Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondják néhányan, hogy...

Miért mondják néhányan, hogy a macskáinknak ne adjunk tejet?

Figyelt kérdés
Én a majdnem három hónapos cicámnak és a mamájának, aki kb 2-3 éves - adok tejet. éS nagyon szeretik, ezt fejezzem be, mert árt nekik??
2008. aug. 22. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nehezen emésztik meg. Lehet hogy néhány macska jól bírja, néhánynak meg megy a hasa tőle.
2008. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A tejben lévő laktózra érzékenyek a macskák, ahogy az emberek egy része is. Macskáknál viszont gyakoribb.

Hasmenést válthat ki a cicusoknál.

Illetve nincs is szükségük rá, csak általános tévhit, hogy a macsekoknak a tej a jó.

2008. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
A kismacskák laktóz érzékenyek, de köztük se mind. Felnőtt korban lehet megpróbálkozni, de akkor is felforralva, lehűtve, higítva... az én macsekom (már felnőtt) egyáltalán nem bírja a tejet. Ő ilyen, lehet a te cicád kevésbé érzékeny rá. :)
2008. aug. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A fajtiszta macskák érzékenyek rá,mint pl.a perzsa,a házi,kinti macsekok egész jól bírják a tejet.Nem baj ha hígítva (vízzel )kapják.

A fajtisztáknak meg ott a Whiskas macskateje.

2008. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
1,5 %-tól nem lesz semmi bajuk, azt bírják! :)
2008. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mi macskáink mindig is itták a tejet, szerették, egyetlen macska volt, amelyik hasmenéses lett tőle, de az nem is ivott belőle többet. Tehát szerintem ha eddig is itták a cicáid, már kijött volna, ha érzékenyek rá. Nyugodtan add tovább, úgy mint eddig, csak figyeld a tüneteket. Ha nincsenek, akkor nincs mitől tartanod.
2008. aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Semmi szükség a tejre, néha lehet adni nekik, de sokan meg víz helyett adják a macskának ami tényleg nem jó.

Na meg amelyik érzékenyebb az hasmenést kap tőle.

2008. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! már értem... innentől kezdve kicsit ritkábban és vízzel higítva, de adok nekik tejet továbbra is:)
2008. aug. 24. 10:22
 9/9 anonim válasza:
Azért mert menni fog a hasa...de mondjuk ha kétnaponta adz neki v naponta 1x, akkor nem lesz baja..
2008. aug. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!