Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám lenevelni ezekről...

Hogy tudnám lenevelni ezekről a rossz szokásokról?

Figyelt kérdés

A 3 hónapos lány sziámim már nagyon bosszantó tud lenni.Hajnali 4-kor felébreszt a hülye nyávogásával,meg ajtó kaparásával,ugyanis ki van zárva a szobából éjszakára,épp azért ,hogy ne ébresszen fel.De ez eddig 6-kor,utána 5-kor,most meg már 4-kor felkelt,hogy vigyem be a szobába,mert velem akar lenni,vagy éhes vagy szimplán pisilnie kell.És állandóan nyávog,hiába verem meg nem hallgat el.Jó,adok neki enni,behozom,vissza alszom,de már iskolába is nagyon fáradt vagyok emiatt.Ráadásul felmegy az asztalra és hiába pofozzuk meg,semmi nem érti.A macska WC-je kinn van az erkélyen és éjszakára ő nem megy ki vécézni,nem,fogja magát és bele h*gyozik a virágcserépbe.

Mit tehetnék ezek ellen ,hogy ne csinálja a macskám?Annyira ostoba,meg se ért,ha rákiáltok,hogy nem szabad,és már nagyon idegesít.


2014. szept. 23. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a macska,te vagy ostoba...De nagyon.
2014. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad verni! -.-

Ez az alap! Csak rákiabálni, hogy NEM!

Vidd be a szobádba és tedd oda az alomtálcáját. Így nem ébreszt fel se azért, mert pisilnie kell, se azért, mert veled akar lenni.

2014. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem add egy olyan gazdinak, aki tudja, hogy-hogy kell bánni egy cicával.
2014. szept. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
-.- nem tudom miért kell pofoznod.Attól szerinted megérti? A macska nem felejt.De ha veled akar lenni akkor a szerencsétlen miért nem engeded be? Vagy ha nyitva hagynád az ajtót...
2014. szept. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Andizsuzsi ***** válasza:

"A macska WC-je kinn van az erkélyen"


? És télen?

2014. szept. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Télen bent lesz,csak ti hajnali 4 órakor nem tudom mennyire vagytok jókedvűek,ha felébresztenek.Próbáltuk ha rákiabálunk,nem érti.És hiába kiabálok rá,mikor felmegy az asztalra,nem érti.Leugrik utána visszamegy.
2014. szept. 23. 15:38
 7/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Kérdező!


Ha te éhes lennél, vagy pisilned kellene, és ahelyett, hogy enni kapnál vagy WC-re mehetnél rádkiabálnának vagy megvernének értenéd?

Az alomnak pedig állandó helyen kellene lennie, nem egyszer itt-egyszer ott. Olyan helyen, ahol hajnalban is tudja használni a cica.

2014. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"hiába pofozzuk meg,semmi nem érti"

Keressetek neki minél előbb egy jó gazdát aki ért a macskákhoz. Gyerek vagy még egy háziállathoz ezek szerint.

2014. szept. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az alomtálcája miért ne lehetne a fürdőszobában télen-nyáron? Szegény macskának pisilnie kell, te meg rákiabálsz... Gondolj bele ha neked kellene hajlani 4-kor pisilni, de nem mehetnél el reggelig... Inkább tegyétek az alomtálcát valahova bentre, ahol titeket nem zavar. Oda kell szoktatni a macskát (kezdetben nehéz lesz, ha a kintit szokta meg, de ha megszokta utána NE változtassátok!). Ahol a tálca van, az helyiség sose legyen elzárva. Ha veled akar lenni, nem értem miért baj... Az én cicám feküdt már velem az ágyban, nem zavart egyáltalán. Ha megvered, nem fogja érteni, hogy miért csinálod, és nem azért mert ostoba a macska, hanem mert nem logikus dolgokért kap ki. Pisilnie kell, erre kap egy pofont? Éhes, és kap még egyet? Persze, hogy nem érti szegény macska, miért bántják, ő csak a szükségleteit szeretné kielégíteni. A macskához türelem kell. Ha neked ez nincs meg, akkor keress neki jobb gazdát.
2014. szept. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Megtartom a véleményem.

(3. komment)

2014. szept. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!