Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utaljak igy egymást a...

Miért utaljak igy egymást a kandur macskám? Miért viselkednek így?

Figyelt kérdés

Testvérek, kiskorukban szerettek egymást, mindig együtt aludtak, mosdattak egymást. Amióta ivarettek lettek kerülik egymást. Vagyis inkább csak az egyik (nevezzük szürkének) mert ha egymás melle kerülnek, es a másik (fekete) megpróbálja megnyalni, akkor a szürke rámorog és elzavarja. Van hogy csak játszani akar vele a fekete, játékból ráugrik hatulrol, ilyenkor a szürke megharapja. Sokszor csúnyán összeverekednek. Gondolom itt rivalizalasrol van szó, de melyik lehet a domináns? Mert ha csak azt nézzük, hogy melyik csavarog többet, melyik kergeti a kergeti el a környező ivartalanitott macskákat, akkor a szürke, de közben azt látom, hogy a feketét viszont kerüli. A fekete viszont sosem csavarog, nem olyan mint egy igazi kandúr, inkább olyan mint egy ivartalanitott. És ő pedig jól kijön a többi ivartalanitott cicaval is, mindig barátkoznak.

Más testvér macskák is így utaljak egymást?


2015. aug. 20. 23:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Végig se olvasom...Mért nem vagy okos gazdi és viszed őket ivertalanítani?Megvárod míg olyannyira összeverekednek,hogy kikapják egymás szemét?

Macskáknál nem számít a "testvéresdi" ösztönösen rivalizálnak.Ugyanis a macskák nem falkaállatok.

2015. aug. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem mondtam, hogy egészséges reakció lenne, nem mondtam, hogy dominanciára utaló jel lenne.

Látom magam előtt, ahogy elkezdi harapdálni a kérdező tarkóját kilógó pénisszel.

2015. aug. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

U dehogy csinál ilyesmit! Csak dorombol és közben előjön neki. És csak akkor amikor a hatan fekszik az olemben és lábai széttárva. Pedig csak a fejet simizem, vagy max a hasát. Most mar elkalandoztunk magátol a kérdésről, viszont engem ez kezdett el érdekelni, gondoljatok hogy ez valami baj lehet nála? Amikor még kölyök volt mar akkor is észrevettem hogy néha kint van neki, akkor ritkábban. Akkor azt gondoltam természetes, az ivarérés közeledik. A másik viszont sosem csinálja.

Viszont most az jutott eszembe, hogy egy barátunk kaméleonjanak ugyanígy sokszor kinn volt, és szegenynek megcsonkították.

2015. aug. 22. 09:49
 14/16 anonim ***** válasza:

[tl:dr]

Kedves 12. valaszolo, inkabb ilyet ne vizualizalj, mert kicsit... mar elkepzelni is, ahogy elkepzeled "awkward moment". :)

(anyway, a kezet, ruhajat harapdalna. Jellemzoen a csuklojat, mikozben az alkarjat izelne. Neh, ez jellemzoen szexualis-dominancia jelzes az ember felé. Kizart, hogy nem lattal, vagy hallottal ilyenrol, ha lattal mar par problemas macskat.)


Ugyhogy en meg mindig fenttartom azt, hogy ez a dolog nem termeszetes, es nem megmagyarazhato siman viselkedesi dologgal (mi tobb, nem is tapasztaltam ilyet eddig), szoval en megnezetnem.

(valoszinuleg az allatorvos reflexbol ivartalanitast tanacsolna, szoval, ez mar alapbol win-win szituacio, mindharman (mindnegyen?) jol jartok vele. (Szurke, te, parod, es Fekete is ^_^) )


11. A macskak meglepo modon "falkaallatok". Pontosabban, jogos, hogy nem falka, hanem tarsas allatok. Ahoz kepest, hogy milyen jol megalljak a helyuket egyedul is, a macskak szamara a kisebb kozossegek a termeszetesek, ezt megfigyelhetjuk a "vad" (feral) macskanal is, akik tobb tagu kozossegbe szervezodnek. Raadasul a rokon kandurok nem szoktak rivalizalni egymassal, mert:

ha egyuttmukodnek, akkor tobb eselyuk van a tobbi himmel szemben, es amiatt, hogy a mostenyek kepesek tobb kandurtol is megtermekenyulni, igy evulucios elony szamukra a testver genallomanyanak a tovabbvitele. Szoval, a egyuttmukodes hasznosabb. (ez megfigyelheto amugy nem verszerinti testver, csak egyutt felnott allatok eseten is. (es nem, ezt nem tudjak tudatosan, csak oszton.)

2015. aug. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14-es, nekem volt egy macskám, aki amikor ivarérett lett megtámadta a bokam és meg akarta ...ni (átfogta, harapta és parzo mozdulatokat végzett). Amikor lerúgtam magamról, akkor fujtatott, morgott rám, de ujra próbálkozott. Na akkor egyből vittem ivartalanittatni.
2015. aug. 22. 16:53
 16/16 anonim ***** válasza:

Kerdezo, akkor pontosan tudod, hogy milyen amikor ivaros-dominancia problemaja van egy kandurnak.

Nem olyan, mint amit szurke csinal :) btw, ami nala van, nem termeszetes.

2015. aug. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!