Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nyolc hónapos cicám állandóa...

A nyolc hónapos cicám állandóan felugrál oda, ahova nem szabadna, kaparja a kanapét, pedig mindig egyértelműen jelzem neki, hogy nem szabad, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hangosabban, szigorúan beszélek hozzá, tapsolok, kellemetlen hangokat keltek (tényleg erős hangokat, nem csak úgy szép szolídan). Mindez hiába, még ha el is szalad, újrakezdi aztán, de van már hogy el se szalad, csak néz rám, mintha nem értené, hogy mit akarok. Mit tehetnék, verjek a s.eggére? Nem akarnám bántani. Úgy figyeltem meg, hogy különösen intelligens, tudja, hogy kijátszható a gazdi szigora. Pedig nem szabad engednem, hogy a bútorokon járkáljon, mert a konyhában üveglapos gáztűzhely van, ha arra rámegy, amíg forró... gondolni se merek rá. A halamat se szeretném egyszer az almában találni. :) (A hal magasan van,még nem próbálkozott oda menni, de ez csak idő kérdése szerintem.)
2010. febr. 26. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:

A macskák már csak ilyenek. Nehezen tudsz normális macskát kifogni. Az én régi macskám pl az asztalról leszedte a zsömléket, zacskóstúl behordta a wc-be, kaparta a tapétát és a kanapét. Meg ha leraktam az ágyra ruhákat, akkor belefetrengett, jól összeszőrözte, meg voltak a falon polcok, ami nem volt túl stabil, de csak felment rá, aztán onnan járt a szekrény tetejére.

A halakat kihalászta, meg a halas akváriumból is ivott vizet, persze h nem a táljából.

Szóval halat letakartam plexilappal, hagytam egy kis rést, a tetejére meg nagy követ raktam, hogy ne tudja elmozgatni sem :)

A konyhába nem raktam le semmilyen kaját, mindent eldugtam előle a szekrényekbe, néha a mikróba is.


A falon levő 2 polcot leszedtem.

A tapétával nem tudtam mit kezdeni, de vettünk neki ilyen macskáknak kaparó állvány, állatkereskedésben lehet kapni.


Majd egyre hülyébb lett, már csak idegesített, megelégeltem, és oda adtam a cicót egy barátnőmnek, aki kertesházban lakik.


Most van egy másik macskám, az meg nem csinál semmit sem, nem rosszalkodik, tök nyugis, kedves, nem urgál fel sehova és még a zsömléket kenyeret sem rágja meg az asztalon. Nem gondoltam volna, de van ilyen is. Macskafüggő. Van amelyik alapból bolond, azt nem tudod megnevelni, max átrendezed a lakást úgy, hogy mindent elpakolsz előle, amit nem akarod, hogy leverjen, meg ilyenek.

2010. febr. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én macskáim is dilinyósak! A nagyobbik specialitása! A sütőajtót lenyitotta, és megrágta az egészben sütött csirke combját! Én már mindennel próbálkoztam! Az enyémek is zsemletolvajok! Nem lehet nevelni őket! A legtöbb, amit tehetsz, hogy elpakolod előle a féltett dolgaidat, és elfogadod őt olyannak amilyen!
2010. febr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, az előttem szóloknak valószínüleg igaza van.

A mi cicánk 5 hónapos és "közepesen rossz".

Próbálkozhatsz még vízspricceléssel (mi tettünk egy fél literes flakonra egy szórófejet és lesprickeljük, ha olyat csinál, amit nem szabad)-most már ha csak a kezebe veszem, menekül :P

Illetve nem tudom, hogy risztósprayvel próbálkoztál-e már. Én még nem, de talán érdemes...

A halas dologra jó tipp a kő :)

Hajrá! :-D

2010. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Spriccelést neki

enyémet is megtanulták nagy nehezen.

nekem két cicám van egymást hangolták a hülyeségre...

de ha mindig ott vagy és mindig spriccelsz elfelejtik

a halra meg rakj egy üveglapot. mármint az akvárium tetejére

2010. febr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én cicám is zsemletolvaj, nem hittem volna hogy ez ilyen általános jelenség! Én annak tulajdonítottam hogy sanyarú kölyökkora volt. Egyszer a munkába szánt kenyeret az asztalon hagytam, mire hazaértem az egész lakást egyenletes rétegben borította a kenyérmorzsa.


Lehet a cicákat tanítani, én mindig határozottan de szép szóval kértem hogy menjen le az asztalról és ez bevált. Nem hinném hogy ért magyarul, de valahogy mégis tudja mit kértem tőle. Kicsit nyávogott, szépen nézett, majd leugrott. Nem is nagyon mászik fel amikor ott vagyok. Viszont beállítottam egy webkamerát hogy megnézzem mit csinál amikor távol vagyok és akkor teljes nyugalommal mászik minden tiltott helyre.


A gáztűzhelyre van egy mondás: a macska csak egyszer mászik rá a forró sütőlapra. Utána már a hidegre sem.

Én amikor kicsi volt és érdeklődött, felemeltem és közel raktam a mancsát hogy érezze hogy forró (de azért ne égesse meg). Mindenhová mászik, de a tűzhelyet kerüli.

2010. febr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!