Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem hatnak az észérvek...

Miért nem hatnak az észérvek a szaporítókra?

Figyelt kérdés

Konkrétan én most az olyan kérdezőkre gondolok, akik itt kérnek tanácsot, és értetlenkednek, miért ajánlják egyre többen az ivartalanítást. Természetesen még nekik áll feljebb, meg hogy "a macska veszélyeztetett állat lesz".

Tegnap is szétcincált kiscica tetemeket láttam a parkban, vagy múlt héten egy férfi rákérdezett az utcán, nem kell-e kismacska, mert "megin' lekölykezett, há" nem tudnak má' mit csinálni".

Ezek a cicaszaporító kérdezők nem fogják fel, hogy ők is tehetnek az állatok szenvedéséről?



2015. jún. 22. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Aluliskolázottság, rossz beidegződések, pénz hiánya... Ezekre tudok gondolni ilyen esetekben. Én általában szépen elszoktam az ilyen embereknek magyarázni, érvelésekkel. Idáig mindenkinél működött, akivel összehozott az élet.

Szerintem reklámokkal, oktatófilmekkel, anyagi támogatással lehetne eljuttatni hozzájuk az ivartalanítás fontosságát.

2015. jún. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják fel, mert buták.

Sajnos a primitív embernek nem tudod megmagyarázni, hogy ő primitív, mert pont ezért nem fogja megérteni.

2015. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Szerintem reklámokkal, oktatófilmekkel, anyagi támogatással lehetne eljuttatni hozzájuk az ivartalanítás fontosságát."


Ez fontos lenne, tényleg.

Köszönöm a válaszokat!

2015. jún. 22. 12:26
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kerdezo! Ha minden kutya ivartalanitva lenne, honnan vennel kolyokkutyat?? Tok mindegy hogy ivartalanitva van vagy nincs, amelyik kutyanak meg van irva hogy megszulessen az meg fog szuletni.
2015. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
8%
Es meg annyi hogy nem csak torzskonyvezett kutyak vannak, mint ahogy te sem vagy full magyar, mert van benned, szlovak, mongol, tot ki tudja milyen ver meg cigany is! Az igazsag az hogy csomo torzskonyvezett kutya betegsegekkel kuzd, mert a genjeik nincsenek megkeverse (belterjesseg). Egy korcs kutya sokkal egeszsegesebb es vidamabb mint amit te a szaporitonal megveszel!
2015. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%

Nem mindenki szaporító aki nem ivartalanít azonnal. Én ivartalanítottam, de elötte szerettem volna egy alom kiscicát, mert szép a cicám, egyszer hadd legyenek kiscicái, és mellesleg felénk még pénzt is adnak.

Más kérdés hogy nem lehetett nemzöképes kandúrt találni, aztán tüzeléskor úgy szenvedett, hogy elvittük a dokihoz.



"a macska veszélyeztetett állat lesz".

Nézz ki nyugatra, nézd meg a hirdezéseket. Van aki ajándékozza, de leginkább pénzért adják, mert nincs. A legtöbbnél vagy ár van, vagy az hogy VB, ami kb azt jelenti hogy alu tárgya az ár. (ez sosem szokott ingyent jelenteni)


A magyarországi cicákat és kutyákat sajnálom. De a Magyar emberek hülyesége, hogy nem képesek az állatokat eljuttatni oda ahol hiány van beölük, és jó soruk lehetne. (egy-két menhely képez kivételt, pl. a Budaörsi, nekik meg van a német kapcsolat.)

2015. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
alu=alku
2015. jún. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó két válaszoló jó példája, miről is beszélt az első két válaszoló.


Honnan venne kölyökkutyát?

Ez most komoly? :DDDDDDD

Tényleg ezen az értelmi szinten vagytok? Ok-okozat, összefüggések.

Rengeteg kóbor kutya-macska van, az ivartalanítás a visszaszorítás miatt kéne, de mivel az emberek egy része soha nem fog ivartalanítani, megnyugodhatsz, kóbor kölyökkutyából lesz mindig bőven.


De ennyi elég is, lehet olvasni, itt van két élő példa.

Megfontolt, környezettudatos gondolkodás zéró, csak a demagóg hülyeség.


Én kérek elnézést a kissé durva megfogalmazásért.

2015. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Horst akkor engedd szabadon a macskád egy-két hétre, mire hazaér tuti vemhes lesz.... Felénk annyi a "kóbor" kandúr, hogy egymással vetekednek, itt bunyóznak az ablak alatt és éktelen vernyákolást tudnak csapni. A "kóbor"-t úgy kell érteni, hogy van gazdájuk, csak ki vannak csapva az udvarra, azok meg mennek a farkuk után. Aztán meg csodálkozik a gazdi, hogy össze van verve a macskája meg ki tudja milyen betegséget kap el, mert lehet, hogy ő beadat mindent a macskájának, de a második szomszéd már nem, vagy lehet tényleg egy kóbor macskával találkozik össze.


Amúgy meg országszerte tömve vannak a menhelyek kölyökmacskákkal, meg még rengeteg helyen (főként falun/tanyán) még agyonütik, vízbefojtják a nem kívánt szaporulatot, csak mert sajnálják azt az egyszeri költséget.

Az meg hogy az embernek van egy minta macskája, még nem jelenti azt, hogy a kölykei és olyanok lesznek. Mamámnak volt egy gyönyörű macskája, hízelgő, de mégis jó egérfogó, vadász. 1x voltak kölykei, egyet megtartottunk a többi 3-et elajándékoztuk. Egy kölyök se volt olyan mint az anyja, a legfigyelmesebb törődés ellenére is vadóc volt és az egér sem izgatta fel. Ő maga kandúr volt, az is ment volna a farka után. Ivartalanítása előtt 2 nappal kiszökött és elcsapta egy autó.


Azóta nem is volt nagymamámnak macskája, de ha lenne is, az első az lenne, hogy megy a dokihoz ivartalanításra.

2015. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Egy korcs kutya sokkal egeszsegesebb es vidamabb mint amit te a szaporitonal megveszel!"


Menhelyről hozott, keverék (nem korcs!!!így csak egy állatgyűlölő beszél) kutyám van. Valószínűleg egy hozzád hasonló ember dobta ki a kölyköt az utcára (ha már személyeskedésnél tartunk).

De igaza volt az első válaszolónak. Primitív emberekkel nem szabad vitázni.

2015. jún. 22. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!