Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám a cipőmbe ürített....

A macskám a cipőmbe ürített. Hogyan büntessem meg?

Figyelt kérdés
Ma reggel húztam fel a lábbelim, és furcsán puha érzés fogadott. Miután levettem, vettem észre, hogy tele van fekáliával. Nem szeretném, ha a macsek megismételné ezt a produkciót. Hogyan magyarázzam meg neki, hogy ezt nem lehet?
2010. febr. 23. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos ezt az enyém is csinálja. A macskák megbüntetését nem tartom jó ötletnek! Én már mindent kipróbáltam, de szerintem bosszúállóak! A legokosabb, ha nem hagyod elöl a cipődet! Nekem csak ez a módszer vált be.
2010. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem sem okos dolog a megdorgálás. Annyit tudsz esetleg tenni, hogy megmutatod neki a cipődet, amibe bele....lt, és mondod neki: ejnye, bejnye, nem, nem, nem. Ezt megismétled naponta többször is, és még annyit tudsz a dolgon segíteni, hogy máshol, vagy fejjel (lábbal :) ) lefelé tárolod őket. Egyébként milyen fajta cicád van, és mennyi idős?
2010. febr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

megbüntetni sehogy.

Ne hagyd elöl a cipőt, az alom pedig mindig tiszta legyen.

2010. febr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Próbáld rajtakapni, amikor éppen belekakál és akkor b@szd a cicát. Ne üsd, csak felemelt hangon értesd meg vele a dolgokat.
2010. febr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A macska nem hiszem, hogy összekapcsolnák a büntetést azzal, amit tettek. Főleg ha később büntetik meg, olyankor már a kutyák sem értik meg miért kapják azt, amit.
2010. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hiába bünteted meg, már nem fogja tudni miről van szó. Akkor sem, ha belenyomod az orrát.

Inkább az okot kellene kideríteni, miért csinált bele, és kivédeni a legközelebbi alkalmakat. Akár azzal, hogy elrakod a cipődet.

Gondolj úgy a macskára, mint a gyerekre. Mindkettő miatt kényszerülsz apró változtatásokra. Elpakolod, amit nem akarod, hogy lerántson, lehányjon, széttépjen stb.

2010. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Orrát beleverni alaposan, aztán oda tenni, ahol végeznie kellett volna a dolgát. Két-három alkalom után megtanulja, hogy rossz a saját sz-rát nyalogatni a pofájáról.
2010. febr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
38%

valamiért sosem birtam a macskákat.

kicsit buta,alattomos állatnak tartom...

2010. febr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Ez az utolsó csak szóbeszéd! Nekem is tanácsolták, de nem mondanám, hogy azóta nem csinálta!
2010. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Büntetéssel semmire nem mész, csak rosszabb lesz. Ugyanis a macska ezzel a cselekedettel éppenhogy elégedetlenségét fejezi ki valami miatt, arra kéne rájönni, hogy mi nem tetszik neki, változott-e valami körülötte, nem hanyagoltátok-e el, stb.
2010. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!