Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám mindent összepisil,...

A macskám mindent összepisil, pedig nőstény, és ivartalanított. Vajon ez miért van, és mivel lehet leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
3 éves nőstény ivartalan macskám jelöl a lakásban egész kicsi kora óta. De a műtétje után sem hagyta abba. Sőt néha nem csak jelöl hanem vizeletet ürít a szőnyegre, szekrényajtóra, falra stb... Az egész lakás büdös, nem tudom kimosni a szagot. A szekrény és a parketta megszívta magát. Mit tegyek? Állatorvos látta egészséges.

2015. szept. 29. 17:45
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Igen a macska főleg oda pisil ahol az alom van, de nem csak oda. De legfőképp abban a szobában, a szőnyegre, szekrényre. Megpróbálok venni neki még egy wc-t, de a fedetten még gondolkodom 7 kilós a macska.

A viselkedés zavart tartom én is leginkább lehetséges oknak. Bár kisebb korában nagyon bújós cica volt, ez az ivartalanítása óta megváltozott, két éve már bizalmatlanabb, távolságtartó. Ezzel kapcs. írtam már egy másik kérdést is ide. De a két probléma nem hiszem hogy összefügg mert amikor sokkal kezesebb volt, akkor is pisilt. Akkor azt hittem kinövi, vagy a műtét után majd elmúlik, de nem. Másik fajta almot is próbáltam, szilikonost, betonitost, kavicsost, meg mindenfélét. Ez nem okozott változást. A faalapút még nem próbáltuk. Az alom tisztasága szerintem megfelelő, de talán egy másik alomtálca elhelyezését kipróbáljuk. A Feliway-ről hallottam, lehet hogy bevetem azt is. Köszönöm a válaszokat mindenkinek aki eddig írt.

2015. okt. 2. 10:10
 12/12 anonim válasza:
Egyszer vettem használtan egy szőnyeget, rettenetesen büdös volt. Macskaszagú. Bárhogy mostam, áztattam, nem jött ki a szaga, és még csak nem is nagyon enyhült. :) Elképesztő! Sajnálom, remélem, neked sikerülni fog a szagtalanítás!!!
2015. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!