a macskáit.

2014. jún. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%
Sokan ebből akarnak "meggazdagodni".
2014. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem, azt hiszem a logikáddal baj van. Tudod minél több macskát szaporítanak feleslegesen, annál több lesz a kóbor macska. ugyanis így nem az eleve kóbor vagy menhelyi cicákat fogadják örökbe.. gondolkozz már.. ok-okozat..
2014. jún. 19. 16:08
 4/17 anonim ***** válasza:
12%

Inkább neked kéne gondolkoznod.

Attól, mert megszületik egy alom macska, még nem szükségszerű, hogy az a kóbor macskák számát növelje.

Az meg teljesen érthető, akármennyire is fájdalmas tény, hogy az emberek szívesebben vesznek egy tiszta tenyészetből származó kiscicát, mint egy ki tudja, milyen nyavajákkal küzdő sokéves menhelyi kóbor macskát.

2014. jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Jajj de buta vagy, te jó ég!!!!!!!!
2014. jún. 19. 16:16
 6/17 A kérdező kommentje:
nem tenyésztőkről beszélek!!! sima házi macskákról akiket csak azért elletnek évente 4x hogy jajj de cuki kiscicák legyenek..
2014. jún. 19. 16:17
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

80%-os, te sem jártál még állatmenhelyen :)

egyedül neked van baj a logikáddal...

2014. jún. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Engem csak az idegesít ebben, hogy marad egy csomó kóbor macska, azt azok is szaporodnak meg azok is. Szaladgálnak át az úton, összekakilják a teraszt, nem lehet kint hagyni tőlük a ruhát egy napozószéken pl, mert leokádják. (Nehéz darabok amik nem férnek a gépbe ott csöpögnek). Kocsival menve is félek, hogy elütök egyet aztán nem fizet a biztosító és takaríthatom le a kaszniról a döglött macskát...
2014. jún. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

Hasonló cipőben járunk, kedves kérdező.

Sajnos rengeteg embernél abban merül ki a "jajénnagyonszeretemazállatokat" dolog, hogy beszereznek egy állatot, majd néha szeretgetik, etetik és ennyi.

Régebben, amikor édesanyámék építkeztek és nem volt még kutyus, folyamatosan a mi kertünkbe dobálták be a cicákat/kiskutyákat. Mi kerestünk nekik gazdit, állatorvos stb. Aztán lett kutya, de sajnos még mindig dobálgattak be kiscicákat a kertbe és hát volt olyan, hogy későn vettem észre, hogy megint bedobtak egy cicát, és a félig széttépett kisállattal rohanhattam az orvoshoz, hogy altassa el, ne legyenek fájdalmai (már nem lehetett meggyógyítani)...Én ezért vagyok nagyon dühös az összes "jajkiscicuuuakfognakszületni" féleszűre, mert állítják, hogy jaj ők majd keresnek gazdit, stb. Milyen gazdit? Vagy ugyanolyan felelőtlen barmokat, mint ők maguk, akiknél fogyóeszköz a macska, de volt rá példa, hogy állatkínzók/bundakészítők pont ilyen hirdetésekre vadászva szerezték be újabb áldozataikat.

Az is komoly tényező, hogy az elszaporodott kóbor macskák rengeteg védett madarat ölnek meg...

Közösségi oldalon rendszeresen látom ugyanazoknál az emberkéknél feltűnni az újabb és újabb cica szaporulatos hirdetéseket - jaj megint megtörtént a baj, hihi, ugye milyen cukik-, adják oda fűnek-fának. Egyszer az egyik alá odaírtam, hogy nem gondolkozik ivartalanításban, mert itt meg itt kedvezményesen lehet. Na jött is a kiborulás, állatkínzó vagyok, én mit éreznék, ha engem ivartalanítanának. :D Hát kész.

És azt sem veszem be, hogy valakinek nincsen erre pénze.

A legtöbb ilyen ismerősöm, akikről fentebb írtam rendszeresen jár bulizni és posztolgatja ki a nyaralását valami szigeten, vagy az új autóját. Nem beosztani akarom mások pénzét, csak ahogyan te is leírtad, "mi", a cicák, (és a természet) isszuk meg a levét ennek az egésznek.

2014. jún. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy viszont itt a gyakori kérdéseken sok ilyen kis cica született kérdést csak szórakozásból tesznek fel.
2014. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!