Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Őrült a macskám! Mit tegyek?

JuditÉva kérdése:

Őrült a macskám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kicsi korától megvan,8 éves kandúr, perzsa keverék. Mindig is támadta, üldözte a bokámat, megharapott. Odajön hozzám, hogy simmogassam, aután pedig elhúzódik, kitágulnak a pupillái, és már nekem is esik. Karmol, harap, és úgy kell letépkednem a karomról, mert nem ereszt el ha nem teszem, már próbáltam.


Minden alkalommal véresre karmol, tele vagyok miatta forradásokkal, mind a karomon, mind a lábamon.


Ami miatt a helyzet tarthatatlan lett, hogy újabban feljön az ágyamra éjjel, a fejemnél alszik, és arra ébredek, hogy nekitámad a karomnak, vállamnak, lábamnak, bárminek ami kivan a takaró alól. Tudna valami tanácsot adni hogyan szoktassam le erről? Vagy megmondani mi lehet a baja? Már próbáltam vele játszani, hogy kifárasszam, mindent.

Nem szeretnék megszabadulni tőle, csak már nem merek rendesen aludni.



#macska #harapás #karmolás #vadmacska #macska pszichológus
2014. nov. 18. 17:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
9-es vagyok: eleinte biztosan vissza fog támadni, de ne add fel. Újra és újra fegyelmezni kell, mert nem fog neki tetszeni, nyilvánvaló. Sajnos, a szobából kizárás nem működik náluk, mert a macskánál kitartóbb nincs. Mikor az ágyban támad, dobd le, ha kell n-szer.Azt is úgy, hogy a nyakbőrénél fogva, mert az anyacica is úgy fegyelmezi a kicsiket, ez benne marad az ösztöneikben. Mint írtam, hosszú hetek kitartó munkája vár rád, de hidd el, megéri.
2014. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Foglalkozni kellene vele... Attól hogy nem kutya játszani, nevelni, lefárasztani őket is kell.
2014. nov. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm 9-s, ezt fogom tenni.


Játszani, meg lefárasztani szoktam, csak a nevelési módszerek nem váltak eddig be. Ez nem azt jelenti, hogy sosem próbáltam. Minden macska más vérmérséklet, az enyém egy ilyen bolond. Attól még az én macskám...

2014. nov. 20. 12:08
 14/17 anonim válasza:
Létezik homeopátia állatoknak is. Nemtudom, akár még működhet is.
2014. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Majd írjál, ha "látod az alagút végét" :)
2014. nov. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Golyót neki.
2014. dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi 16-os, de köszi nem.
2014. dec. 8. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!