Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam magamhoz?

Hogy szoktassam magamhoz?

Figyelt kérdés
Valaki szombat éjszaka bedobott az udvarunkba egy kis fekete cicát, meg akartam fogni de támadólag lép fel, harap karmol és nagyon fél. Kb 3 hónapos lehet és eléggé le van soványodva, el kezdtem etetni és szeretném befogadni a másik mellé, ö szoba cica. Hogy szoktassam magamhoz hogy ne féljen?

2015. nov. 16. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is ez egy macska. Ritka ha egy macska tényleg szeret valakit. Általában kaja gépek vagyunk számukra. Másodszor nem igazán volt etetve és házról házra dobták, szóval én is harapnék a helyében. Ha adsz neki alvó helyet, kaját és látja, hogy törődsz vele, egy idő után elfogadja, hogy jó bútor és kaja adó gép vagy, tehát nem fog harapni amíg elvégzed a feladatod. Talán még nyalizni is fog idővel.
2015. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok türelem és kitartás kell. Először ne próbáld megfogni ha nem akarja. Mert az az érzése támadna hogy vadászol rá és attól mégvadabb lenne. De etesd, biztosíts neki búvóhelyet és elhasznált ruhákból fekvőhelyet. Idővel megszokja hogy csupa jót kap tőled és például mikor a tálhoz megy etetéskor, előbb vagy utóbb meg is hagyja magát simogatni. De a vadságból valószínű maradni fog benne, teljesen szelíd ritkán lesz az ennyire vad macska.
2015. nov. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a normális választ :) Úgy gondolom hogy bántották. meg etetésnél is keservesen nyávog
2015. nov. 16. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!