Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell féltenem a papagájaim a...

Kell féltenem a papagájaim a macskámtól?

Figyelt kérdés

Két hullámosom van, ilyesmi kalitkában: [link] .

Nincs rajta nyitott rész, csak a két ajtó ilyen patintós zárral, illetve az egész két akasztóval illeszkedik a műanyag dobozhoz.

Nemrég mentettünk egy macskát, még kiscica. Természetesen érdeklődik a madarak iránt, de nem kifejezetten agresszív. Sok játéka van, sokat foglalkozunk vele, meg nevelgetjük, egész jól hallgat is ránk.

Azért kezdtem aggódni, mert azt olvastam, hogy egy mentett macska szétszedte a hörcsögketrecet (általában hasonló kivitel), és megölte a hörcsögöt, majd kirakta a gazdijának, amíg nem volt otthon.

Szerintetek féltsem a madarakat? Mit tehetek a védelmükben?



2015. jan. 17. 22:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nagyon köszönöm! Borzasztóan idegesítenek az ilyen mellébeszélések, de nincs energiám elmagyarázni nekik hogy hol hibáznak :)

A válaszokat is köszönöm. Elővigyázatosak vagyunk, így úgy gondolom a válaszok alapján, hogy nem lesz baj.

2015. jan. 18. 11:23
 12/18 szántóvető ***** válasza:
0%

"Miben befolyasolja egy ragadozo ragadozosagat az, hogy mi van a kornyezeteben?"

ez komoly kérdés?az állatok alkalmazkodnak minden élőlényhez amivel kapcsolatba kerülnek,természetesen az emberhez is.jól tudják hogy hol a helyük,mit engedhetnek meg maguknak és mit nem.egészen addig amíg egy légtérben tartózkodnak.hadd idézzek egyet:

"A második nézet szerint a természetkárosításra nincs egyértelmű bizonyíték. E szerint az álláspont szerint a káros hatások nem feltétlenül következnek abból a tényből, hogy a macskák ragadozók. Ez a nézet azonban nem állja meg a helyét, a macskák nemcsak mennyiségileg több állatot ölnek meg, mint a többi háziállat, emellett a macskák a zsákmányállatok többségével nem táplálkozási célból, hanem szórakozásból és kegyetlenségből végeznek (hasonlóan a többi macskaféléhez, pl. a hiúzhoz)."

2015. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 szántóvető ***** válasza:
71%

"Mit tehetek a védelmükben?"-nem tartózkodhatnak egyazon légtérben,ez a legbiztosabb védelem.

10-es húzzál bele,végre érvelhetnél is az oktatólecke mellet.

2015. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
38%

szántóvető,


A legnagyobb tiszteletem mellett:


Semmi kedvem nincs most trollforgato osszecsapast jatszani. Unalmas vagy, gyenge ervelessel, tizenketto egy tucat. Semmi erdekes, vagy kiemelkedot nem latok benned.

Szoval, reszemrol ez most itt veget er, leirtam mindent, ami fontos lehet a kerdezonek, neked meg nem akarok tobbet.

Felirhatod magadnak hogy "megis nekem van igazam, yey!". Es jo etvagyat kivanok az ebedhez. :)

2015. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 szántóvető ***** válasza:
viszont kívánom :)
2015. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
71%
Tapasztalatból tudom, hogy a macska (de akár a kotorék eb is) előbb-utóbb engedni fog a vadászösztönének és megfogja a madarat. Lehet, hogy nem fogja megenni, "csak" megnyomorítja, "játszik" vele, mint ahogy az egérrel is teszi, hogy édes legyen a vére, mielőtt megeszi. A madár valószínűleg vagy sokkot kap vagy maradandó károsodást fog szenvedni, mire észreveszed és szétválasztod őket. A madár és a macska nem egy zárt élettérbe valók!Egyiknek sem lesz jó, mert soha többé nem tudsz majd úgy nézni a cicádra, mint régen, miután megölte a madaradat, pedig tulajdonképpen a macska csak tette a dolgát. Mindig az embernek kell több eszének lenni, és nem összezárni a tüzet a vízzel!
2015. jan. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
28%
Üdv. Remélem én is segíteni tudok. Az én madárkáim ketrecét úgy rángatta le egy macska a saját konyhánkban, hogy a macska az utcáról jött be. Ismerem a macskát, egy nagyon jól tartott állat, soha meg sem mozdult semmiért, mindent a helyébe vittek erre leverte a mi kalitkánkat. Az a baj ezekkel a kalitkákkal h nem megbízhatóak, az a két kis pöcök könnyen elengedheti az alját - a miénk is hasonló elven van és 1-2 esést kibír de sztem többet nem. Hála Istennek a macska már nincs meg, így madárkalitka is biztonságban van. De mivel a macska kiszámíthatatlan, én biztosan nem tartanám őket együtt. Jó, én rühellem a macskákat. .... Csak arra fáj a foguk, ami nem lehet az övék. Lopni járnak de az egerek itt vannak, nem lehet nyugodtan aludni tőlük de a madár kell nekik?? ...a múltkor is hozzávágtunk egy egeret az egyik nyüves macskához és még meg vannak sértődve....? Jaj. Szóval nem szabad bennük megbízni TELJESEN.
2015. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
72%
Ez érdekes dolog.Nekünk van 7 nimfánk,és mi is nagyon féltünk hogy a macskáink bántani fogják őket,de nem is mennek a közelükbe.Pedig nagy vadászok,nem egyszer vettem el hála istennek legtöbbször még élő madarat tőlük.Nyáron kint vannak papagájok röpdében az udvaron,most télen egy melléképületben,de a macskák szite menekülnek ha meghallják a papagájokat.Valószínű félnek a rikácsolásuktól.Szeintem ez macskafüggő.
2015. jan. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!