Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kint vagy bent?

Kint vagy bent?

Figyelt kérdés
Van két, lassan 3 hónapos cicám. Eddig bent voltak tartva (másfél hónapja vannak nálunk) és most anyukám kiköltöztette őket az udvarra, azzal az indokkal, hogy mindent összecsinálnak (ami egyébként nem is igaz). Én bent szeretném őket újra, de nem engedi. Szerintetek milyen érvekkel tudnám rábeszélni?

2014. aug. 11. 16:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!:)
2014. aug. 11. 18:03
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

az én macskáim ha akarnak kint vannak, ha akarnak bejönnek... 2en vannak, 2 bazinagy kandúr napközben szórják a magvaikat a faluban, estére pedig hazajönnek:) de ha nem, akkor sem aggódom értük, tudnak magukra vigyázni, az egyik már egyszer helybenhagyta a rotimat, ha nem látom el sem hiszem, van olyan, főleg párzási időszakban, hogy 1-1 teljes hétre felszívódnak, de utána mindig kimerülten térnek haza és olyankor napokig csak henyélnek az ágyamon, szerintem bezárni kínzás őket, a macskák iszonyú öntörvényű állatok, és akkor érzik jól magukat, ha ők az urak :D...

Gyerekkoromban én anyám sem engedte be őket a házba, de rászoktattam őket, hogy az ablakomon bármikor bekéredzkedhetnek, ha otthon vagyok, és a szobámban volt nekik helyük és ha pisi/kaki volt, akkor pedig kikéredzkedtek.

2014. aug. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A nálunk uralkodó helyzet: a város egyik "pénzesebb negyedében" lakunk, egy zsákutca utolsó előtti házában, ahol mindenkinek ivartalanított cicái vannak, nem volt még példa sem mérgezésre, sem macska bántalmazásra, mindenki rendszeresen jár orvoshoz, a cicák oltva vannak, minden kutya macskabarát, a kis forgalom miatt macskát sem ütöttek el soha. Nagyon szerencsés vagyok, mert tudom, hogy ez nagyon ritka, pont ezért is írtam le.


A cicáim: 17 éves ivartalanított nőstény, 14 éves ivartalanított kandúr, két 7 éves ivartalanított kandúr, 3 éves ivartalanított nőstény (+6 befogadott pici, ők még ivarosak, de még csak 3 hónaposak, októbet 17-én viszem őket is). Ezek a cicák az ivartalanításuk óta kijárósok, egerésznek, nem vettem el tőlük soha egy egeret sem, folyamatosan, pici koruk óta oltva voltak, így a műtéten kívül egyszer voltunk csak dokinál, akkor is törött farkinca miatt. Úgy gondolom, hogy így van teljes életük, de ezt csak azért tudom nyugodt szívvel csinalni, mert olyan helyen lakunk, ahol... Viszont ha ezek a feltételek nem adottak, akkor a cica nincs teljes biztonságban. A nemkívánt szaporulat ellen azonban ivartalanítással mindenképp érdemes védekezni, mert a legjobb gazdival is megeshet, hogy a cica kiszökik, erre nem a bezárás, hanem a műtét a megoldás. A betegségeket benti cica is ugyanúgy elkaphatja, akár az utcáról cipőn is bevihetitek, ezek ellen szintén nem a bezárás, hanem az oltás véd.

Viszont a piciket sohasem szabad egyik pillanatról a másikra kirakni. Folyamatosan kell a kinti világhoz szoktatni, kijársz velük, kint játsuatok, először akár házilag egy bazihosszú madzaggal ellátott hámot is készíthetsz nekim, hogy féken tudd tartani őket, szépen lassan így hozzászoknak a kinti világhoz, majd ha már ivartalanítva leszmek, akkor ismerős környezetbe mehetnek ki. Én azért estére bezárom a cicákat, végig is alusszák az egész éjszakát. Nap közben is ha szólok nekik, azonnal jönnek, sohasem maradtak ki éjszakára, de ebben persze az is szerepet játszik, hogy nagyon szoros a kapcsolatunk.


Én azt tanácsolom, próbáld meg anyukádat rávenni, hogy mondja el, hogy mi zavarja. Ígérd meg, hogy ezeken dolgozni fogsz és javítasz a helyzeteken és ha nem is enged, lehalább valami kompromisszumhelyzetet próbáljatok meg találni. Ha 3 hónapos korukig hagyta benn, akkor nem hiszem, hogy olyan szőrös szívű lenne, biztosan lehez vele beszélni és egyezkedni. :)

2014. aug. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
62%
Aki képes egy macskát kirakni azzal nem biztos hogy lehet beszélni
2014. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Amióta itt vannak nálunk, azóta minden nap szinte játszottak kint a kertben, nem messze a háztól, és ha mondom nekik, hogy "Gyertek ide", akkor azonnal szaladnak. A szomszédban van egy németjuhász, aki az embereket sem szereti, nemhogy a macskákat :D szóval megpróbálom megbeszélni vele:)
2014. aug. 11. 23:30
 16/21 anonim ***** válasza:
13-as vagyok. Szerintem amúgy ha a környezet megfelelő, ha olyan a szomszédság, a szoszéd kutyó, környék cicái, forgalom, akkor én úgy gondolom, hogy a legideálisabb a kinti-benti tartás. Persze vannak körülmények, amikor más a helyzet (pl. panelba vagy nagyvárosban) ahol én sem engedném ki a cicót, de nálunk szerintem vétek lenne bezárni őket. Esetleg ha nagyobb nálatok a forgalom, utcafrontról beruházhattok egy macskabiztos kerítésre (amiről ha nézel képeket, magatok is meg tudjátok csinálni, nem kell horroráron megvenni), akkor azt az egy "zavarótényezőt" ki tudjátok szűrni, a cica nem megy ki, nem üti el autó, de teljes életet élhet. Viszont a kijárós macskáknál tényleg nagyon oda kell figyelni az orvosra, az biztos!
2014. aug. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én is a kinti-benti tartásra esküszöm, úgy vettem észre a macskáknak ez a legideálisabb, így érzik magukat a legjobban. Persze ez csak akkor valósítható meg ha ideális környezetben laktok, (forgalomtól messze, nincsenek a közelben veszélyes kutyák, szóval természetközeli helyen), és a cicák ivartalanítását, rendszeres oltását és élősködő mentesítését becsületesen megoldjátok.

Nekem volt csak lakásban két cicám amíg ott laktam, jól érezték magukat, de vágytak kifelé, ingerszegény volt nekik a környezet. Azóta elköltöztem egy gyönyörű, erdőszéli kis házba, ott kijárósak lettek a cicáim és remekül érzik magukat.

2014. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17-es vagyok, véletlenül elküldtem, még folytatnám.:)

Szóval remekül érzik magukat, ha akarnak kint kóricálhatnak kedvükre, ha ahhoz van kedvük, hogy egész nap a szobában aludjanak akkor azt teszik, vagyis azt csinálnak amit csak akarnak, minden igényük ki van elégítve.

Szóval szerintem inkább a kinti-benti tartásra próbáld meg anyukádat rábeszélni, így a dolgukat kint végezhetik el, de nem kell a társaságukat nélkülözni.

2014. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
52%
volt egy haverom, aki az első emeleten lakott egy panelben Székesfehérvár belvárosában, közvetlenül az ablaka előtt volt egy ilyen trafódoboz, arra át tudott ugrani a macska és onnan le, illetve így vissza. rendszeresen kijárt a macska, hangsúlyozom ez a belvárosban történt... volt, hogy 3km-rel onnan találkoztunk vele éjszaka, meg is lepődtünk nem gyengén, hiszen 1 teljes lakótelep és rengeteg forgalmas út választotta el a két területet, a cica 16 évesen pusztult el, öregségben.
2014. aug. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
56%
0% hát igen erőteljesen meggondolandó bármilyen választ adni ebben a kategóriában...
2014. aug. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!