Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj, ha a 8 hónapos cicám...

Baj, ha a 8 hónapos cicám csokit eszik?

Figyelt kérdés
Nem sokat, heti 1 db 12 g-os mikulást evett meg mostanában. Nem tudom, hogy lehet-e neki adni.
2010. jan. 5. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Kutyáknál veszélyes mert akár egy kis cukor is árthat az agyának és meghülyül, viszont macskáknál nem tudom, hogy ez h megy
2010. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
baj, mert a kakaóban számukra mérgező anyag van. huzamosabb ideig kap mérgezést kap. ne adj neki soha öbbet!
2010. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
Rileeeeeksz xd. A miénk is nagy ragadozó! Az epres puding az egyik kedvence:)
2010. jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

"a csokoládé és a kakaó is tartalmazza a teobromin nevű alkaloidot, amely mérgező hatással bír a macska szervezetére"

Szóval ilyesmit ne adj neki.

2010. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Gyomorgörcsöket okoz a macskáknak !!!!!!!!!!!!!

Nekem is van cicám és olvastam egy macska könyvben h tilos csokit adni nekik!!!!!!!!!!!!!!

2010. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Ejha :) Erről nem tudtam :) Akkor bocsesz az előzőért xd. Viszont pudingot nyugodtan adjál neki :P A miénk még mindig él :P
2010. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szépvolt...
2010. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sem a macska mája, sem a kutya mája nem tudja lebontani az édességet, csokit, cukrot! Én is eleinte adtam a kutyusomnak, és elmondtam a állatorvosnak.Tilos!!!!!
2010. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
tényleg nem szabad neki adni mert valamilyen teubromint vagy mit tartalmaz ami nekik mérgező és akár 3 g is árthat nekik.de végülis a barátnőm macskája is megevett már egy csomó csokit és semmi baja nem lett neki és még a kölykei is egészségesek
2010. jan. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem a cukor a baj, hanem ahogy már írták, a teobromin. Ez olyan hatású, mint a koffein, a cicák szervezete nem tudja feldolgozni, túlpörgeti a kis szívüket, mérgezést okoz.

Úgyhogy csokit se kutyának, se macskának nem szabad adni, maximum fehér csokit egy picikét.

2010. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!