Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szédeleg a kutyám reggel és...

Szédeleg a kutyám reggel és kora délután jön rá. Bukdácsol és a figyelme is beszűkül, látása is. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Orvos epilepsziára adott gyógyszert,sevenalt kap B1 vitaminnal.De úgy tűnik,mintha nem lenne köze a gyógyszerezéséhez a rosszulléteinek.Olyankor cukrot adok neki,meg vizet és lassan magához tér.
2009. nov. 26. 02:32
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Gyerünk emberek, differenciáldiagnózist a kutyának!
2009. nov. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Kutya is lehet pl. cukorbeteg. Próbálj 1-2 napon keresztül reggel és délután is adni neki enni. Ha ettől jobban van, egyelőre térj át erre az etetésre.


De mindenképpen kérj az orvostól laborvizsgálatot, úgy, hogy előtte ne adj a kutyinak cukrot! Remélem, kiderül, hogy mi baja van és meggyógyul.

2009. nov. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Orvos, nem csak ránéz és gyógyszert ír, hanem kivizsgálás!

Mondd meg neki, hogy ne tippelgessen, hanem vizsgálja ki a kutyát, labor, vérkép, vizelet.

Utána meg lehet állapítani, hogy mi a baja.

2009. nov. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Az én kutyám epilepszás volt, és nem szédelgett, hanem konkrétan elterült és rángatózott, ha rohamai voltak :( Persze ez is több szintű betegség, más-más tünetekkel, de szerintem komoly kivizsgálás kellene neki, ahogy előttem is írták, mert ha mégsem epilpszia, akkor a sevenal nem tesz jót neki...

A fülét is nézesd meg, mert a fenti tünetek alapján lehet egy komoly fülgyulladása is.

2009. nov. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nem értem én! Ha egy orvos nem adott megfelelő választ, honnan gondolod, hogy majd itt megoldják?! MEnni kell tovább, másik orvoshoz, max meg lehet kérdezni, hogy hova érdemes vinni, de egy állatkorházzal mindig jobban jársz, mint az itteni válaszokkal. Honnan tudod, hogy itt kik irogatnak? Nem a rossz szándékot feltételezem, csak azt, hogy fogalma sincs az embernek, hogy aki válaszolt az ki is valóban, és ha még orvosnak is írja magát, jó orvos-e egyáltalán. Tudod van kutyám, és minden nap figyelem, hogy rendben van-e, és ha valami nem stimmel elviszem orvoshoz. Ha meg esetleg nem bíznék az orvosban, akkor elviszem máshová. ÁLLATKORHÁZ. Egyrészt sok orvos van ott, másrészt sokkal több esettel találkozhatnak...
2009. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vizsgálatokat végzett az orvos? Elmondtad neki a tüneteket, és arra azonnal epilepszia gyógyszert írt?

Ha nem segítenek neki a gyógyszerek, azonnal hagyd abba az adásukat, és keress fel egy másik orvost.

Ha a cukortól jobban lesz, inkább cukorbetegségre tippelnék. De tiszta cukrot semmiképp ne adj neki, mert attól sokkot kaphat! Inkább itass vele egy pici ananászlevet, narancslevet, adj egy darab háztartási kekszet, abban elég cukor van neki.

Az orvos mindenképp csináljon neki egy vér- és vizeletképet, addig is pedig oszd kétfelé a napi adagját, hogy ne legyen soha üres a gyomra.

2009. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. nov. 27. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!