Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az, ha egyedül...

Miért van az, ha egyedül vagyok itthon, a macskám néha elkezd rohanni, mint egy őrült, mintha valamitől megijedne? Közben nincs senki más a házban és tök csend van.

Figyelt kérdés

Beszalad hozzám, volt már olyan is hogy nyávogott és olyan kétségbeesett fejet vágott..:D

Ilyenkor mitől ijedhet meg?Nem csak játszik, mert akkor rám ugrana és elkezdene harapdálni. Nem értem.


2010. ápr. 25. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Szellemjárta házban laksz. Az állatok nagyon érzékenyek az idegen energiákra.
2010. ápr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Erre én is nagyon kíváncsi lennék,az én macskám is ezt csinálja.
2010. ápr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Néha már megijedek, hogy van valaki a házban, de soha senki és semmi, a macska meg nyugtalan. Egy idő után viszont megnyugszik, és kész.

Komolyan létezik ilyen hogy szellemek? Nem tudom, valahogy nehéz ezt elhinnem, de megeshet.

2010. ápr. 25. 15:02
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem a hallásuk más mint az embereké,

Ha a macska zajmentes környezetben van akkor felerősödik a hallása mivel ugye az ősei nem whiskason éltek hanem rágcsálókra vadásztak, azokat meg csak úgy tudták elejteni ha nagyjából betájolták a neszezésük alapján a helyzetüket illetve kiszagolták őket.



Szóval a macska iylen felerősödött és szenzitív állapotba kerül erre jössz te és berontasz mint egy rinocérosz..


Jó hogy megijed és egyből ahoz rohan akitől biztonságot vár..

2010. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Próbáld meg hogy mielőtt belépsz az ajtón csörgeted picit a kulcsod vagy szólongatod akkor nem fog annyira megijedni, ha meg szalad feléd akkor azt jelenti hogy üdvözöl..


Pont mint a kutyáknál, az enyéim táncolni meg egymással birkózni kezdenek ha a kapu előtt látnak mind egy hogy 5 percel ezelőtt már 1x bejöttem aztán újra kimentem és megint bejövök..

2010. ápr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
az enyém is ezt szokta csinálni, de olyankor játszani akar. Azt szoktuk ilyenkor h elkezdem kergetni, ő elbújik valahova, megkeresem, megijed és megint elszalad:D azután én elbújok, ő meg elkezd keresni és megijsztem és elszald:D tök muris:P 17/L
2010. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De nem úgy értettem, hogy amikor hazaérek. Hanem pl bent tanulok a szobámban, tök csendben, és a macska kint van valahol a konyhában vagy a nappaliban, és egyszer csak berohan hozzám. Szóval nem úgy, hogy hazaérek és üdvözölne, hanem valamitől megijed, miközben én bent vagyok a szobában és nem zajongok. És semmi más zaj sincs, ő meg megijed.
2010. ápr. 26. 20:02
 8/10 hell-ikon ***** válasza:

Ilyet az én macskáim is szoktak csinálni néha de, hogy miért az előttem rejtély.

Egyik pillanatban nyugisan elvan(nak) a szőnyegen, a másik pillanatban felborzolt szőrrel ugrik hirtelen egy nagyot, majd megtorpan, csapkod a farkával, rángatja a bőrt a hátán, aztán huss ki, a lehető leggyorsabban.

Olykor - olykor egy bizonyos pontot is a lehető legnagyobb mértékben átugorva, holott nincs is ott semmi (látható) akadály.

2010. ápr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Furák az állatok. :)
2010. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Trendo válasza:

Nekem tonkinéz cicám van. Ragyogóan elvan a lakásban, nem akar kiszökni sem. De mozgás- és szórakozás igényét neki is csak ki kell elégítenie! No, mikor túl sokat pihent, aludt már, akkor időnként kapja magát, farkát felborzolja tripla vastagságúra és nekiindul. Mint az őrült, elrohan egy irányba, ameddig csak valami akadály útját nem állja. Akkor hirtelen irányváltással másfelé rohan tovább. Mintha üldözné valaki, pedig erről szó sincs. Mikor kivadulta magát, egyszerre csak abbahagyja, átmenet nélkül.

Szerintem egyszerűen a felgyülemlett energiáit vezeti le egy kis intenzív szobaedzéssel. A közben bemutatott kunsztjai, veszélyes mutatványok (felugrás polcra, ajtó tetejére stb.) pedig az adrenalinszintjét emeli meg, mint az extrém sportok kedvelőinek. Ez pedig arra utal, hogy unatkozik a drága! :) Nyugodj meg, a Te macskád is valószínűleg csak így szórakoztatja el magát. Ha ketten lennének, vagy Te többet játszanál vele (aportírozó vagy üldözéses, bújócskás játékot) talán kevésbé szorulna önellátásra e téren.

2012. máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!