Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti miket szoktatok játszani a...

Ti miket szoktatok játszani a macskátokkal, vagy miket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Hogy játszak vele?

Csak a kezemet kergesse?

Hogyan lehet lefárasztani?

Vannak neki játék egerei, de nem tudom hogy én hogyan tudnék vele foglalkozni!


2015. dec. 28. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
pingpong labdakat szeretik, en dobalom neki.
2015. dec. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Te tudod kitapasztalni, mi az, amit a te cicád szeret játszani, de ha nincs ötleted, ezeket érdemes kipróbálni:

- madzagot húzol előtte, kicsit cifrázva, mintha élő dolog lenne; kígyóztatod, megállítod és hirtelen megindítod, stb (a madzag olyasmi legyen, amiből nem tud szálakat lenyelni, vagy emészthető, pl nem műanyag spárga)

- a madzag végére összegyűrt papírdarabot kötsz, ezt repteted a levegőben, mintha madár lenne

- tollas botot (de akár hurkapálca is jó) bedugsz egy takaró alá, a végét a cica felé picit kidugod, gyorsan visszahúzod; ezt is úgy mozgatod, mintha élőlény lenne, mintha egy egér kukucskálna ki

- nem félős cicával kergetőzhetsz; ha még nem csináltátok, érdemes jelezni, hogy most játék lesz, nem kell megijedni. Pl elbújsz az ajtófélfa mögé, kidugod a fejed, és amikor a macs felfigyelt rá, gyorsan visszahúzod, ezt többször eljátszod, ha vevő rá, megpróbálhatod kergetni. Ha lekuporodik, nem fut el, akkor nem ez a ti játékotok.

- extra lusta megoldás: tévézés közben, vagy akár lefekvéskor ágyból száraztápot dobálsz neki

- ja, és trükköket is taníthatsz neki, ha jutalomfalattal jól motiválható, ül, pacsi, forog, akármit

2015. dec. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az én macskám gyakorlatilag a szeméttel játszik a legjobban, illetve a 0 forintos dolgokkal. Van hogy 1 óráig pofozgatja az üres szaloncukros zacsit. Van olyan hogy 2 pénz szerű érmét felfűztünk egy madzagra, attól is megőrül.
2015. dec. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha jót akarsz magadnak és a környezetednek nem szoktatod rá/leszoktatod arról, hogy az ember kezével játsszon. Ez 3 hónapos korban még cuki, de egy 3 éves nagy dög macskával már kevésbé.


Két, többnyire kinti cicám van. Az egyik többnyire elfoglalja magát (vadászik) és nem érti, hogy mire jók, ezek a nagy, bumszli játékok. Vele két dolgot lehet játszani:

1. hosszú, zöld fűszálat kergetünk a zöld füvön

2. ijesztgetőset. Ezt általában ő kezdeményezi: elsétálunk mellette, ő látványosan (és látványosan játékból) megijed és elfut. Ilyenkor az az elvárás, hogy menjünk utána, és néha ijesszük meg, vagy ő araszol közelebb hozzánk és rémüldözik. Ne kérdezzétek mi ebben a jó, de ő élvezi.


A másik cicánk kifejezetten szereti a játékokat (bár épp tegnap néztük végig, hogy egy görönggyel játszott 10 percig). Tapasztalatom szerint:

* a botos játék (bot, madzag, valami rajta, te húzod, cica kergeti) a legtöbb cicának abszolút bejön. Eddig a favorit egy tollas cucc volt és AniOne (Fresi) tavaly karácsonyi játéka: 2 féle textil, műszőrme, gyöngy, könnyen cserélhető madzagon egy fa botra lógatva.

* a cicák egyéniségek, valamelyik ezt a játékot szereti, valamelyik azt. Érdemes nem csak az egerekre limitálnod magad, hanem kipróbálni ezt-azt: unokatesóm cicájának pl. egy textil borítású csörgős labda a kedvence, aminek van farkincája, az én cicám a tollas játékokat szereti és egy bizonyos természetes anyagokból készült egeret, amit úgy elhagyott 2 éve a kamrában, hogy azóta sem találtuk meg. Jó, ha van cicás ismerősöd, akivel tudtok csereberélni, ha valami a macskáitoknak nem nyerte el a tetszését.

* A cicák olyanok, mint a gyerekek, egy idő után megunják a játékaikat. Érdemes egy részüket elpakolni, aztán visszacsempészni őket, így mindig van nekik valami "új".


Arra vigyázz, hogy a játékok egy része veszélyes lehet, ha a cica együl játszik velük (pl. belegabalyodik, de olyanról is hallottunk már, hogy a műanyag bot kupakját ette meg. Az én cicáim az olcsó játékegereket 10-20 perc alatt szétkapják.) Tehát a biztonságos játékok kivételével érdemes őket 7 lakat alatt őrizni, ha nem vagy ott, hogy felügyeld a cicát.

2015. dec. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szafica ***** válasza:

"2. ijesztgetőset. Ezt általában ő kezdeményezi: elsétálunk mellette, ő látványosan (és látványosan játékból) megijed és elfut. Ilyenkor az az elvárás, hogy menjünk utána, és néha ijesszük meg, vagy ő araszol közelebb hozzánk és rémüldözik. Ne kérdezzétek mi ebben a jó, de ő élvezi."


Ezt az én macskám is szokta. :D Bár inkább fogócska.


Amiket előttem írtak azok jók: botra kötött madzag;

-bolti botos tollas/műegeres játékok (bár a mieink akkor is inkább a madzag részét figyelték, nem az egeret;

-gumi/pingpong labda, papírgalacsin;

-szatyor (az enyém imádja, hogy zörög)

-wc papírgurigába (vagy akár üres flakonba) teszel macskakaját (szárazat), összeragasztod és teszel rá egy lyukat, ahol ki tud potyogni, ha görgeti;

-cipősdobozra vágsz akkora lyukakat. hogy a mancsa beférjen, és teszel bele labdát [link]

[link]

2015. dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 jankalilla válasza:

lézerrel játssz vele

úgy hogy viszed elötte a lézert

2015. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mi cicánk is szívesen kergeti az árnyékokat vagy a lézerfényt a falon. Ezen kívül az iratmegsemmisítőből szoktam papírcsíkokat kivenni, madzagra kötni, erre is szeret vadászni. Mondjuk most már nagyobb, kevésbé játékos, mint kicsi korában.
2016. jan. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!