Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi cicát lehet tartani...

Mennyi cicát lehet tartani egy 90nm-es lakásban, ami még normálisnak mondható? Örökbefogadott cicák lennének, természetesen ivartalanítva, ja és van egy kutyám is.

Figyelt kérdés

2016. jan. 8. 12:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Vicuska milyen cicáid vannak? És hatan együtt vagy van amelyik külön szobában van?
2016. jan. 8. 14:27
 12/16 anonim ***** válasza:
32%

Vicuska87-nek mázlija van, hogy strapabíró macskái vannak. A cicák jó része viszont megsínyli, ha egymás hegyén-hátán vannak tartva. Gondoljatok bele: ti örülnétek, ha ennyi emberrel kellene együtt élnetek egy lakásban, és alig tudnátok félrehúzódni egy üres sarokba? Nagyon szép a sok cica együtt, de szorongóvá válhatnak, kényszeres cselekvéseik lehetnek, stb. Nem mindegyik bírja ezt, pláne, ha nem ilyen közegből származnak.

Az én cicám egy olyan helyről származik, ahol több cica élt együtt. Egy idő után a gazdijuk új gazdit keresett neki, mert érezte, hogy a cica nem érzi jól magát a tömegben.

2016. jan. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Vicuska87 ***** válasza:
100%

90 nm-ről beszélünk az hatalmas!! 3 szoba, nagy konyha, nagy folyosó!

Egyik macskám sem stresszes, soha nem is volt az!!! NINCSENEK EGYMÁS HEGYÉN-HÁTÁN!

Nem is értem ezt az egészet... 3 hatalmas macskabútoruk van ami plafonig ér majdnem.. és mindenki eltud húzódni a sarokba ha magányra vágyik bár inkább fekhelyekben, fotelben az ágyon és a macskabútoron szeretnek dögleni... :D


Kedves kérdező! Mindenki együtt van, mindenki oda mehet ahova akar.

2 ragdoll, 1 exotic, 1 perzsa és 2 maine coon :)

2016. jan. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 macdln ***** válasza:
100%

Nálunk 120 négyzetméteres kertes házban 5 cica lakik. Ketten a nap nagy részét kint töltik. Egy cica a nap kis részét kint tölti, a nagyobbikat a házban. Két cica az, aki teljesen benti. Mindenük megvan, amire csak szükségük lehet a teljesen alapvető dolgokon (mint pl. oltás, féreghajtás, ivartalanítás stb) kívül : 3 nagy kaparófa, fekhelyek, cica wc-k, játékok stb. Mindenkire jut elég figyelem és szeretet. Én a "sajátjaimmal" (3)(bár néha úgy érzem, hogy néha én vagyok az övéké :D) nagyon sokat foglalkozok, mindenhova követnek, a konyhán kívül bárhova bemehetnek, rengeteget bújnak, dorombolnak. Figyelnek miközben házit írok, vagy egy magazint olvasok, piszkálják/játszanak a tollal/grafittal, gépezés közben is figyelnek, együtt nézünk tévét a szobámban, mikor elmegyek kezet mosni az egyik (fiú) cicám követ, felugrik a mosógépre, majd dorombolva vár, mikor kijövök a fürdőszobából, ő is kijön... Van amikor velem alszanak, van amikor a kaparófán vagy az egyik "sima" fekhelyen. Legtöbbször viszont rajtam :D Naponta átlagosan két órát szoktam velük játszani, csak velük foglalkozni, de szerintem ők benne vannak rendesen a családi életbe is, a sok követéssel :D Nekem ők családtagok. Azt csinálnak amit szeretnének, amikor szeretnék és ahol szeretnék. Nagyon szeretem őket és szerintem ők is nagyon szeretnek engem. Nagyon hálásak tudnak lenni, na meg nagyon nyugattó és gyógyító hatású a dorombolásuk.

A másik két cica a két húgomé. Anyával együtt négyen vagyunk így a házban, akik tudnak foglalkozni a cicákkal, tudják szeretni őket. A húgaim az ő két cicájukkal foglalkoznak a legtöbbet, én meg az "enyéimmel" ;) :D

De mindenki szereti mind az 5 cicát. Ekkora területen (és úgy, hogy két cica szinte teljesen kinti) szerintem maximálisan "ki van elégítve" minden igénye a cicáknak. Mindegyik rengeteg szeretet és figyelmet kap tőlünk.

DE ! 90 nm-en biztos nem tartanék nagyon max. 3 cicát és esetleg egy kistestű kutyát. Egyedül elbírnék velük, de pl. mivel mi négyen vagyunk, 5 cicával biztos, hogy nem lenne nekünk elég egy 90 nm-es lakás. Mivel nem lenne kert és lakásba "kényszerülnének" mindannyian, minimum 140 nm körüli helyre gondoltam ilyen esetben.

Az okát azért leírom, hogy, miért is van csak benti, szinte csak kinti és szinte csak benti cicánk is. A két benti, azért csak benti, mert szerintem egy cica számára ez a legbiztonságosabb. (ők az "enyémek", két kandúr). A benti-kinti cica (nőstény, ő is az "enyém")csak a dolgát végzi kint. Leül a bejárati ajtó elé, jelezve, hogy ki kell mennie. Míg kint van őrzöm, utána visszaviszem a házba. A húgaim cicái (két kandúr), azért kintiek, mert "a cicák így döntöttek". Nagyon szeretnek kint lenni, "kikövetelik" maguknak a kiengedést. Amikor ki szeretnének menni hangosan nyávognak és leülnek az ajtó elé, valamiért nem bírnak nappal 2 óránál többet bent tölteni. De nem baj, így szeretjük őket és attól függetlenül, hogy kint vannak velük is szoktunk játszani, foglalkozni a kifutóban.

A lényeg pedig, hogy egy 90 nm-es lakásban szerintem max. 2-3 cica és egy kis termetű kutya fér el kényelmesen, ez még normálisnak mondható. Akár mennyire szeretem és sajnálom a cicákat, nem tarthatunk/nem fogadhatunk be olyan sok cicát. Eddig 2 talált cicát mentettünk meg és ajándékoztunk el (az egyik miénkkel együtt 3-at) Még mindig emlékszek arra a hideg, téli napra, amikor utolsó erején egy pici, 2 hónap körüli cica a bejárati ajtónknál nyávogva segítséget kért. Bevittem a házba, megszárítottam, mert tiszta víz volt, megetettem...olyan hálás volt érte :) Később féregtelenítettük és bolhátalanítottuk, majd a szomszédunkhoz került. Mára már egy majdnem 1.5 éves 6 kg-os úr.

Kicsit eltértem a témától, és ez is hosszú lett...bocsi az OFF-okért.

2016. jan. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 macdln ***** válasza:
*"...biztos nem tartanék nagyon max 3 cicánál és egy kistestű kutyánál többet..."
2016. jan. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Vicuskára reagálva: A ragdoll, a perzsa, az exotic és a maine coon mind nyugodt vérmérsékletű, lakásban jól tartható, a társaságot jól bíró cicák. De még is nagy szerencse, hogy egyik sem frusztrált, mert lehetne... A macska nem falkaállat, ellentétben a kutyával. A macskafélék a természetben is (az oroszlán kivételével) magányosan élnek, nem falkákban. Persze a háziasított macskafajták némiképp más tészta, mert a lakásban unatkozhat egy cica, ha sokat (napi 8-10 óránál többet) van egyedül, a gazdi nélkül. Így kettőt tartani jó megoldás lehet. De többet, pláne házimacskából én nem tartanék. Nekik nem olyan sok az a 90 nm.
2016. jan. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!