Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem ijedt meg tőlem a...

Miért nem ijedt meg tőlem a kiscica?

Figyelt kérdés

Ma este felé mentem a pincébe, amikor megláttam a pincelépcsőn egy kismacskát. Erre hirtelen megálltam és meg se birtam mozdulni, mert más macskák ahogy meglátnak, egyből megijednek és elszaladnak. Ehhez képest az a cica rám nézett ilyen hatalmas kiváncsi szemekkel, aztán odajött és hozzádörgölőzött a lábaimhoz :$ Nagyon cuki volt, én meg felvettem és felvittem a teraszra, majd elkezdtem simizni. Aztán eszembe jutott, hogy anyám nemsokára hazaér és ő gyűlöl kb minden féle élőlényt, de a macskákat különösen utálja, szóval gondoltam, úgy is csak elzavarná meg ordibálna velem, amiért megsimogattam, szóval a cicát fogtam és letettem a földre, hogy hátha elmegy. Erre visszasétált hozzám. Ezután kinyitottam a kaput és kitettem a kapu elé, majd bezártam utána. Ő erre felugrott a keritésre és megint visszajött :c Ezután megint kivittem, bezártam utána a kaput és bementem a lakásba és az ajtót is bezártam. Erre vagy fél óra múlva megint ki kellett mennem valamiért a teraszra és mikor kinyitottam az ajtót, a kiscica ott ült a szőnyegen. Erre apám odajött és elzavarta -.- De 10 perc múlva megnéztem, visszajött-e és megint ott volt. Aztán hazajött anyám is, ő is megtudta, hogy ott van a cica, úgyhogy ő is kiment elzavarni, de pár perc múlva megint hallottam, ahogy ott nyávog. Ki akartam menni hozzá, de anyámék veszekedni kezdtek velem, hogy hagyjam békén, majd elmegy magától. De fél óra múlva kinéztem és még akkor is ott ült :( És akkor apám megint elzavarta és azóta nem találkoztam vele...De amúgy remélem, holnap is visszajön, mert ilyen édes kiscicát én még életembe nem láttam :'c

Szerintetek miért nem ijedt meg tőlem és miért jött ennyiszer is vissza hozzám? Szerintem van gazdája, mert láttam valami nyakörv szerűséget a nyakában. Ettől függetlenül lehetséges, hogy mondjuk nem foglalkoznak vele az igazi gazdái és esetleg befogadhatnám?


2015. okt. 9. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát esetleg befogadhatnád ha nem utálnák otthon a macskákat:D
2015. okt. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szegény macsek, ha visszamegy csak akkor foglalkozz vele ha meg is tartjátok mert könnyen oda szokik, vagy mondhatod a szüleidnek hogy keresel neki gazdát addig hagy maradjon.
2015. okt. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Basszus :"C Megint visszajött és az előbb összekuporodva aludt az ajtó sarkában odakint :( Úgy sajnálom szegénykét :'( Anyámék nem engedik, hogy megtartsam, de nem is akarom csak úgy otthagyni :( De ha megetetném, lehet, hogy ideszokna :( Mit csináljak vele? :(
2015. okt. 10. 00:06
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha van rajta nyakörv, akkor talán van gazdája, de lehet, hogy csak volt. Gondolom nem jókedvéből kóricál utánatok, hanem mert nincs neki más.

Ezt nektek kell eldönteni. Nem írtad mennyi idős vagy, megpróbálhatod kiharcolni magadnak, van olyan, hogy megkedveli az állatokat olyan ember, aki előzőleg nem szerette. De ha nem is kedveli meg, akkor is megtanulhat vele együtt élni. Csinálhatsz neki kinti házat, bár szerintem ő inkább bent szeretni lenni veled. Kereshetsz neki valami jó gazdát. Ha enni adsz neki talán könnyebben odaszokik, de az is előfordulhat, hogy attól majd még továbbáll, befogadja más, vagy csúnya véget ér. Mennyire kicsi?


Van egy hasonló kérdés, inkább csak érdekességképpen:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4673934-a-na..

2015. okt. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem az ilyen elzavarunk mindent embereket.

Ha nem is tarthatod meg, legalább menhelyre vigyétek/vidd el. Azt a szüleid is beláthatják hogy a picicának nem jó kint.

2015. okt. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva, velünk is ugyanez történt kb 3 hete, azóta van egy macskánk:D

Hazaérve láttam, hogy a kiskutyánk nagyon ugat valamit, aztán megtaláltuk a macsekot, aki akkor volt az orvos szerint 2 hónapos, nagyon sovány volt, kivittük 4-5 alkalommal a kapu elé, pár 10 m-re háztól kiraktunk neki kaját, hátha ott marad, aztán a cica konkrétan mellettünk sétált haza minden alkalommal.:D

Szerencsére nálunk anyukám imádja a macskákat, először aggódtunk, mert a kutyánk nem nagyon kedvelte, de estére már elvoltak egymás mellett, azóta együtt alszanak-játszanak, mi csak nyertünk vele.:)

Sok sikert neked is, ha nem tudjátok befogadni, keress neki gazdit esetleg, vagy vidd el egy menhelyre, nehogy valami autó elüsse!

2015. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Ma reggel visszajött és játszottam vele és úgy tűnt, a szüleimet se zavarja annyira, mint tegnap, szóval lehet, lesz belőle valami *_*

Amúgy nem tudom, mennyi idős lehet. Kb olyan 30 cm magas volt, szóval nem olyan nagy. Lehet, hogy még nem felnőtt? :o Ja és ilyen fekete-fehér foltos és az arca egyik fele fehér, a másik fele meg a homloka már fekete, viszont a homlokán a fekete szőr között voltak fehér szőrszálak is. Az azt jelenti, hogy azok ősz szőrszálak és már öregebb, vagy természetes, mivel amúgy is van fehér rész a bundájában?

Most amúgy elég hülyének tűnhetek, csak még életembe nem volt macskám és igy nem igazán tudom eldönteni, hogy mennyi idős lehet :/

2015. okt. 10. 12:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok, rakj fel képet ide, vagy privátban is küldhetsz és megnézzük mennyi idős lehet:)

Nekem sem volt még életemben macskám, de 3 hét alatt kezdem őket megismerni és megszeretni is, én is sokkal fiatalabbnak tippeltem volna elsőre a miénk korát, de lassan kezdek hozzájuk érteni:D

2015. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nincs róla fényképem sajnos :( De ha legközelebb itt lesz, megpróbálom lekapni c:
2015. okt. 10. 13:02
 10/12 A kérdező kommentje:
Öhm oké XD
2015. okt. 10. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!