Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Allergiás vagyok a macskaszőrr...

Allergiás vagyok a macskaszőrre, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Összejöttem most egy csajjal aki panelban lakik és 5-6 éve együtt él egy macskával. Heti szinten 3-szor járok fel hozzá és tudtam magamról hogy allergiás vagyok a macskaszőrre, de már 10 éve nem voltam allergia vizsgálaton. Most előjöttek ezek a tünetek. Csak 3 hét múlva kaptam időpontot allergia vizsgálatra. Létezik olyan gyógyszer amivel megszűnnek ezek a tünetek? Vagy szakítanom kell a csajjal? Ki hogy van ezzel az allergia fajtával?
2015. szept. 22. 15:24
 1/6 anonim válasza:
Én is allergiás vagyok a macska szőrre..szedek gyógyszert de nekem szemály szerint nem segít.. Semmiképp se szakíts vele ezért, mindent meg lehet oldani. Esetleg hozzád menjetek vagy pedig más helyszínt beszéljetek meg. Esetleg kérd meg, hogy rakja be mondjuk a mosdóba ameddig te ott tartózkodsz. :)
2015. szept. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne szakíts vele emiatt! Vannak tünetet enyhítő gyógyszerek, sajnos nem tudok ajánlani,mert nincs macskaallergiás ismerősöm. Gondolom ő ragaszkodik a cicushoz, próbáld meg te is eltűrni a kedvéért.

Az allergiavizsgálat még így is soká van, mert egy dolog, hogy 3 hét múlva mész,de az eredmény plusz egy hónap kb!

Szerintem ne várj addig, menj el vagy háziorvosodhoz, vagy ha bőrtüneteid vannak,akkor bőrgyógyászhoz és érdeklődj tünetenyhítő után.

2015. szept. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kaphatóak vény nélkül allergia elleni gyógyszerek, pl. cetirizin vagy fexofenadin hatóanyagúak.

Légúti vagy bőrtüneteid vannak?

Én rengeteg dologra vagyok allergiás, érdekes módon macskára épp nem mutatták ki, pedig nagyon érzékeny a bőröm. Amikor befogadtam egy nagyon bújós cicát, az első napokban az egész arcom tele volt vörös foltokkal. Kétségbe is estem, de aztán fura mód "hozzászoktam", most már nyugodtan dughatja a pofiját is arcomhoz, semmilyen tünetet nem okoz.

2015. szept. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első alkalommal a szemem lett tiszta vörös. Most második alkalommal nagyon fulladok és köhögök, a szemem egy kicsit vörös és van egy két kiütés is.
2015. szept. 22. 19:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, mert ez rosszabbodhat is és javulhat is, ahogy írtam, épp hozzá is lehet szokni, de ez nem biztos. Nem lenne szerencsés, ha netán asztmás rohamot kapnál.

Gyógyszerből én a fexofenadin (pl. Fexgen) 180 mg-ost javasolnám, az a légúti és a bőrtüneteket is enyhíti.

2015. szept. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Legyen nálad antihisztamin, de ahogy írták, a hozzászokással a tünetek enyhülnek, vagy teljesen megszűnnek.
2015. szept. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!