Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van ennyi felelőtlen...

Miért van ennyi felelőtlen gazdi a mai világban? Egyáltalán miért hagyják, hogy állatot tartsanak az olyan emberek, akik nem tudnak (vagy nem is akarnak) rendesen gondoskodni róluk?

Figyelt kérdés

Mindenhol újra meg újra belefutok ebbe... Annyi a felelőtlen állattartó, hogy az nem igaz. :( Minden felelős gazira jut 20 felelőtlen idióta... Miért engedik ezeknek az embereknek, hogy állatot tartsanak? Miért nem korlátozzák ezt valahogy? Annyi fölösleges rendeletet tudnak gyártani az okosok odafent ennél jóval jelentéktelenebb dolgokról is, akkor az állattartást miért nem lehet úgy szabályozni, hogy csak annak lehessen házi állata, aki valóban megfelelően gondozza is?


Nap mint nap látom itt is, meg facebookon is, hogy mennyi buta, felelőtlen ember tart állatot és a bicska kinyílik a zsebemben tőle... de komolyan!


Olyan embernek minek macska, aki nem viszi el az állatorvoshoz, ha szükséges? Aki nem figyel még a kötelező oltásokra sem? Aki képtelen arra, hogy időben ivartalaníttassa? Aki nem törődik azzal, hogy a kedvence orrba-szájba ellik, sőt, még direkt pároztatja is, hogy a "barátoknak meg rokonoknak is legyen", aztán persze ezeknek az ártatlan kölyköknek a fele az utcára kerül... az állatvédők meg nem győzik összeszedegetni őket. A szerencsétlen anyaállatról nem is beszélve, aki a végletekig leamortizálódik a sok alom felnevelése közben... Minek tart az ilyen ember állatot?! Miért nem lehet elkobozni tőle, de komolyan? Aki inkább láncin tartja szökős kutyáját, minthogy ivartalaníttassa, mert szerinte az "barbárság" (de persze láncra verni nem az, mi?), vagy mondjuk foglalkozzon azzal a szerencsétlennel és néha elvigye sétálni, hogy ne unatkozzon és ne akarjon szökdösni... Vagy aki csak kivágja a macskát az udvarra, mondván, elvan az odakint is, de ivartalaníttatni persze már nem viszi el, aztán ide jön sírni, hogy a cicáját elütötte egy autó, miközben csavarogni és udvarolni volt, vagy összeverte a többi kandúr és most csupa vér, vagy odakint mérget evett... ha odakint tartja a macskáját, és nem vigyáz rá, akkor ezeken mit csodálkozik?! Én az összes ilyen embertől elvenném az állatkáját, de komolyan! Egyáltalán nem való neki!


El kellene venni mindenkitől az állatát, aki:

- Nem ivartalaníttatja (kivéve, ha engedéllyel rendelkező tenyésztő)

- Láncra köti vagy egy ólban/sufniban tartja bezárva

- Macskák esetében csak kihajítja az udvarra, ivartalanítás meg macskabiztos kerítés nélkül, hogy hadd menjen, majd lesz vele valami, azt' jóvan...

- Nem oltatja be minden évben, legalább az alapvetőbb oltásokkal, és akkor is elvenném a gazditól, ha nem gondoskodik a rendszeres féreghajtásról és parazitamentesítésről

- Nem viszi állatorvoshoz, hogyha az állat beteg meg megsérül


Szerintem ezek azért eléggé alapvető és elvárható dolgok, semmi olyasmi, amit ne lehetne teljesíteni, ha valaki állatot akar tartani. Ha valaki ezt se tudja biztosítani a kedvencének, akkor pedig ne tartson állatot!

Szerintem akik állatot tartanak, azoknak ez a MINIMUM, amit meg kéne tenniük a kedvencük érdekében!


Nem értem, miért nem lehet az állattartást valami ehhez hasonló feltételhez kötni, vagy miért nem szabályozzák, miért nem hoznak erre valami rendeletet?! Mert ez így borzalom, ami a mai világban folyik!


Nem lehetne erre valami petíciót indítani?



2016. jan. 15. 14:03
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

18-as, ne haragudj, de egy ilyen hozzászólás után azzal a lendülettel venném is el tőled a törzskönyves Jagd Terrieredet, pont az ilyen emberekről gondolom azt, hogy NEM VALÓ NEKI semmilyen kisállat, aki felelőtlenül elleti a kutyájával a mindenféle keverék kölyköket, mikor az összes menhely tele van! Ha úgyis megvannak már a gazdijelöltek, mondd meg nekik, hogy szépen sétáljanak el a legközelebbi ebtelepre vagy menhelyre és fogadjanak örökbe onnan egy keverék kiskutyát, de pedig te ellesd nekik a törzskönyves Jagd Terrieredet... épp elég a keverék kutyus a utcán, a te felelőtlen szaporulatoddal pont ezek elől az árva kiskutyák elől veszed el a lehetőséget, hogy gazdit találjon! Mondjuk azt a tenyésztőt sem értem, aki ivarosan adott el neked fajtatiszta, törzskönyves kutyát, de ettől még jó nagy idióta vagy, ne is haragudj...


20-as válaszoló, teljes mértékig igazad van!!

2016. jan. 15. 15:47
 22/48 anonim ***** válasza:
0%

Félreértesz kedves kérdező. Irónia.


Pont az a lényeg, hogy eszem ágában sincs minden kutyával összetenni az enyémet.


Egy vadász nem fog menhelyi keveréket örökbe fogadni, vadászatra alkalmatlan.

2016. jan. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

16-os vagyok: az ellenőrzés elmélete szép, de ha rágondolok pl. arra, hogy élnek vissza vele mondjuk egyes védőknők (tudom, más terület, de a "hivatalnok" lélektana hasonló), akkor rögtön rosszul leszek:(

Bármiféle ellenőrzési jogkört adni mások élete felett bármilyen hatósági személynek iszonyú kockázatos, azt mondom:( - sajnos túl sok ilyen jellegű tapasztalatom van.

2016. jan. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ne legyél már ennyire hiszékeny és tudatlan. Mi emberek, a tápláléklánc legtetején állunk. Ezért állunk az állatok felett. Mi döntjük el, hogy megesszük, vagy tartjuk. Kínában megeszik a macskát, mert ott hagyomány. Itt meg az a szimpatikus állat. Az egész csak erről szól, illetve arról, hogy ha lenne az embernél egy magasabb rendű lény, az ugyanazt csinálná velünk emberekkel, amit mi az állatokkal. Vagy megenne minket, vagy háziállatként tartana minket.

Aki pedig megszelídít egy állatot és magához fogadja, nos, igazából ez is ugyanolyan, mintha embert fogadnánk magunkhoz. Van, aki a feleségét veri vagy a férjét csalja, ugyanúgy megteszi az állattal is a negatívat az ilyen ember, szóval itt semmi sem újdonság ebben.

2016. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

"Mostantól tilos a kutyát láncon tartani.

Tudod mi a vége? Százával adják le a menhelyeken a tanyasi morgós korcsokat, mert nem tudják garantálni, hogy lánc nélkül nem lécel le, nem harap meg valakit, és nem akarnak bírságot se fizetni."


Azért az nagyrészt nevelés kérdése, hogy egy kutyából morgós korcs lesz-e. Nekünk az előző kutyánk idején még nem volt teljesen zárt a telek, mégsem volt soha semmi gond a kutyával, szerette az összes szomszéd, és a járókelők is sokszor megsimogatták. Az meg mindenkinek a saját felelőssége, hogy ha minden nevelés ellenére antiszociális a kutyája, mert mondjuk olyan az alaptermészete, akkor más módszerrel oldja meg az elkülönítését, ne láncon tartsa. Ha nem is keríti körbe az egész tanyát, azért egy 50-60 m2 területet közvetlenül a ház mellett nem egy vagyon bekeríteni. Vagy tartsa a kutyáját a házban, amikor nincs otthon, és nem tud foglalkozni vele.

Tökéletes körülményeket soha nem fogunk tudni minden állatnak biztosítani, mert eleve minden ember más, nem mindenkit az állat szeretete motivál arra, hogy kutyát tartson. Főleg falun és tanyán sokan még mindig házőrzésre tartják. Bár az rejtély számomra, miért gondolja bármelyik agyatlan, hogy egy láncra kötött kutya bármitől is meg tudja védeni a házat.

2016. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
29%
Igazad van, minek annak az állat aki nem teljesíti minden igényét tökéletesen és hibátlanul?Kit érdekel, hogy a gazdának milyenek az anyagi körülményei, mennyi pénzt, időt stb tud rááldozni, csak az számít, hogy az ÁLLATNAK mi a jó, semmi más (irónia) Engem manapság az idegesít fel, hogy bizonyos emberek elvárják minden állattartótól, hogy gyakorlatilag emberként kezeljék az állataikat!Pedig ők állatok és kész!Mi van akkor, ha én nem oltom be a macskámat, nem engedem be a házba és nem ivartalanítom?Akkor tőlem el kéne venni, mert én egy szívtelen állatkínzó vagyok?! (egyébként napi kétszer kap enni, van rajta bolhanyakörv és van egy jó meleg doboza, emellett rengeteg simogatást kap) Nem, kedves kérdező, én nem fogom a szüleimtől elvárni, hogy a rengeteg költségük mellett még a létező összes óvintézkedést megtegyék egy állat érdekében.Nagyon szeretem a macskámat, remélem, hogy még nagyon sokáig fog élni, de ő akkor is egy állat, és jelenleg nem is tudnánk neki oltásokat meg ilyeneket fizetni...És ha belegondolok, hogy két éve öt testvére közül hoztam haza egy farakás alól koszosan és soványan (azóta egyébként az összes tesója elpusztult), valahogy nem érzem magam olyan szívtelennek, mint amilyen szerinted vagyok...Egyébként pedig egy kicsit elgondolkozhatnál azon, mi lenne, ha csak azok tartanának állatot, akik minden pontodat tökéletesen teljesítenék...Több ezer boldog, élni akaró állatot kellene elaltatni, vagy szűk ketrecekbe zárni, hátha lesz valaki, aki majd mindent megtesz érte, hogy tökéletes élete legyen...
2016. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
Utolsó, feltételezem akkor kandúr macskád van. (Ha esetleg nőstény, akkor nem tudom mit csináltok a születő kiscicákkal.) És arra nem gondolsz hogy a te macskád is újabb és újabb koszos sovány kismacskákat gyárt mint amilyen ő is volt csak mert nincs ivartalanítva? Az egy dolog, hogy nem várod el a szüleidtől hogy kifizessék az ivartalanítást, én sem várom el az enyémektől, mert tudom hogy őket nem érdekli. De akkor én tettem félre a saját zsebpénzemből és elvittem én ivartalanítani, mintsem hogy végignézzem hogy agyonveri a többi kandúr.
2016. jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
0%
Igen kandúr macskám van, de úgy látom nem érted a lényegét annak, amit írtam...
2016. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
0%

Kutyáknak tb...nah szép...Mikor arra nem képesek a g**ci állatorvosok, ha már a chipért beszedik a pénzt akkor regisztrálják szerencsétlen állatot!

amúgy meg elég sok ember le lett pontozva.

Kedves kérdező! Amíg nem tudod, hogy miként lett elhozva a fundi kutyánk addig ne bírálj! Honnan tudod, hogy nem kötöttünk valami szerződést? Honnan tudsz te bármit az én kutyámról azon kívül, amit leírtam?

Minek ivartalanítsam, ha nem fogom pároztatni, illetve nem tud elszökni?

Ha kötelezővé is tennék az ivartalanítást akkor sem tudnák leellenőrizni mert nincs rá kapacitás! Amúgy meg így lesz bünti meg úgy ha nem lesz chip a kutyában...hallottál már olyat, hogy megbüntettek érte valakit? Mert én nem!

2016. jan. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

"Kit érdekel, hogy a gazdának milyenek az anyagi körülményei, mennyi pénzt, időt stb tud rááldozni, csak az számít, hogy az ÁLLATNAK mi a jó, semmi más (irónia)"


Akinek az anyagi körülményei nem teszik lehetővé, hogy normális körülmények között tartson állatot, az az ember akkor inkább NE TARTSON ÁLLATOT! Ennyi! Nem kötelező ám. Senki se tartott pisztolyt a fejedhez, hogy márpedig macskát kell tartanod, ugye? Te döntöttél úgy, hogy macskát akarsz. Akkor viszont igenis viseld gondját megfelelően! Ja, hogy nincs rá pénz? Akkor viszont nem kell állatot tartani!


"Mi van akkor, ha én nem oltom be a macskámat, nem engedem be a házba és nem ivartalanítom? Akkor tőlem el kéne venni, mert én egy szívtelen állatkínzó vagyok?!"


Igen, ha ennyire se vagy képes, akkor szerintem igenis el kéne venni tőled a macskát! Ha nem tudsz róla megfelelően gondoskodni, akkor nem kell macskát tartanod, és kész!

Hogy mi lesz, ha nem oltatod be? Bármikor elkaphat valami vírust vagy fertőzést, amiben elpusztul...

Hogy mi lesz, ha nem engeded be a házba? Bármikor elkaphatja egy kóbor kutya, elütheti egy autó, megmérgezhetik, összeverheti a többi kandúr, aki vetélytársat lát benne (és jó eséllyel a sérüléseken kívül egy csomó fertőzést is összeszed tőlük, mert persze te oltatni se vagy hajlandó elvinni szegényt...)

Hogy mi lesz, ha nem ivartalaníttatod? Hát, nézzük csak, először is ő maga is egy halom ugyanolyan "sovány, koszos" kiscicát gyárt majd a környéken lévő összes nősténymacskának, mint amilyen ő maga is volt, mielőtt hazavitted... Még több gazdátlan kóbor cica lesz az utcákon, mert te képtelen vagy ivartalanítani azt az egy kandúrt... Kinek jó az? Másodszor a sok csavargás, udvarlás miatt könnyen elüthetik az autók, elkaphatják a kutyák, stb, amiket korábban már írtam is, hogy mi lesz vele, ha kint tartod és nem bent a házban. A párzási ösztön, ami hajtja, csak rátesz még egy lapáttal, hogy még többet csavarogjon, és így még nagyobb az esély rá, hogy valami baja esik.


Szóval igen, felelőtlen és ostoba vagy, és igenis el kellene tőled venni a macskát, mert a felelős állattartás nem csak abból áll, hogy naponta kétszer kihajítod neki a felvágottat meg a párizsit, hanem abból is, hogy beoltatod, ivartalanítod és nem teszed ki felesleges veszélynek!


"(egyébként napi kétszer kap enni, van rajta bolhanyakörv és van egy jó meleg doboza, emellett rengeteg simogatást kap)"


Ahha, jó meleg doboza... üldögéljél kint te a "jó meleg dobozban", amikor szakad a hó és mínusz 10 fok van kint éjszaka... Ez aztán az élet, húú, egyem a szíved, de egy gondos gazdi vagy te... (irónia - ha neked szabad, nekem is).



"Nem, kedves kérdező, én nem fogom a szüleimtől elvárni, hogy a rengeteg költségük mellett még a létező összes óvintézkedést megtegyék egy állat érdekében."


Ha nincs rá pénz, nem kell állatot tartani. Ennyi.

Ha nem akarod a létező összes óvintézkedést megtenni a SAJÁT macskád érdekében, nem kell macskát tartani. Ennyi.


"Nagyon szeretem a macskámat"

Ahhha, hát az látszik... tettél ki neki egy "jó meleg dobozt", ivartalaníttatni, oltatni soha az életben nem vitted még, gondolom etetni is mindenféle maradékkal és házi koszttal szoktad. Ha ilyen vagy, amikor szeretsz valakit, milyen lehet az, ha nem szereted?


"remélem, hogy még nagyon sokáig fog élni"

Hát, pedig nem igazán töröd magad érte... ha ennyire letojod az egészségét, ha még oltatni se viszed el, és ivartalaníttatni se vagy hajlandó, de közben odakint tartod, ahol a többi kandúr elverheti, betegségeket, komoly sérüléseket és fertőzéseket szedhet össze tőlük, hogy a kutyákról, a mérgezésekről és az autókról már ne ne beszéljek, akkor nem hiszem, hogy sokáig veletek lesz... és magadra vess érte!


"de ő akkor is egy állat"

így van! Te vagy a gazdája, te vagy érte a felelős! Ő - mint ahogy te is írtad - csak egy állat, nem tud elmenni magától az orvoshoz, ha beteg vagy összeveri egy kóbor macska, nem tudja megbeszéli az állatorvossal, hogy legyen kedves és oltsa be... Neked kéne gondoskodnod róla, de te helyette itt háborogsz, hogy mégis, mire fel várja ezt tőled bárki is. Nem kötelező ezeket megtenni, de akkor ne tarts macskát!


"jelenleg nem is tudnánk neki oltásokat meg ilyeneket fizetni..."

Újra leírom: Akkor ne tarts macskát!!! Ha nincs rá pénzed, nem kell állatot tartani! Kész! Ez ilyen egyszerű!


"És ha belegondolok, hogy két éve öt testvére közül hoztam haza egy farakás alól koszosan és soványan (azóta egyébként az összes tesója elpusztult), valahogy nem érzem magam olyan szívtelennek, mint amilyen szerinted vagyok..."

Hát, ha én meg belegondolok, hogy egyedül őt hoztad haza a farakás alól, az 5 testvérkéjét meg otthagytad egyedül és kiszolgáltatva, és emiatt el is pusztultak, akkor de, nekem kifejezetten az a véleményem, hogy igenis szívtelen vagy! Sorsára hagytad azt az öt picike cicát, otthagytad őket meghalni, de azzal nyugtatod a lelked, hogy te vagy a Szupergazdi, mert ezt az egyet legalább hazavitted, otthon kivágtad az udvarra nyomorultat egy "meleg" dobozba, de ugyanúgy nem foglalkozol ezzel a cicával sem, felőled akár el is pusztulhatna, amennyit foglalkozol vele, se oltatva, se féregtelenítve nincsen, ahogy ivartalanítva sem, de mindenki boruljon le előtted, hogy naponta kétszer megeteted?! Hát, öcsém... már ne haragudj, de az, hogy enni adsz neki, a MINIMUM. És komolyan erre vered magad...? Ó, de jó fej vagy, tényleg, hogy legalább enni adsz szegény párának, oda ne rohanjak már a fene nagy gondoskodásodtól, de komolyan...

Összegezve: NEKED NEM VALÓ ÁLLAT! Se macska, se kutya, se semmi, és igen, az lenne a legjobb, ha elvennék tőled azt a szegény cicát és keresnének neki olyan gazdit, aki valóban törődik vele és rendesen gondoskodik róla! Mert amit te csinálsz, az nem gondoskodás... az SZÉGYEN!!!

2016. jan. 15. 22:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!