Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a (nagy)...

Hogyan vegyem rá a (nagy) szüleimet, hogy lehessen kutyusom?

Figyelt kérdés

Szóval 15/L vagyok. A szüleimmel tömbben élünk, tőlünk 5 percre laknak kertes házban a nagyszüleim. Sok időt töltök náluk suliidőben és nyáron is. A helyzet az, hogy nagyon régóta szeretnék egy kis mopszot. A tömbben semmiképpen nem tarthatok kutyát, ezért gondoltam a nagyszüleimékre (tudom, hogy a mopsz szobakutya, természetesen bent lakna). A kert is jó nagy, de persze vinném sétálni, amikor csak tudom. Pl. délután megyek el a barátnőimmel, akkor elhozom a mamáméktól, este, mielőtt megyek haza, visszaviszem. Gondoskodnék róla, elég sok oldalt olvastam a mopszokról, nagyjából tudom a fontos dolgokat (de ha esetleg megkaphatnám, akkor utánaolvasnék még alaposabban). Hiába próbálom szóbahozni, először az én szüleimnek, anya reakciója az, hogy felemeli a hangját és azt mondja, semmiképpen nem lesz:( Pedig tényleg gondját viselném, régóta szeretnék mopszot. Az oltásokat stb. én fizetném, a saját összegyűjtött pénzemből, és a vételárba is beszállnék, amennyivel csak tudok. Nagyon szeretném ezt a kutyát:( Mit gondoltok, hogyan tudnám rávenni a családot?

Bocsi, ha hosszú lett.

Köszönöm előre is a segítséget! :)


2009. aug. 18. 14:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt: a nagyszüleimnek régen volt kutyája, a szobában lakott, és apukám is egy csomó állatot tartott fiatalkorában (az ő szüleiről van szó).
2009. aug. 18. 14:15
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam olyan kérdéseket olvasni itt, h "mit csináljak a kutyámmal, valami baja van" -válaszolok, hogy valószínűleg állatorvoshoz kell vinni és erre az a reakció, hogy anyuka nem finanszírozza... az pedig nem olcsó. Pl ivartalanítás 10-30 ezer (attól függ, h kan v szuka). Oltások kb 4 ezer ft, plusz a felszerelés (nemrég lett kutyám és kezdetnek -melőtt elhoztuk- 30ezret költöttem a felszerelésre: ágy, pléd, játékok, kaja, ekkor vettem prózt, nyakörvet...stb).

Szóval elég sokba kerül, nem beszélve, ha váratlan betegsége lesz és ugye ki kell hívni a dokit (vagy be kell menni). Ez is pénz. Lehet ezért nem engedik. Ha meg ennyi zsebpénzed van (wow), akkor mondd el nekik, amit én leírtam, hogy mindent tudsz finanszírozni és elég érettnek érzed magad.

Tudom, ez felelőtlenségnek hangzik, de mondhatod azt is, hogy ha az első 3-4 hónapban rosszul jönne ki a dolog(vagyis nem foglalkoznál vele vagy mittudomén), akkor elajándékozzátok felszereléssel együtt vkinek. (aztán ha ott a kutya, úgysem lesz szívük odaadni.

2009. aug. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Van most is sok pénzem (na jó, annyira nem sok, de azért van), mert most volt a névnapom, szülinapom, erre pénzt kaptam és gyűjtöm + zsebpénzemből is jó kis összeget gyűjtöttem össze. Igen, tudom, sajnos elég drága dolog, de gyűjtök akármeddig, megérné, ha kapnék mopszot:) Köszönöm a válaszodat!
2009. aug. 18. 14:26
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Előttem szólót még anniyval kiegészíteném, hogy most még lehet, hogy ellátod a kutyát. De nem biztos, hogy 2-3 év múlva is ezt megteszed. Már most elmondtad, hogy délután mész a barátnőiddel, bekell látni, hogy nem viheted őt mindenhova magaddal. Tényleg lemondanál a barátokról, bulikról, osztálykirándulásokról, barátoddal töltött hétvégékről stb? Szerintem ezeket Te sem gondoltad át, könnyű úgy kutyát vállalni, hogy ja, hát akkor majd kiengedik a kertbe, vagy majd addig vigyáz rá a mama, ők úgyis megszerették és még sorolhatnám. Egy kutya óriási felelősség, amit sokszor még felnőtt emberek sem mérnek fel (nekem pl a férjem hozott így a nyakamra mégegy kutyát, hogy majd ő ellátja mondanom se kell, hogy ez abból kimerül, hogy halálra tömné minden sz@r kajával, de sétálni már nem vinné le, orvoshoz nem vinné és még sorolhatnám), gondold át azért ezt. Egy kutya 10-15 évre szól, addigra már talán neked is gyerekeid lesznek, nem biztos, hogy belefér majd egy kutya is.
2009. aug. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ilyen témájú kérdés van, hogy hogyan győzzék meg a szüleiket hogy legyen kutya. Mivel mi nem ismerjük se a szüleidet/nagyszüleidet se téged, hogy elég megbízható vagy-e ezért nem igazán tudunk segíteni. Minden ember más, nem lehet tudni hogyan reagálnak bizonyos dolgokra. Pl az én apám abszolút reménytelen eset semmivel az ég világon nem lehetne meggyőzni, hogy kapjak egy második kutyát. Nem beszélve arról, hogy lehet hogy nem álltok olyan jól anyagilag, hogy egy kutyust el tudjatok tartani. Egyébként a nagyszülők könnyebben rávehetők akármire, mint a szülők, tapasztalatból mondom. Egyébként nem hiszem el, hogy a kérdés kiírásánál nem dobott kivagy 5 ugyanilyen témájú kérdést, ott már leírták a legtöbb tippet, olvass utána.
2009. aug. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, ebben valóban igazad van. A legjobb barátnőm (akivel a legtöbb időmet töltöm) nagy kutyatartó, szóval ilyen szempontból jó lenne. De egyébként egyetértek veled, nem vihetem mindenhova magammal. Nagyon szeretnék egy mopszot, kiskorom óta. Még átgondolom a dolgot, aztán ha biztos vagyok a dologban, megemlítem otthon.

Köszönöm a választ!

2009. aug. 18. 14:38
 7/16 A kérdező kommentje:

Elég engedékenyek a nagyszüleim, de mint ahogy előbb írtam, még átgondolom a dolgot:) Az anyagi helyzetünk alapján "megtehetjük", de azért azt is megértem, hogy nem ugranak fejest a szüleim egy 100 ezres kutyavásárlásba.

Köszi a választ:)

2009. aug. 18. 14:40
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj, ha annyi zsebpénzt kapnál, amennyiből finanszírozni tudod egy kutya ellátását, akkor nem hiszem, hogy panelban laknátok, hanem valami palotában. Szedjük össze, mennyit kell fizetned! Jó tenyészetből származó kutyakölyök (márpedig csak ilyet szabad venni): 70-80 ezer Ft vagy még több is. Felszerelés: 20-30 ezer. Oltások: 10 ezer. Jó minőségű táp: 10-15 ezer (a legnagyobb kiszerelés, ami legjobban megéri). Ez összesen, ha mindig a legolcsóbb árral számolunk: 110 ezer Ft, ha levonjuk belőle a teljes vételárat, akkor is 40 ezer vagy több! És akkor még nem számoltuk a havi költségekkel, a váratlan betegségekkel, amiknek a gyógyítása szintén belekerülhet több 100 ezer Ft-ba... Biztosan van ennyi zsebpénzed? És ha mégis van, biztos vagy abban, hogy semmi másra nem akarod elkölteni a zsebpénzedet? Hogy képes lennél 10-15 évig csak a kutyára költeni, nem menni a barátaiddal sehova, nem venni ruhákat, kozmetikai szereket? Kizárt.
2009. aug. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy nem az kerül sokba, ha megveszel egy kutyát, hanem a tartása (és itt most szándékosan nem említem az etetést és az oltásokat, mert ezzel elméletileg mindenki tisztában van). Mert ugye azt sose tudhatod, hogy a kutyád mennyire lesz beteges. Akár milyen jó tenyésztőtől veszed ezzel számolni kell.

Ezen kívül már most elbizonytalanodtál. Abban sem lehetsz biztos, hogy ezzel a kutyás barátnőddel még jóideig ilyen nagy barátság lesz, az új barátok esetleg nem szeretik majd annyira az állatokat stb Ilyenkor szokott a szülők nyakán maradni a kutya.

2009. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van, átgondolom ezt a kutya-dolgot még jópárszor. Köszönöm a választ neked is!
2009. aug. 18. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!