Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska egész nap egyedül egy...

Macska egész nap egyedül egy szobában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 napja van egy kiscicánk, 8 hetes, hosszú szőrű. Egy nagy kertes házban lakunk, több szintes, nagy terekkel. A cica lehet, hogy kijárós lesz, de az is lehet, hogy nem fogjuk kiengedni és csak benti lesz. Egyelőre nem volt még az udvaron, amíg meg nem kapja az oltásait. Jelenleg a fürdőszobában van napközben, amikor dolgozunk, és amint hazaérünk, mehet minden felé. A gond az, hogy riasztó van a házban, ezért nap közben később sem mászkálhatna minden felé, mert beriaszt. Van egy üres szobánk, elég nagy. Szerintetek az úgy rendben lenne, hogy reggel 8-tól kb 4-ig 5-ig ebben a szobában lenne később is, és utána kint a házban. Vagy ez túl kicsi hely (kb 18 nm) és inkább legyen kinti-benti, és napközben legyen kint az udvaron? Félek, hogy elüti egy autó vagy elszökik vagy valakinek megtetszik és elviszi. Ritka szép, hosszú szőrű kiscica, imádom. Köszönöm a tanácsokat előre is.


2015. jún. 23. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Igen.

Belefér neki. A macska akárhol jól elvan.

2015. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Örül neki. Amúgy se csinálna mást csak aludna egész nap.
2015. jún. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyen benti. Túl sok kijárós macskát vesztettünk el a családban, a mostaniakat már nem engedjük ki. Ha több zónás a biztonsági rendszeretek, akkor vegyetek ki 1-2 zónát a riasztásnál, és akkor nagyobb helye lehet. De ha ez nem megy, akkor ellesz egy szobában is.
2015. jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Legyen benti cica, én mindenképp ezt támogatom, mert biztonságosabb.

A kinti cicákra sok veszély leselkedik pl.: mérget ehetnek, elkaphatja őket egy kutya, elütheti egy autó, bántalmazhatják rosszakarók, ellophatják stb.

Nekem is benti cicám van, szóval tapasztalatból mondom, hogy nagyon jól elvan benn is, nem tesz tökre semmit, nem ver le a polcról, a bútorokat és a tapétát se szedi le, ha van kaparófája. Van mozgásigénye egy macskának is, nemcsak alszik egész nap, viszont ezt viszonylag kisebb helyen is meg tudja oldani, mint mondjuk egy kutya, mivel kisebb.

Viszont azt a részt nem értem, hogy miért kéne bezárni 1 db szobába, hiszen nem csinál semmi rosszat. Azt viszont tapasztalatból mondom, hogy az én macskám, ha csukott ajtót lát addig nem hagyja abba a nyávogást, meg a kaparást, ameddig ki nem nyitom. Ha hagyod szabadon mászkálni a lakásban, akkor csak fekszik egész nap, meg mászkál, nézelődik :D

2015. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minkenképp legyen benti. Ha foglalkozol vele, megkapja a megfelelő szintű törődést, játékidőt stb, akkor el lesz egyedül, átalussza azt az időt amíg nem vagy.
2015. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A 4. válaszadónak: azért szeretném napközben egy szobában tartani, mert minden központi helyiségben van riasztó. Kiiktatni nem szeretném, mert egy esetleges betörés esetén nem fizet a biztosító. Valószínűleg benti lesz, csak a barátom szeretné, ha kint lenne napközben, mert szerinte bent unatkozik. Meg tényleg van olyan, hogy este érünk csak haza, az meg elég sok egyedül töltött idő.
2015. jún. 24. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!