Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Őrült a macskám! Mit tegyek?

JuditÉva kérdése:

Őrült a macskám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kicsi korától megvan,8 éves kandúr, perzsa keverék. Mindig is támadta, üldözte a bokámat, megharapott. Odajön hozzám, hogy simmogassam, aután pedig elhúzódik, kitágulnak a pupillái, és már nekem is esik. Karmol, harap, és úgy kell letépkednem a karomról, mert nem ereszt el ha nem teszem, már próbáltam.


Minden alkalommal véresre karmol, tele vagyok miatta forradásokkal, mind a karomon, mind a lábamon.


Ami miatt a helyzet tarthatatlan lett, hogy újabban feljön az ágyamra éjjel, a fejemnél alszik, és arra ébredek, hogy nekitámad a karomnak, vállamnak, lábamnak, bárminek ami kivan a takaró alól. Tudna valami tanácsot adni hogyan szoktassam le erről? Vagy megmondani mi lehet a baja? Már próbáltam vele játszani, hogy kifárasszam, mindent.

Nem szeretnék megszabadulni tőle, csak már nem merek rendesen aludni.



#macska #harapás #karmolás #vadmacska #macska pszichológus
2014. nov. 18. 17:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ivartalanított?
2014. nov. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%

Na ezért kéne tiltani, hogy lakásban lehessen nagyobb mozgásigényű állatot tartani egy aranyhalnál.

Ki kellene engedni napközben, lefárasztaná ő magát. Három macskám van, mind hárman bent laktak kb 1 éves korukig. De most már csak akkor kívánkoznak be, ha kint hideg van.

2014. nov. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
8 éves? Ha mindig is támadta nem lett nevelve...
2014. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Elsőször is: Igen, ivartalanított, 6 éve. Másodszor, egyrészt ha kiengedem, nem megy sehova, már próbáltam, leült az ajtótól 2 méterre, majd visszafordul, és könyörög az ajtó előtt hogy engedjem be. Mikor pedig még mehetnékje volt, kiengedtem, az erkélyre napozni, felugrott a korlátra és leesett a másodikról szerencsére bokorra. Szóval...
2014. nov. 18. 18:06
 5/17 A kérdező kommentje:
Hogy lehet kinevelni ebből? Már sehogy? Ez van...?
2014. nov. 18. 18:13
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem nagyon sehogy. Ne aludj vele egy szobában, éjjelre zárd ki. Nappal meg esetleg vízzel spriccelés, leöntés jöhet szóba.
2014. nov. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát...köszönöm mindenesetre.. Sajnos az sem opció hogy kinn aludjon, mert akkor meg képes órákon át kaparni az ajtót és nyávogni, a kutyám meg ugatna a másik oldalon hogy ki van zárva a haverja. De azért köszönöm.
2014. nov. 18. 19:08
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
8 év alatt csak most jutott eszedbe, hogy meg kéne nevelni?
2014. nov. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Még megpróbálhatod, de kitartás kell. Mikor neked ugrik, fogd meg a nyakán a bőrt és emeld fel. Szólj rá határozottan, hogy "nem szabad", tedd le és hagyd ott. Ha utánad megy, egy összecsavart újsággal kicsit legyintsd meg, soha ne kézzel. Harapásnál két ujjal koppints a szájára, szintén figyelmeztetve "nem szabad". Hozzám egy felnőtt, mentett cica került, ő is harapott, mégpedig bokára és lábfejre támadva, többször majdnem elestem miatta. Néhány hét alatt szépen leszokott. Elég volt már csak az újságot zörgetni, ha láttam, hogy nyitja a száját.
2014. nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
...nem. Nem most jutott csak eszembe, csak amivel eddig próbálkoztam nem vált be. Se a vízspriccelés, se a rászólás, se az hogy játékkal kifárasszam, és most kezdett el éjjel megtámadni, az utóbbi időben. De azért köszi az iróniát. A következő hozzászólónak pedig a választ. Meg fogom próbálni felemelni kicsit a bundájánál fogva felemelni meg az újságpapírt, remélem nem csak olaj lesz a tűzre... mikor pár csepp vízzel pocsoltam le korábban, nem zavartatta magát, inkább a karomnak ugrott.
2014. nov. 19. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!