Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy rosszul lett...

Lehet, hogy rosszul lett kiherélve a macskám? :S

Figyelt kérdés

Kb. fél éve lett megműtve, de az volt aprobléma, hogy csak egy heréje volt. Az orvos azt mondta, lehet hogy így született, deaz is lehet, hogy befordult a másik a hasüregébe, viszont ha így van, akkor megint műteni kell.

Miután kiherélték, a szokásos dolgok voltak vele: meghízott, lustább lett, de még mindig nagyon szeret csavarogni,büdös a vizelete, ráadásul úgy tűnik, nem szokott le az egyes dolgok megjelöléséről, egy-két helyre(most például egy fúrógépre) odaspriccel, de valami kegyetlen büdös. Amennyire én tudom, ez biztos jele annak, hogy ezek szerint még most is ivaros:S Igazam van?


2010. márc. 17. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azt mindenképpen meg kellene nézetni állatorvossal, hogy mi van a másik herével, van-e valójában.

Nekünk több ivartalanított kandúrunk van, és egyáltalán nem hízott el egyik sem. Lustábbak sem lettek, mindenre kíváncsiak, sokat vannak a szabadban (kinti-benti cicák, és szerencsére csodás területük van a ház örül), és majdnem mindegyikre jellemző a területőrzés: hátrafelé spriccelve jelölgetnek.

Annyi a különbség a nem ivartalanítottakkal szemben, hogy nem koslatnak a nősténycicák után, nem keverednek "szerelmi" verekedésekbe, nem maradnak el hosszú időre.

2010. márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

a kérdésedre a választ nem tudom

de nekem is volt egy kan macskám akit kiheréltek,imádott csavarogni meg amiket leirtál rá is igaz volt

2010. márc. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha nincs leszállva mindkét here, akkor hasi műtét és kiszedik azt is, ami nem szállt le. Nekünk azzal kezdte, hogy megmogyorózta, hogy megvannak-e, mert ha nem akkor "bonyolultabb az eljárás". Az igazán modern rendelőkben ultrahaggal meg is nézik, hogy hol van, ami nem szállt le. De olyat, hogy vagy van vagy nincs, meghagyjuk én még nem is hallottam. Ha nem szállt le, akkor felnyitják és kiszedik úgy. Ezek a nem leszálltak nagyobb eséllyel el is rákosodhatnak szóval főleg.
2010. márc. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Haat, egyetlen biztos modot tudok annak megalapitasara, hogy ivaros-e...

Ha a kukijan meg mindig vannak "tuskek" akkor 100% hogy van bent valahol egy here, ami tesztoszteront, es egyebb lenyeges hormonokat termel - vagyis gyakorlatilag meg mindig kandur, csak a zacsiban nincs semmi.

Ha nincs, akkor... akkor csak pechesek vagytok, es o ilyen. (de attol meg mindig meglehet nezetni allatorvossal)

2010. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az enyém ivartalanítás után nem lett lusta, nem hízott el, viszont szebb és nagyobb mint bármelyik kandúr a környéken :-) és leszokott a jelölgetésről is...

Sztem mindenképpen nézesd meg, nézzék meg ultrahanggal, h van még bent here vagy sem.

2010. márc. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az enyém sem lett nagy dagadék, csak többet eszik. Az is lehet, hogy lusta csak a télen lett, mert most aktívabb.

Amúgy azt elfelejtettem odaírni, hogy viszont amióta kasztrálták, nincsenek szerelmi csetepaték nálunk se. Csak területvédésből egy-kettő más kandúrokkal.

Szóval akkor az, hogy spriccel, herélés után is normális?

Nagyon sajnálom, mert a bátyám szobájába már többször bepiszkított, meg jelölgetni szokott, és most már elég pipák rám meg a macskámra.

De én akkor is úgy szeretem:D világ életemben brit cicát akartam, úgyhogy ha egész nap rohangálna, és spriccelne körbe-körbe, akkor sem tudnák megválni tőlexD csak a család...

2010. márc. 17. 19:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen idős korában helétetted ki?
2010. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
3 év. igazából nem akartam őt kiheréltetni, csak egyszer be kellett altatni, és az orvos azt mondta, hogy megkönnyítené az életünket a kitökölés
2010. márc. 18. 15:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat, 3 evesen mar eleg sok dolog megszokas. :/
2010. márc. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rejtett here benne maradt, az nem igazi herélés volt. Szerintem egy másik orvossal, vagy itt a neten akármelyik "állatorvos válaszol"-ban megkérdezheted.
2010. márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!