Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki már költözött cicával....

Aki már költözött cicával. Kérdezhetek?

Figyelt kérdés

Három cicám van, egy öreg kandúr és két féléves, akik most lesznek megműtve. Mindhárom bent lakik. Nemsokára költözünk, az öreg cic marad bent, de a kicsiket kintre szánom (csak a műtétet akartam megvárni).

A kérdések:

1. Előfordulhat, hogy ha kirakom őket az udvarra, esetleg visszajönnek a régi házhoz? (Pár utcát költözünk csak.)Mert olvastam, hogy képesek kilómétereket megtenni a megszokott helyre.

2. Az új helyen a kertben van egy tó és egy patak. Féltem a cicákat, hogy beleesnek. Ha Te is cicás és "vizes" vagy, elmondanád a tapasztalataidat? (Lehet, hogy még azért ilyen kis lököttek, mert kicsik, aztán később eszébe se jutna beleugrani a vízbe.)

Köszönöm szépen!


2010. jan. 28. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én macskám állandóan a medencét kukkolta, egyszer elegem lett belőle, kinyúltam érte és szépen elengedtem a vízben, hadd tudja meg mi van benne, nehogy aztán akkor essen bele, mikor nem vagyok ott. Hát én azt hittem majd kétségbe esik. Erre kiúszott szépen. Rendesen feltartotta a fejét és kitempózott. És utána is ugyanúgy kémlelt, szóval nem nagyon rázta meg a dolog.


Ha még nem voltak kint, nem hinném, hogy visszamennek oda. De új helyen minimum két hétig amúgy is bent kell őket tartani, utána kiengedhetők.

2010. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az elsö kérdésre a válaszo igen visszamehetnek a régi házhoz.Mi is három felnött kandurral költöztünk pár honapja,de az elsö heteket lakás karanténba töltötték.Nagyon ijesztö nekik elöször az uj helyük ,megkell szokni az uj hangokat és szagokat,mielött kiengedjük öket a vakvilágba.Bentre cicaalom,és sok szeretgetés hogy biztonságba érezzék magukat.Ha elöször kiengeded öket legyen lehetöségük visszafutni a lakásba ha esetleg megijednek valamitöl.A második kérdésre válaszolva:megfogsz lepödni a macskák tudnak uszni,csak rohadtul utálják a vizet.Ha a kerti to olyan hogy gond nélkül ki tudnak kapaszkodni a partra akkor nincs gond.
2010. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az enyémek a teli kádba esnek bele rendszeresen, tehát ők sem tanulnak. De szerintem neked vmi különleges macskád van, hogy tud úszni!

2010. jan. 28. 11:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Ketten válaszoltuk ugyanazt,egymástol függetlenül,hogy a macska tud uszni.Ez azért elgondolkodtato lehetne számodra.Mi segiteni probálunk neked,Te pedig utálatoskodsz....Nincs különleges macskám.Lehet hogy nem véletlenül udrott bele a kád vizbe,csak a kád pereme magason volt és nem tudott kikapaszkodni.
2010. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én csak a tapasztalatomat tudom leírni. Mi egy másik országba költöztünk a cicámmal, kinti macsek volt előtte. Itt is van kert, így kiengedtem. De nem jött haza. 1 hónap után nagy nehezen sikerült rátalálni, pár utcával odébb költözött. Utána kicsit bent tartottam, majd újra kiengedtem, megint hetekig eltűnt. Akkor sem jött volna haza magától. Azóta nem engedem ki, mert egy forgalmas úton megy át mindig, hogy eljusson oda, ahol jól érzi magát. Valamiért nem fogadta el ezt a kertet.

A vizesre csak annyit tudok írni, hogy ne félj, tudnak úszni ha netán beleesnek. Max télen takarjátok le, hogyha beleesnek, ne fázzanak meg.

2010. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sem volt undokoskodni, nem értem, miért ez jött le... :((( Csak épp nem voltam birtokában ennek az információnak. Nem véletlen kérdezek olyanokat, akik tapasztaltabbak...

Hát igen, szeszélyesek is tudnak lenni, bízom benne,hogy ettől függetlenül nem szöknek majd el, a víztől pedig egyre nyugodtabb leszek.

Köszönöm!

2010. jan. 28. 14:44
 7/10 anonim ***** válasza:
11.36os szerintem csak kedveskedni akart, nem tudom, honnan gondolod, hogy undokoskodik. Nem vagy te rosszindulatú?
2010. jan. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kicsiket se engedd ki legalább egy hónapig. Akkor is még pár hétig csak felügyelettel. Így ott fognak maradni, mert ennyi idő után az lesz az ő territóriumuk. :)

az én cicáim is folyton belepottyantak a kádba amikor kicsik voltak, de aztán kinőtték. :) A tóba nem valószínű hogy belepottyannak, mert olyan közeg van körülöttük, amibe meg tudnak kapaszkodni ha esnének, ellenben a fürdőkáddal.

És a cicák tényleg tudnak úszni, simán kijönnek a vízből. :)

2010. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Így fogok tenni, pár hétig benn tartom őket, aztán majd látom, hogy alkalmazkodnak. Az a baj, hogy eléggé lököttek még, abban bízom, hogy a műtét után lenyugszanak. Nem örülnék, ha az új lakásban is mindent tönkretennének... :)))

2010. jan. 29. 08:49
 10/10 anonim ***** válasza:

hát egy ideig tartsd benn hogy megszokja a dolgot. aztán engedd ki.

A víztől meg ne féltsd. sokkterápia kell.. Egyébként valószínűleg egyáltalán nem akar beugrani, de ha esetleg sikerülne, majd megtanulja hogy mi van... Az enyém egyszer a kerti tóba beleugrott a mamlasz, mert egy légy ott körözött fölötte és el akarta kapni. Nagyon kétségbeesett szegény :) Azóta nem is próbálkozott.

2010. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!