Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van ennyi felelőtlen...

Miért van ennyi felelőtlen gazdi a mai világban? Egyáltalán miért hagyják, hogy állatot tartsanak az olyan emberek, akik nem tudnak (vagy nem is akarnak) rendesen gondoskodni róluk?

Figyelt kérdés

Mindenhol újra meg újra belefutok ebbe... Annyi a felelőtlen állattartó, hogy az nem igaz. :( Minden felelős gazira jut 20 felelőtlen idióta... Miért engedik ezeknek az embereknek, hogy állatot tartsanak? Miért nem korlátozzák ezt valahogy? Annyi fölösleges rendeletet tudnak gyártani az okosok odafent ennél jóval jelentéktelenebb dolgokról is, akkor az állattartást miért nem lehet úgy szabályozni, hogy csak annak lehessen házi állata, aki valóban megfelelően gondozza is?


Nap mint nap látom itt is, meg facebookon is, hogy mennyi buta, felelőtlen ember tart állatot és a bicska kinyílik a zsebemben tőle... de komolyan!


Olyan embernek minek macska, aki nem viszi el az állatorvoshoz, ha szükséges? Aki nem figyel még a kötelező oltásokra sem? Aki képtelen arra, hogy időben ivartalaníttassa? Aki nem törődik azzal, hogy a kedvence orrba-szájba ellik, sőt, még direkt pároztatja is, hogy a "barátoknak meg rokonoknak is legyen", aztán persze ezeknek az ártatlan kölyköknek a fele az utcára kerül... az állatvédők meg nem győzik összeszedegetni őket. A szerencsétlen anyaállatról nem is beszélve, aki a végletekig leamortizálódik a sok alom felnevelése közben... Minek tart az ilyen ember állatot?! Miért nem lehet elkobozni tőle, de komolyan? Aki inkább láncin tartja szökős kutyáját, minthogy ivartalaníttassa, mert szerinte az "barbárság" (de persze láncra verni nem az, mi?), vagy mondjuk foglalkozzon azzal a szerencsétlennel és néha elvigye sétálni, hogy ne unatkozzon és ne akarjon szökdösni... Vagy aki csak kivágja a macskát az udvarra, mondván, elvan az odakint is, de ivartalaníttatni persze már nem viszi el, aztán ide jön sírni, hogy a cicáját elütötte egy autó, miközben csavarogni és udvarolni volt, vagy összeverte a többi kandúr és most csupa vér, vagy odakint mérget evett... ha odakint tartja a macskáját, és nem vigyáz rá, akkor ezeken mit csodálkozik?! Én az összes ilyen embertől elvenném az állatkáját, de komolyan! Egyáltalán nem való neki!


El kellene venni mindenkitől az állatát, aki:

- Nem ivartalaníttatja (kivéve, ha engedéllyel rendelkező tenyésztő)

- Láncra köti vagy egy ólban/sufniban tartja bezárva

- Macskák esetében csak kihajítja az udvarra, ivartalanítás meg macskabiztos kerítés nélkül, hogy hadd menjen, majd lesz vele valami, azt' jóvan...

- Nem oltatja be minden évben, legalább az alapvetőbb oltásokkal, és akkor is elvenném a gazditól, ha nem gondoskodik a rendszeres féreghajtásról és parazitamentesítésről

- Nem viszi állatorvoshoz, hogyha az állat beteg meg megsérül


Szerintem ezek azért eléggé alapvető és elvárható dolgok, semmi olyasmi, amit ne lehetne teljesíteni, ha valaki állatot akar tartani. Ha valaki ezt se tudja biztosítani a kedvencének, akkor pedig ne tartson állatot!

Szerintem akik állatot tartanak, azoknak ez a MINIMUM, amit meg kéne tenniük a kedvencük érdekében!


Nem értem, miért nem lehet az állattartást valami ehhez hasonló feltételhez kötni, vagy miért nem szabályozzák, miért nem hoznak erre valami rendeletet?! Mert ez így borzalom, ami a mai világban folyik!


Nem lehetne erre valami petíciót indítani?



2016. jan. 15. 14:03
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

"Tudod, én akközül a hat kismacska közül egynek megadtam az esélyt a jobb életre..."


És a többi öt kiscicának nem járt volna ugyanúgy az esély? Miért csak egynek adtál lehetőséget, hogy életben maradhasson? Az a másik 5 kölyökcica talán nem fért volna el ugyanúgy nálatok abban a hülye dobozban odakint a kertben, amíg nem találsz nekik gazdit? Elvégre a mostani macskád is csak kint van az udvaron, van alatta egy doboz, és ennyi... nem lehetett volna ideiglenesen a testvérkéit is elvinni, betenni az udvaron abba a nyüves dobozba és meghirdetni őket a neten, hogy gazdit keresel nekik? Nem, persze, egyszerűbb volt ez neked így, őket otthagytad meghalni, de azért büszke vagy magadra, hogy milyen jófej voltál, hogy egyet azért megmentettél, bár az az egy is csak ki van hajítva a csudába, orvost sose látott, oltva nincsen, kint él a szabad ég alatt télen a -10 fokban ugyanúgy, mint nyáron a +40 °C-ben, de azért te vagy a tuti, mert legalább van egy doboza, és még legyen is érte hálás, hogy egyáltalán élhet... Nem értem, de TÉNYLEG nem értem, hogy a másik 5 pici védtelen cica miért nem fért volna el ideiglenesen az udvarotokon ugyanígy, amíg gazdira találnak. Nem, inkább hagytad őket meghalni, és ezek után még várnád, hogy gratuláljak, amiért legalább egyet hazavittél?

Drága barátom, nekem pontosan egy ugyanolyan fekete, utcáról összeszedett sima, átlagos házi macskám van, amiről írsz. 4 hetes se volt, amikor befogadtam, mára már 6 éves is elmúlt és egy 5 kg-s ivartalanított, csodaszép kandúrfi lett belőle. A másik cicámat most októberben fogadtam be, rühesen és bolhásan, ő is csak egy egyszerű házi cica, de mégis befogadtam. Hazavittem, kezeltettem, beoltattam, kivakartam a koszból, a bolhákból, és mára már egy gyönyörű, egészséges, eleven, virgonc kiscica. Mindketten tökéletesen egészségesek, mert vigyázok rájuk! Mert felelősséggel tartozom értük és mert fontosak nekem, szeretem őket, ezért igyekszem úgy gondoskodni róluk, hogy minél tovább velem lehessenek!


A húgom cicája 3 hetes se volt, amikor megtaláltuk és hazavittük, fecskendőből etettük több mint 1 hétig, mire szilárd táplálékot is tudott már enni.


És ezek csak a saját cicáink - mind mentett macska!


De azt össze nem tudnám számolni, hányszor vittem haza úgy kiscicát, hogy én is csak a farakás alatt találta egy egész alom kismacskát, vagy akár a bokor alatt vagy egy autó alatt, vagy épp egy leragasztott kartondobozban. Mindet hazavittem, mert úgy voltam vele, ha máshol nem is, lent a mosókonyhában ideiglenesen elférnek addig, amíg nem találok nekik olyan gazdi(ka)t, aki örökbefogadja őket. Volt, hogy egyszerre 8 cica volt nálam ideiglenesen a saját 3 macskánk mellett, és mindnek találtam gazdát! Ne mondd nekem, hogy nem fért volna el nálatok az udvaron még az az 5 pici cica, ha én meg tudtam oldani idebent a lakásban összesen 11 macska elhelyezését!

2016. jan. 16. 10:24
 42/48 A kérdező kommentje:

"Örülök, hogy ilyen higgadtan és józanul is tudsz válaszolni!"


Ha van kinek, akkor persze, hogy tudok. Értelmes embernek én is értelmesen válaszolok.

2016. jan. 16. 10:25
 43/48 anonim ***** válasza:
Igenis büszke vagyok rá, mert mint mondtam, ezt az egyet sem engedték a szüleim.Komoly kompromisszumot kellet velük kötnöm, mert alapvetően a családból egyedül én szeretem a macskákat.Én tényleg nagyon sajnáltam az ottmaradt cicákat (a rokonaim farakása alatt voltak, egy kóbor macska volt az anyjuk), de tudod egy 14 éves gyerek(akkor annyi voltam) a szüleitől függ.Minden ismerősöm szerint nagyon állatszerető ember vagyok, a macskámon kívül egy kígyóról és egy nyúlról kell gondoskodnom, és volt idő, amikor gyűjteni kezdtem a macska ivartalanítására, de sajnos nem tudtam, mert többek között az etetésükre ment el.Ha elég idős leszek(tehát lesz saját keresetem), feltétlenül teszek bizonyos óvintézkedéseket a macskám érdekében, nem is erről van szó.Engem az idegesít, hogy egyre többen teljesen úgy gondolnak az állatokra, mint amolyan nebántsvirágokra, amiknek ugyanolyan körülményeket kell biztosítani, mint egy embernek(holott az állatok sokkal ellenállóbbak, főleg a macskák, hiszen még nem is sikerült teljesen megszelídítenünk őket).Egyre többször olvasni olyanokat, hogy "én minden embert gyűlölök, egyedül az állatok érdemelnek szeretetet", és ezeket mindig elborzadva olvasom.Én mindig szeretném fenntartani az egyensúlyt, hogy az ember az ember, az állat meg állat, akiről gondoskodni kell, szeretni kell, de nem veheti át az emberi kapcsolatok szerepét...Tudom, ez nem igazán ide illik, de ez fogalmazódott meg bennem ennek a kissé hisztérikus hangvételű kérdésnek az olvasásakor...
2016. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kéne bármiben különbséget tenni ember és állat között szeretet és gondoskodás terén. Én legalább úgy szeretem a macskáimat, mint bármely hozzátartozómat, és ugyanúgy bármit meg is tennék értük. Téged ha baleset érne, rögtön rohanának veled a kórházba. De ha ugyanez a macskával történik, akkor minek hiszen az csak egy macska, az nem érdemel ennyit? Vagy nem értem miért kell bármiben is megkülönböztetni állatot és embert, hiszen egy állat is ugyanolyan családtagnak számít, ha már befogadtad.
2016. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Ha valami baleset érné a macskámat, én is rohannék vele az orvoshoz.De ettől még(ha meg is köveztek érte), az én értékrendemben az állat az ember után következik, ha a családomnak kára származna abból, ha én a macskámra sokat költenék, akkor nem tenném és kész.Ez nem azt jelenti, hogy én nem szeretem eléggé az állatokat, egyszerűen csak az embereket jobban szeretem.
2016. jan. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

"az én értékrendemben az állat az ember után következik, ha a családomnak kára származna abból, ha én a macskámra sokat költenék, akkor nem tenném és kész.Ez nem azt jelenti, hogy én nem szeretem eléggé az állatokat, egyszerűen csak az embereket jobban szeretem."


Nos, szeretnék erre reagálni, mivel azt hiszem, egyeseknek úgy tűnhet, mintha nem szeretném az embereket.

Ápolás és betegellátás szakon szereztem diplomát, a választott hivatásom az ápolás; arra tettem fel az életemet, hogy elesett, sérült vagy beteg embereken segítsek, és életet mentsek, hogyha tudok. Nem mondanám, hogy nem szeretem az embereket, hiszen akkor nem a betegellátást választottam volna hivatásomnak!

DE a felelőtlen, másokkal nem törődő embereket nem szeretem! Ez igaz. Nem az emberekkel van bajom, csak azokkal, akik többre tartják magukat másoknál és nem törődnek azok sorsával, akiket kevesebbre tartanak, mint önmagukat (még ha az csak egy kiscica vagy akármilyen kisállat is).


Én nem érzem úgy, hogy különbséget kellene tenni ember és állat között, vagy ha mégis, akkor azt a felelősség javára. Lehet, hogy egy ember intelligensebb, de akkor a tudását arra kell használnia, hogy segítsen azokon, akik a te rangsorolásod szerint úgymond "alatta" állnak és felelősen gondoskodjon erről a Földről, a környezetéről, az emberekről és állatokról egyaránt. Vigyáznunk kellene egymásra, pont azért, mert elvileg elég intelligensek vagyunk ahhoz, hogy értsük, milyen értékes az élet! De nem csak az emberi élet érték, hanem MINDEN élet! Egy kutyusé, egérkéjé, kígyóé ugyanolyan fontos és értékes, mint egy ember élete! Én nem tennék feltétlenül különbséget közte.


A másik: ha a családodnak anyagi kára származik a cicából, akkor tényleg nem értem, miért ragaszkodsz a macskatartáshoz. A macskának sem jó, mert alapvető dolgokat nem tudsz megadni neki, és a családodnak sem jó, mert nálatok meg anyagi gondot okoz az, hogy te cicát tartasz... de ebbe nem szeretnék megint belemenni. Viszont azt én sehol se írtam, hogy sokat kell költeni a cicádra, mert csak akkor leszel jó gazdi! Nem! Már korábban leírtam, hogy az éves oltásai nem kerülnek többe, mint amennyi egy mozijegy ára. Ha egyszer mondjuk félretennéd azt a pénzt, amiből a barátaiddal mozizni mentek, máris meg lenne oldva, hogy egy évre minden óvintézkedést megtegyél a cicád egészségének megőrzése érdekében. A féreghajtó tabletta ára 250-300 forint negyedévente... ennyi pénzed sincsen a cicádra? A felelős állattartás NEM azt jelenti, hogy vagyonokat költesz a kedvencedre, hanem azt, hogy megfelelően viseled gondját és pl. utánanézel ilyen dolgoknak is. Akkor tudnád, hogy nem kerül ám olyan sokba ez az egész, csak egy kis odafigyelés kellene, és az, hogy valóban szeresd azt a cicát és vigyázni akarj rá!

2016. jan. 19. 21:07
 47/48 anonim ***** válasza:
Az ember nem csak abban különbözik az állattól, hogy intelligensebb...Hanem pl. abban, hogy az embernek lelke van, míg az állat teljes mértékben az ösztöneitől függ.Persze, igazad van abban, hogy az állatokat emiatt csak még inkább gondozni kell, hiszen tényleg a mi felelősségünk a jólétük.De ettől még szerintem igenis különbséget KELL tenni ember és állat között.Nem is értem, hogy egészségügyi gondozóként hogy lehet ez kérdés számodra.Hiszen egy állat halála/szenvedése összehasonlíthatatlan egy emberével!Egy állatnak nincsenek valóban értelmes gondolatai, így számára az evésen, a kényelmes életen és a szórakozáson kívül semmi sem fontos (kivéve a kutyák többségét, ők tényleg magához az emberhez is kötődnek), ellenben egy ember szenvedése a fizikai kellemetlenségen kívül szörnyű lelki kínokat is jelent, amit az állatok csak nyomokban képesek átélni.Persze jobb, ha se az ember, se az állat nem éli át, de már sokadszorra írom, hogy nem is erről van szó...Hanem, hogy az emberek sokkal fontosabbak az állatoknál, és ez teljesen jól van így.
2016. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:

"Nem is értem, hogy egészségügyi gondozóként hogy lehet ez kérdés számodra.Hiszen egy állat halála/szenvedése összehasonlíthatatlan egy emberével!"


Nem is kell őket hasonlítgatni, hidd el nekem, mind a kettő szörnyű... nem kívánom, hogy bármelyiket is lásd, legyen szó akár emberről, akár állatról. Ápolóként számomra valóban nem is kérdés, hogy minden halál és minden szenvedés éppolyan nagy tragédia, bárkiről is legyen szó.

2016. jan. 20. 22:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!