Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kétségbe vagyok esve! Másfél...

Kétségbe vagyok esve! Másfél hónapja utcáról hazavitt ivartalanított 2,5 éves fiú cica (Nyüzsi) nem szokja meg a lakást! Nappal is előfordul, hogy nyávog és a bejárati ajtó elé fekszik, de éjjel elviselhetetlen. Soha nem szokja meg a lakást?

Figyelt kérdés
Éjszaka ablakba fel, ablakból ágyra ugrik, pár percre kidől, doomb-simi, majd újra bumm, ablakba, majd megint le, nyafi-nyafi, fel-le, stb. Ma már a kisszobába telpítem páromat, mert olyan kialvatlan, amilyen kialvatlan az ember lehet. Megszakad a szívem a cicóért. Mégis mit tegyek? 2 másik cicám nőstény, ők nyugton vannak. Étvágya jó, minden rendben vele egészségügyileg, kombó oltást kapott, stb. Csak egyszerűen látom rajta, hogy szenved, olyankor unatkozik. Reggeltől délutánig/estig dolgozunk, így gondolom, hogy javarészt nappal pihen, de amikor egész nap otthon vagyok, és több időm van játszani velük, akkor is ugyan ez megy. Amikor játszani akarok vele, kapható rá, de a simit hamar megunja, látványosan feláll, és pár ujjnyira arrébb megy, ott lefekszik. Ott is simizem, megint pár centit arrébb. De van amikor ő jön, és elvágódik, hogy márpedig most dögöny kell! :) 15 éve vannak cicáim, de Nyüzsi lelkén nem tudok kiigazodni. :( És nem tudom mit tehetnék érte, hogy ne érezze magát bezárva... :( Megköszönök minden segítséget.

2015. jún. 16. 08:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én kertes házban lakom. Több cicát is etetek. Van, amelyik bejön a házba, levizitel, megsimogattatja magát, és már megy is ki a szabadba. Van kettő, amelyik be sem jön. Kint van a kaja és a víz. Ha a kertben találkozunk jönnek egy kis barátkozásra, simogatásra, kergetőzésre, madzaghúzós játékra. De nekik nagy terület kell. A szomszédom is szereti az állatokat. Kettőnknek 2500 m2 -es kertünk, parkunk van, mégis a hozzánk járó cicák a távolabbi szomszédokba is átnézegetnek. Egy lakás 50 négyzetmétere iszonyúan kicsi élettér még egy macskának is, nemhogy többnek. Herótja van a többi macskától. Egy kandúr szeret nagy területet birtokolni, és néha magányosan, békésen szundítani.

Van egy nagy gyönyörű cirmos kandúr, ő csak etetés környékén kerül elő, odajön hozzám, hagyja magát simogatni, dorombol 2 percet, de aztán kéri a kaját, eszik, és továbbáll...

2015. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Mondom, ha rajtam múlna, szerető és legfőképp GONDOS gazdihoz adnám, akár kertbe is, de egyszerűen valóban felelős gazdinak még a nyomát sem látni...
2015. jún. 16. 12:31
 13/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te is túl magadra teszed a mércét a leendő gazdinak. Az "majdnem" gazdik visszaadták a macskát vagy magadtól ajánlottad fel, hogy visszaveszed? Mert három hét az semmi ahhoz, hogy megszokja a környezetét. Az meg természetes, hogy egy macska elmászkál, még egy ivartalanítottnál is semmi az egy nap távollét, nemhogy pár óra! Amúgy nekem is van egy "domináns ördögfiókám", nem hiszem, hogy minden ember csak "ölbecicát" szeretne. Légy rugalmasabb, a leírásodból az látszik, ennek a cicának kert kell, azzal meg te nem szolgálhatsz neki. Ha pedig arra kerül a sor, olyan társat keress a macskádnak, amelyik jól éri magát a lakásban.
2015. jún. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a cica valamiért valóban nem érezte jol magat ott, illetve a masik cicával sem jott ki. Alapbol ugy qdtam oda, orokbeadasi szerződéssel, hogy ha barmi gond van, akkor itt vagyok. Közösen döntöttünk. A cicoka fulet napi 2x pucolni kell atka miatt, es csepegtetni. Ezt hogy teszi meg az ember, ha pl. eltűnik egy napra? 😐
2015. jún. 16. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!