Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen idős korig érdemes egy...

Milyen idős korig érdemes egy cicát örökbefogadni?

Figyelt kérdés
Kisgyermekes családhoz szeretnénk egy karthauzi cicát örökbefogadni(még nem találtunk..) de arra lennénk kiváncsiak hogy mi az a kor amikor még érdemes egy cicát örökbefogadni úgy hogy gyorsan be tudjon illeszkedni és otthonérezze magát? 8 hetes kor körül, vagy esetleg a fél-1 év is belefér, valamint melyik a játékosabb bújósabb aktívabb cica a lány vagy a fiú?
2010. jan. 13. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

A cicák nagyon jól alkalmazkodnak az emberekhez, 4-5 éves kor után azonban már nem nagyon szoktak örökbefogadni cinyókat.

Egy cica kb. fél éves koráig "gyerek". A 8 hetes lényegében még csecsemő.

A lánycicák a bujósabbak, a fiúk öntörvényűbbek, és ráadásul nagyon összebüdösítik a lakást, ha nincsenek kiherélve.

2010. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Mi egy 5-6 évesre becsült, bokor alatt talált nőstény perzsa cicát fogadtunk be. Semmi problémánk nem volt a beilleszkedésével, minden szabályt hamar megtanult és mintha csak tudta volna, hogy "honnan jött", mindig mindenben szót fogadott, kedves, szelíd cica volt, nagyon hamar igazi családtag lett.

Nagyon sok cicánk volt már, ezért már tapasztalatomra hivatkozva is leírhatom, hogy nincs két egyforma cica. Az egyik 5-6 évesen is könnyedén beilleszkedik az új családba, mások hiába kerülnek oda már 5-6-7 hetesen, mindig rebellis, maguknak való durcás kis "dögök" maradnak :).

2010. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát lány cica az ajánlott ez rendben, deee a korban még mindig nem vagyok biztos.
2010. jan. 13. 21:11
 4/11 anonim ***** válasza:

13 hetes kortól adnak a tenyésztők cicát.

Afelett nincs korhatár, bármelyik cica jól tud alkalmazkodni. Felnőtt cicákat már ingyen is adnak, és náluk az a jobb, hogy már meg vannak nevelve, nyugisabbak. Kisgyerek mellé vagy olyat ajánlok, aki ahhoz van szokva, vagy kölyköt, aki még ezt meg tudja szokni.

Nem tudom mennyire kicsi a gyerek, de a kölyökkel többet kell foglalkozni, ha nincs rá elég időtök, akkor a felnőttet ajánlom.

2010. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a cica szerintem minden életkorban könnyen beilleszkedik! :) én az egyik osztálytársamtól kaptam egy akkor 8 éves cicát(szobacica) ennek 3 éve! ő ivartalanitott fiú cica és abszolult semmi gond nincs vele hamar beilleszkedett! :)
2010. jan. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Viszont ha a lány cica nincs ivartalanítva akkor fial egy évben többször is, ha csak nem panelban lakik és soha nincs kiengedve.
2010. jan. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Panelban fog lakni és kertesz szomszédnál lesz kiengedve (onnan próbáljon meg kimászni .. :P)
2010. jan. 13. 22:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem vegyes cicáim vannak és a nekem a fiúk kedvesebbek egyébként, valahogy jobban bújnak, de ez nem feltétlen igaz, csak nekem mindig így jött össze.

Tkppen akármilyen idős cicát befogadhatsz, az idősebbeknek meg van az az előnye, hogy már nyugodt, nem romboló darabok, a kicsikkel sokkal több gond van, amin sokan csodálkoznak, hogy a kis gombóc miket csinál. (kábeleket rág, virágokat borongat, papírokat tép szét, éjjel levadássza a lábujjadat stb.)

2010. jan. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6 cica tulajdonosaként merem állítani, hogy egy év fölötti cicákat csak akkor érdemes befogadni, ha tudod, hogy jó helyről jöttek, nem az utcáról, mert azok sohasem fognak hozzád úgy ragaszkodni, mint a helyesen szocializáltak (amik mondjuk az anyjukból való kibúvás óta szokva vannak, hogy emberek fogdossák őket). Az utcáról bejött cica nem fogja megszokni az alomba pipilést, fölmegy az asztalra, nem bír ki egy éjszakát a szobába csukva.

A nem választásáról pedig azt tudom mondani, hogy tapasztalataim szerint a lánycica tényleg bújósabb, de a fiúgazdit is nagyon tudja szereti. Míg a fiúcica kifejezetten agresszív tud lenni a pasikkal, de a lányoknak nagyon hízeleg. Nem állítom, hogy ez minden esetben igaz, de ha egyedül vagy, jobban jársz egy ivartalanított kandúrral (akkorára megnő majd, mint egy bivalyborjú :)). Párral viszont érdemesebb lánycicát választani.

2010. jan. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem a jó helyről 2-3 hónaposan jött macskám is felmegy az asztalra, az ivartalanított teljesen kifejlett kandúrom, akkora, mint egy hét nyolc hónapos junior macska, és szerintem elég hülyeség azt mondani, hogy 1 évnél öregebb macskát, csak akkor, ha tudod, hogy jó helyről jön stb. Szerencsétlen elélehet 15-20 évig, de ilyen előítéletek miatt verjük agyon lapáttal, mert úgy se lesz rendes macska? Dehogy nem lesz. Nekem is van nem egy ilyen. Az asztalra meg nálam az utcáról összeszedett, a kikukázott, és a törzskönyves puha párnáról elhozott közül csak az jár lopni, amelyik éhes és nem talál semmit a táljában.
2010. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!