Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica mennyit bír ki egyedül a...

Cica mennyit bír ki egyedül a lakásban?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, de macskamániás, szeretnék egy cicát. Hétközben tudok itthon is lenni, nem lenne egésznap egyedül, de pénteken délután általában elmegyek és vasárnap este jövök. Magammal vinni macerás lenne. Egyedül lehet hagyni ennyi időre, mert szerintem ez sok.
2015. máj. 20. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ilyen körülmények között ne tarts macskát.
2015. máj. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Én cicám már kb.15éves, én 2 napra otthon merem hagyni, viszont neki ha kirakok 2napi kaját nem falja fel egybôl. Rongálni meg nem rongál, egy fiatalabb cicát lehet viszont nem mernék ennyi idôra felügyelet nélkül hagyni.
2015. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Igen így ne tarts macskát! Ha esetleg 1 évben 1 vagy 2 hétvégét hagyod egyedül az még talán rendben megfelelő alommal, vízzel és kajával, de rendszeresen...Az én szüleim 10 óránál tovább sosem hagyták egyedül a Macsekot, inkább vitték mindenhova magukkal.
2015. máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

Macska napi 20 órát lazán tud aludni.

Ha így nő fel, ezt fogja megszokni, ez lesz a rendszer...

Eszik alszik, az ablakból bámészkodik. Esetleg egy kisrádiót is bekapcsolva hagyhatsz...

2015. máj. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
Egész kis korában még ne így csináld, valahogyan old meg... Aztán ha már mindent tud és nem rongál, akkor teljesen oké.
2015. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

És ha péntek este kiborítja a vizestálat, akkor két napig nem iszik? Arról nem is beszélve, mennyire igénylik a macskák is a társaságot. Ha dolgozni mész majd, a hétköznap 8-10 óra egyedüllét még elmegy, de utána nem látna egész hétvégén sem? Így nem is tudom, minek kellene macska.


Akkor már, ha mindenképp szeretnél macskát, inkább vidd magaddal. Abba bele tud szokni egy fiatal macska, van, amelyik kutya módra élvezi is a kirándulást.

2015. máj. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

A sok okos. Akkor felteszem a 100 pontos kérdés. Hol jobb egy kóbor macskának az utcán éhezve betegen, vagy egy gazdinál szoba cicaként, akit hétvégére a lakásban hagynak.

Na tessék gondolkodni...


Mindenki abból indul ki, hogy egy tökéletes macskától veszi el az állom gazdit és életet a kérdező.

Holott lehet egy menhelyi cicust ment meg az altatástól...

2015. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Az altatástól megmentheti, de az idegbajtól nem. Mert ha hetente egy pár órát lesz csak vele, könnyen beleőrülhet a macska, mi is kaptunk már így ismerősöktől, és nálunk, ahol nagymamám minden nap vele volt, 4 év alatt jött helyre. És egyébként is így minek macska?
2015. máj. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

7-es, van valamennyi igazság abban, amit írsz. De ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy láncon élni jobb, mint kóbor/menhelyi kutyaként, tehát a láncon tartás ajánlható. Vagy napi 1x-i pisilés is jobb, mint nem élni, tehát ha valaki csak 1x tudná levinni a kutyáját, az is tartson. Vagy 20 macskát kell tartani, hiszen minél több, annál többet mentettél meg, nem igaz? De, tényleg, csak épp nem túl jó állapot ez a macskáknak.


Valószínűleg a kérdező normálisan szeretne macskát tartani, ezért kérdezte meg, hogy tényleg sok-e ennyi egyedüllét. Sok.

2015. máj. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2 macskának már nem sok ennyi együtt lét :)
2015. máj. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!