Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák az emberhez vagy...

A macskák az emberhez vagy helyhez ragaszkodnak? Kötődnek?

Figyelt kérdés
Költözés miatt vagyok kiváncsi rá??Mert elköltöztem de a macskák eljöttek utánnam!Én úgy hallottam a helyhez!Igaz ez?
2015. dec. 17. 21:25
1 2 3 4
 11/31 Platypus ***** válasza:
100%
A párom gyerekkorában költözött úgy, hogy a család egyik fele maradt a macskával, ők meg a szomszéd faluban telepedtek le. A macska pedig utánuk ment! Az előző helyen is etették, szerették, nem idegenek, hanem akik között felnőtt. A macska mégis úgy döntött, hogy neki a másik gazda kell, és átköltözött.
2015. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%
És a macska hogy találta meg a szomszéd faluban, hogy hol laknak? :D Jó nagyot lódított neked a párod. A macskák kb 4-5-6 házzal mennek odébb az etető helytől, még egy utcával sem mennek odébb, nem ám egy több km-re lévő faluba.
2015. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Vitatkoznék azzal, hogy a kutyák vagy a macskák nem tudnak szeretni. A kutyám egyértelműen kimutatja a szeretetét rengeteg dologgal..."csak" azért lenne, mert társas lény? Lehet, de akkor én is csak azért szeretem a családomat, a páromat, a barátaimat mert társas lény vagyok...És én is ugyanúgy csak adott személyekhez kötődök, mint a kutyám, hiszen ő sem enged a maga közelébe senkit csak engem és azokat akikkel együtt él.


A macskával ugyan ez a helyzet, csak ők máshogy mutatják ki.

Kinti cicám van, akkor jön be vagy megy ki amikor akar. Mégsem megy el senki máshoz, nem fél az emberektől, de nem szokott a szomszédoknál lebzselni. . Amikor pedig elmegyünk itthonról éjszakára ő meg kinnt marad (kaját persze kap bőven), mikor hazaérünk le sem lehet vakarni magunkról, dörgölődzik, dorombol.


Ha csak a helyet szeretné vagy kaját akarna nem zavarná, ha nem vagyunk itthon. Ha pedig csak a társaság kellene nekik, nem kötődnének, szeretnének bizonyos személyeket akkor a szomszéd is ugyanúgy megtenné amikor nem vagyunk itthon.

2015. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

12-es, a mi cicánk 20 kmről jött haza (elvitték anyámék falura, hogy ott jobb lesz neki. Hazajött.)


De egyéb sztorit is tudok, elköltöztek többezer kmrel arrébb, cica csìpőficamos, szomszédra hagyták. Macska utánuk ment..tudta hol vannak a gazdik.

2015. dec. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

"De egyéb sztorit is tudok, elköltöztek többezer kmrel arrébb, cica csìpőficamos, szomszédra hagyták. Macska utánuk ment..tudta hol vannak a gazdik."


Ez még mindig kamu. Tudod te mi az a több ezer km egyáltalán? Magyarország két legtávolabbi pontja közt is kb csak 500 km lehet.

2015. dec. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

És ki mondta, hogy Magyarországon történt a sztori?


Én ezt egy könyvben olvastam, a saját cicánk 20 kmről hazajutását viszont a két szememmel láttam.

Az állatok, főleg a cicák, bizony nagyon jól tudnak tájékozódni.

2015. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%
Igen bazeg, annyira jól tudnak, hogy ösztönösen tudják hol a rohadt életbe lakik a gazdájuk. A DNS-ükbe van kódolva az irányítószáma is, nem? Ekkora baromságot olvastál és felnőtt létedre elhiszed. Édes jó istenkém... valaki szóljon már hozzá, mert azt hiszem lassan, hogy álmodok.
2015. dec. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
39%

Ha értenél az állatokhoz, tudnád.

S azt valahogy elfelejtetted, hogy a saját cicánm hazajött 20 kmről.

Na ezt magyarázd meg.

2015. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Tisztelt 18 as én is ezt tettem!egyszer csak nem tudtam kiírni!Kérdésemhez!1hétre haza jött!De olyan hálás hogy elsem hiszed az egyik !Költöztünk is egy családtagom ott maradt a másik háznál nem megy visza!Csak ha átmegyek oda!Köszönöm mindenkinek a válaszokat továbbra is!
2015. dec. 18. 20:07
 20/31 Platypus ***** válasza:
12-es, közel van egymáshoz a két falu, és egy ivaros kandúrról volt szó, amik azért hajlamosak szép távokat bejárni. Ebben az esetben semmi irreális nincs.
2015. dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!