Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok már pici kinder-csokit...

Adhatok már pici kinder-csokit a 8 hónapos kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Már 2x megkóstolta...és azóta ha látja a tesója kezébe kotor hozzá és kunyerál...szabad már neki pár falatnyit ennie belőle? És a trapista sajtot is megkóstolhatja már?

Mindenbe bele akar kóstolni amit eszünk...:)


2010. máj. 7. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Sajtot igen. CSOKIT NEM!!!! Én biztos nem fogok adni neki. Élete során elég csokit ehet majd, de rögtön 8 hónaposan nem hiszem, hogy rá kellene szoktatni. Ha kunyerál, ha nem.
2010. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Csokit ilyen kicsinek még én sem adnék. 1 év felett esetleg néha... Sajt mehet neki.
2010. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. Akkor nem adok neki csokit. Remélem attól a kb 3 falattól meg nem lett baja.
2010. máj. 7. 11:34
 4/14 anonim ***** válasza:

8 hónaposan én sem adnék neki csokit. Minek rászoktatni már ilyen kis korban?

Az én fiam is kinézi a szánkból a kaját, de attól még nem fogom megkóstoltani vele a pörköltet, mert nyalja a száját, ha eszünk. Inkább nem eszünk előtte és kész.

2010. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia a sajtot nyugottan eheti de a csokit ráér majd késöbb is enni.Most inkább a gyümölcsök,babakekszek,babajoghurtok legyenek egyenlőre a nasik.
2010. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
egyhangú a válasz, és köszönöm a segítséget mindenkinek!
2010. máj. 7. 11:42
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Lehet lepontoznak, de egy falat csokitól semmi baja nem lesz. Persze nem kell táblaszám beletömni, de ha a nagyobbtól látja, persze hogy ő is megkóstolná. Amúgy a pörkölttől sem lesz semmi baja a gyereknek már 8 hónaposan.


A lányom pl. Nem volt hajlandó szinte semmi bébikaját megenni. Tápszeres volt, így 4 hós korától próbáltunk hozzátáplálni. Egyedül a kecskeméti barackot, a friss körtét és barackot, a nestlé gyümölcsös joghurtos bébiételt, majd a nestlé bolognai spagettis babakaját ette meg, semmi mást. Próbáltunk krumplit, répát, céklát, brokkolit, rizst, kukoricát, borsót, banánt, almát (nyersen, sütve főzve), de nem kellett. Ellenben a zúzapörköltet 8 hósan csak úgy ette, és a húslevesből is megette a zöldséget, de amitneki csináltam azt véletlenül sem. Most éves, eszik, és semmi baja. Csokit kb 8-9 hónaposan kapott, mikuláskor, pici falatot. Azóta sem tiltom. Most sem zabálja a csokit, sőt szinte alig eszik. Nem szereti.

2010. máj. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Most 3 éves
2010. máj. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én már ilyen idősen adtam neki néha -néha, sőt túró rudi csokiját is. 15 hónapos a kisfiam, semmi baja. Sajt mehet. Most már rendszeresen eszik kinder csokit, túró rudit, tejszeletet. Heti 2-3x biztos kap.
2010. máj. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

utolsónak.


Én is úgy gondolom egyébként, h aki a pörköltes vállaszt írta kicsit rosszalóan állt hozzám.

Az én véleményem is az h ennyi csokitól semmi baja sem lesz. Ha a földön mászkálva talál némi koszt, vagy ha kitépi a tesója hajszálát és azt megeszi attól sokkal inkább. Pörit egyébként nem adnék neki, és miért ne ennénk előtte? Előbb utóbb közöttünk fog enni, és most is ott ül velünk az asztalnál.


A másik pedig az, h a bátyám nagyon rossz evő volt (ma már 31 éves, úgyh csokiügyben anyát is megkérdeztem...vele kezdtem). Szóval tesóm már félévesen ette a csokit, mert semmi nem szeretett enni. Még annyit se amennyit te írtál kedves utolsó válaszoló. Anya azt mondta h örült h valamit megeszik. Namost ebből kiindulva,( itt jegyzem meg nem az a célom h csak csokit egyen, hanem h nem gáz e ha hébe-hóba megnyalogatja,) a fiam csak pár nyalatnyit evett. És ízlik neki...valjuk be őszintén kinek nem? És még mindig ez a legegészségesebb, gyerekeknek adható csoki.


De a nagy többség nyert. Csokival várunk 1 éves korig.

2010. máj. 7. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!