Kezdőoldal » Állatok » Macskák » En akarom rosszul etetni a...

En akarom rosszul etetni a macskat, vagy igazam van?

Figyelt kérdés
Van ket cicusunk, sajnos mind a ketto nagyon sokat eszik. Nem mennyisegre, hanem napinta tobbszor. Ha jol tudom 2x esetleg 3x kellene hogy kapjanak egy nap, de ehelyett kb. 6x-7x esznek. Mar beszelte. Parom anyukajaval errol, hogy szerintem ez igy nem jo, helyeselt is, de meg sem azt teszi amit megbeszeltunk. A helyzet a kovetkezo: a lany cicus aki anyosommal van a szobaba, ejszaka is kijar enni, attol fuggoen hogy hanyszor kel fel, ha pl 3x akkor 3 x eszik szaraz tapot, mert ejszakara ott van hagyva elotte, es mondvan azert nyavog a macska, mert ehes. Aztan a fiu, aki nalunk van, hajnalban felkel, eszik szarazat, de termeszetesen akkor jon es eszik a masik macska is. Ezutan jon az, hogy kb 1-2-3 ig ott van elottuk a tap folyamatosan, es mind a ket macska oda jar es addig eszik, amig el nem fogy. Ha 9-10fele elfogy, ujra feltolti a taljukat ami megjegyzem nem kicsi, es ismet addig eszik amig el em fogy. Akkor 1-2-3 fele kapnak zacskosar, amit persze nem nagyon esznek meg, mert zugig tele ettek mar magukat a delelott folyaman 2-3tanyer tappal, kesobb 5-6-7 fele ismet kapnak zacskosat, amit mar jobban megesznek, es ennek tukreben meg az anyos ad nekik estere is, mert hogy a lany cicus kijon ejszaka es eszik, de mersze a csorgesre ott van mind a ketto, es ismet esznek tapot, ami mivel elfogy ezert ejszakara ismetelten kirakja a cixa ele. Ezzel az a gond, hogy a lany jobban szereti a tapot, es sulyra nagyon konnyu, ellenben allandoan nagy a hasa, fel van puffadva. A kandur pedig a kajalasok mellett meg folyamatosan kunyeral. En es a parom megbirjuk alni hogy nem adunk neki, de anyos es a parja mindig oda rakja ele a kajat. Megjegyzem a kandir el van hizva, ezert probalnam leszoktatni oket errol a sok evesrol, de ugy hogy csak delutan 3-4 top vagyok itthon,igy nagyon nehez. Mind irtam mar parszor beszeltem errol anyossal,helyeselt is hogy uagazam van, de mint irtam meg mindig ezt csinalja.. en gondolkodom rosszul? Es tenyleg ennyit kellene enniuk? Mar egyikuk sem no par honapja.

2015. dec. 15. 18:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A tap whiskas es Frieskis keverve, az alultasakosat probaljuk valtogatni, legtobbszor az is whiskas, de volt mar Felix, Kitekat is.
2015. dec. 16. 06:59
 12/15 anonim ***** válasza:

Az a kutya, amire gondolsz, a macskák sokszor keveset esznek. Gondolj bele, 1-1 egeret fognak egyszerre, nem egy bivalyt ejtenek el. Tehát teljesen jó ilyen szempontból a jelenlegi etetésük.


DE amit kapnak, nem az igazi, érdemes lenne jobb minőségű tápot keresni. Lehet, hogy emiatt van felpuffadva a nőstény macska. Ez semmiképp nem normális, meg kéne mutatni állatorvosnak.


És ha több cicából az egyik kövér, valóban kb lehetetlen szabad etetéssel lefogyasztani (illetve úgy, hogy mind hozzáfér ugyanahhoz a táphoz). Így tényleg legalább ideiglenesen át kéne térni a kimért, x időnkénti etetésre, de ez inkább 3-4-5x legyen naponta. Eleinte biztos, hogy nem fog tetszeni a cicáknak az új rendszer, de más megoldás nem nagyon van.

Ami fontos: nem szabad éheztetni. Különösen kövér macska fogyasztásánál veszélyes a hirtelen élelemmegvonás, májlipidózis alakulhat ki. Szépen, lassan kell fogyasztani.

2015. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mesélek, jó? A mi cicánk most 7 éves, ivartalanított kandúr. Napi 2x eszik, nyers kosztot. Kb. négy éves koráig azokon a tápokon élt, amit te is használsz, főleg Friskies szárazon, mert a másiktól illetve általában tasakostól gyakran ment a hasa. Szobacica ő is teljesen. A tápos időszakban volt állandó szőrhullása, korpás bőre, folytonos viszketés (de nem volt allergia, csak sokat vakarózott), büdös szájszag. Reggel le volt téve neki egy tálka táp, azt a nap folyamán eszegette, mellé rengeteg vizet ivott. Csak másnap lett neki feltöltve a tálka, a súlya normális volt.

4 évesen elkezdett egyre kevesebbet enni, a végén már semmit. Állatorvos csak egy kis fogkövet és fogínygyulladást állapított meg, beküldük a fogkövet leszedetni. Mikor hívtak, hogy mehetünk érte, közölték, hogy több fogát ki kellett műteni(!), mert a látszólag kis fogkő alatt el voltak tályogosodva, rohadva. Itt döntöttünk úgy: soha többé táp.

A cica most már majdnem három éve nyerskosztos. Napi 2x kap, mint írtam, reggel és este, de miután bevágja az adagját, közvetlenül utána is képes teli hassal nyávogva jönni, ha élelmiszerrel bíbelődöm. A súlyát évek óta szépen tartja, ha picit elindul hízás felé, soványabb husit kap, a szőre tükörfényes, nem hullik, nem korpás, nem vakarózik sokat, a szája nem büdös, minimális fogköve van (mert egy korábbi bélrendszeri probléma miatt nem bírja a darabos csontosat, vagyis nem rág eleget) de az ínye nem gyulladt.


Tehát a válasz a kérdésedre: nem, nem etetitek jól a cicákat, nem kellene ennyit enniük és nem is kapnak igazán jó minőségű eledelt. Ha már táp, akkor sem Friskies és Whiskas, általában semmi, amit szupermarketben árulnak, mert ott csak a legvacakabbak vannak. Olvasd el egyszer az összetevők listáját. Már ha kiírják egyáltalán. Rengetegben van cukor vagy származék (pl. melasz), meg ilyen töltelékek, mint pl. mogyoróhéjőrlemény. Amire azt mondják, hogy rostnak adják, de valójában egy olcsó vacak, ami emészthetetlen és semmi szükségük rá. (Amikor a fogműtét után próbáltunk először jobb tápot találni, akkor jó párat elolvastam, de egyik sem tetszett, így álltunk át nyersre.)


Én a te helyedben keresnék először egy jó, hozzáértő állatorvost, aki megvizsgálja mindkét cicát (az a nagy pocak a lánycicánál nekem sem tetszik), és hátha az állatorvos utasításainak anyósodék is jobban hajlandóak lesznek megfelelni.

2015. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a vvalaszokat, sokat segitettetek! :)
2015. dec. 16. 13:27
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem teljesen igaz az első válasz, de az tényleg fontos, hogy legyen előttük étel. Az ivartalanítás még rengeteget számít. Nekünk volt egy fekete herélt macskánk, ő kivétel, sajnos neki nem sokat használt a kezelés, még ettől függetlenül is elég messzire elkóborolt otthonról. Persze enni mindig hazajött, meg télen folyton bent ült a szobába, de amikor jött a nyári meleg, mindig a szomszédoknál dekkolt. El is tűnt, valamelyik paraszt eltette láb alól. Most van egy fekete miskárolt macskánk, ő mindig a ház körül mászkál, nem megy messzire. Télen meg ki se lehet zavarni a házból, ha kint van, akkor is folyton a bejárati ajtó előtt ül. Nyáron kicsit kóborol, de mindig a ház körül.


A miénk hasa is eléggé nagy meg puffadt, de ezzel nem tudunk mit kezdeni, a téli időszakkal eszméletlen mennyiségű kaját benyom, felhízlalja magát. Nyáron meg egy falatot se eszik, akkor meg olyan mint az agár. Tudja, hogy mikor mennyit kell neki enni.

2018. ápr. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!