Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkedett így?

Miért viselkedett így?

Figyelt kérdés
Sziasztok a macskánk 8 hónapos tegnap szült 4 picit amiből 3 rögvest elpusztult. majd még 1.2 kiscica maradt életben.De az anyjuk nem tisztogatta, nem szoptatta őket ha odaraktam hozzájuk elment tőlük. Úgy gondoltam, hogy majd akkor kecsketejet adok nekik fecskendőből mire haza értem csak 1 pici maradt életben megetettem evett is szépen de valamiért ő is meghalt(és nem, nem etettem túl mert kb 2 cseppnyi tejet evett csak) ezután miután meghalt a pici az anyja meg ette az egyik első lábát. Miért????????
2015. júl. 23. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan életképtelenek voltak a kölykök. Négy kismacska sok, 8 hónapos macskának pláne. Miért szült egyáltalán? Az is kölyök még! Miért nem ivartalaníttattad azt a macskát?
2015. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal állat, nem tudott gondoskodni a kicsinyekről. Előfordul.


Mindez megelőzhető lett volna, ha ivartalaníttatod a macskát.

2015. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a macska a szülés miatt legyengült ás azért ette meg az első lábát. első szülésnél a macskák nem olyan ügyesek még, ráadásul a tiéd nagyon fiatal még. nem lehet, hogy tesójával párosodott?

egyébként szerintem is ivartalníttasd mert később is így fogsz járni és gondolom nem jó látvány/érzés.

és nem kecsketejet hanem speckó macskáknak való port kellett volna vízzel hígítani. nem jut eszembe a neve, de fressnapfban kapható, kismacskáknak, ilyen anyatejpótló

2015. júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. 8 hónaposan eleve nem lett volna szabad fialnia, mert még ő is kölyök. Fiatalsága miatt is lehet, hogy nem volt alkalmas kölyöknevelésre. De az is lehet, hogy sosem lenne/lesz jó anya.

2. Lehet, hogy a kiscicák is éretlenek voltak

3. Kiscicának nem elég, ha enni kap fecskendőből. Ez is kell, kb. 2 óránként, éjjel-nappal, de emellett kell őket tisztogatni, a feneküket is rendszeresen "masszírozni", mintha az anyja nyalná, mert csak így tudnak üríteni.

4. Anya azért ette meg a lábát a kicsinek, mert ez egy ösztön, hogy eltakarítsa maga körül az elpusztult kölyköt, hogy ne kezdjen bomlani.

Könnyen lehet a fentieken kívül, hogy az anyacica nem megfelelően volt táplálva sem. Mit evett vemhessége alatt?

Megoldás a hasonló esetek elkerülésére, és a macskád egészsége érdekében: ivartalanítás. Máris lehet jelentkezni a dokinál vele, hogy vizsgálja meg fialás után, ha kell, adjon valamit a tej elapasztására és adjon időpontot a műtétre.

2015. júl. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az anyamacskát mielőbb vidd állatorvoshoz kivizsgálásra, hogy nincs-e semmi betegsége, amit akár nemi úton szerzett vagy más egyéb a szülésből eredő komplikációja. Ezt követően amint lehet nagyon kérlek ivartalanítsd szerencsétlent.
2015. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!