Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van ennyi felelőtlen...

Miért van ennyi felelőtlen gazdi a mai világban? Egyáltalán miért hagyják, hogy állatot tartsanak az olyan emberek, akik nem tudnak (vagy nem is akarnak) rendesen gondoskodni róluk?

Figyelt kérdés

Mindenhol újra meg újra belefutok ebbe... Annyi a felelőtlen állattartó, hogy az nem igaz. :( Minden felelős gazira jut 20 felelőtlen idióta... Miért engedik ezeknek az embereknek, hogy állatot tartsanak? Miért nem korlátozzák ezt valahogy? Annyi fölösleges rendeletet tudnak gyártani az okosok odafent ennél jóval jelentéktelenebb dolgokról is, akkor az állattartást miért nem lehet úgy szabályozni, hogy csak annak lehessen házi állata, aki valóban megfelelően gondozza is?


Nap mint nap látom itt is, meg facebookon is, hogy mennyi buta, felelőtlen ember tart állatot és a bicska kinyílik a zsebemben tőle... de komolyan!


Olyan embernek minek macska, aki nem viszi el az állatorvoshoz, ha szükséges? Aki nem figyel még a kötelező oltásokra sem? Aki képtelen arra, hogy időben ivartalaníttassa? Aki nem törődik azzal, hogy a kedvence orrba-szájba ellik, sőt, még direkt pároztatja is, hogy a "barátoknak meg rokonoknak is legyen", aztán persze ezeknek az ártatlan kölyköknek a fele az utcára kerül... az állatvédők meg nem győzik összeszedegetni őket. A szerencsétlen anyaállatról nem is beszélve, aki a végletekig leamortizálódik a sok alom felnevelése közben... Minek tart az ilyen ember állatot?! Miért nem lehet elkobozni tőle, de komolyan? Aki inkább láncin tartja szökős kutyáját, minthogy ivartalaníttassa, mert szerinte az "barbárság" (de persze láncra verni nem az, mi?), vagy mondjuk foglalkozzon azzal a szerencsétlennel és néha elvigye sétálni, hogy ne unatkozzon és ne akarjon szökdösni... Vagy aki csak kivágja a macskát az udvarra, mondván, elvan az odakint is, de ivartalaníttatni persze már nem viszi el, aztán ide jön sírni, hogy a cicáját elütötte egy autó, miközben csavarogni és udvarolni volt, vagy összeverte a többi kandúr és most csupa vér, vagy odakint mérget evett... ha odakint tartja a macskáját, és nem vigyáz rá, akkor ezeken mit csodálkozik?! Én az összes ilyen embertől elvenném az állatkáját, de komolyan! Egyáltalán nem való neki!


El kellene venni mindenkitől az állatát, aki:

- Nem ivartalaníttatja (kivéve, ha engedéllyel rendelkező tenyésztő)

- Láncra köti vagy egy ólban/sufniban tartja bezárva

- Macskák esetében csak kihajítja az udvarra, ivartalanítás meg macskabiztos kerítés nélkül, hogy hadd menjen, majd lesz vele valami, azt' jóvan...

- Nem oltatja be minden évben, legalább az alapvetőbb oltásokkal, és akkor is elvenném a gazditól, ha nem gondoskodik a rendszeres féreghajtásról és parazitamentesítésről

- Nem viszi állatorvoshoz, hogyha az állat beteg meg megsérül


Szerintem ezek azért eléggé alapvető és elvárható dolgok, semmi olyasmi, amit ne lehetne teljesíteni, ha valaki állatot akar tartani. Ha valaki ezt se tudja biztosítani a kedvencének, akkor pedig ne tartson állatot!

Szerintem akik állatot tartanak, azoknak ez a MINIMUM, amit meg kéne tenniük a kedvencük érdekében!


Nem értem, miért nem lehet az állattartást valami ehhez hasonló feltételhez kötni, vagy miért nem szabályozzák, miért nem hoznak erre valami rendeletet?! Mert ez így borzalom, ami a mai világban folyik!


Nem lehetne erre valami petíciót indítani?



2016. jan. 15. 14:03
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:

Nyilván nem ismerem a kutyádat, nem tudom, milyen körülmények között került hozzád az újfullandid, az viszonyt tény, hogy rendes, bejegyzett tenyésztőnél a törzskönyv nem csak egy választható opció szokott lenni, hanem adják a kutyussal együtt. Ahol nem adják, azok nem bejegyzett tenyésztők, ez szerintem vitán felül áll. Mint írtam is, ettől még lehet a te kutyád egy csodálatos kutyus, szó se róla, de törzskönyv nélkül egyszerűen leellenőrizhetetlen a származása, így csak fajta jellegű keverék lehet. Ettől függetlenül nem akartam leszólni vagy ilyesmi, távol álljon tőlem, szerintem a keverék kutyusok is éppolyan szeretethők, mint a fajtatiszták, nincs azzal gond, csak szaporítótól venni nem érdemes, akkor már inkább a fajtamentők.


"Minek ivartalanítsam, ha nem fogom pároztatni, illetve nem tud elszökni?"

Rengeteg betegség megelőzhető az ivartalanítással. Nem feltétlenül tesz ám jót a kutyusnak, ha folyamatosan tüzel... az ivartalanítással viszont megelőzhető a méhdaganat, a petefészek-daganat és az emlődaganatok kockázata is jelentősen csökkenthető. Ezért pártolom az ivartalanítást akkor is, ha a kutyus nem szökik el, mert az egészségének is jobb, mintha ivaros maradna.

2016. jan. 15. 22:50
 32/48 anonim ***** válasza:
örülök, hogy ilyen tisztában vagy mindennel!
2016. jan. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

Kutya WC papírt ne vegyek neki, hogy törölhesse a seggét?


Cipőt ne vegyek neki, hogy nehogy megfagyjon a lába?

2016. jan. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

32-es: Senki sem állította, hogy tudok mindent, de ezeknek te is bármikor utána tudsz nézni. Sok betegség előzhető meg az ivartalanítással és aki úgysem akarja - remélhetőleg! - szaporítani az állatát, annak ez lenne a felelős döntés.


33-as: Ne haragudj, felőlem ugyan gúnyolódhatsz, pont nem fog érdekelni, de azért ne csinálj úgy, mintha luxus lenne az a néhány ALAPVETŐ dolog, amit leírtam. Vagy felétek luxus beoltatni a kutyát? Luxus parazitamentesíteni? Luxus elengedni a láncról és normálisan gondját viselni? Mert ha igen, akkor neked egyáltalán nem való kutya, már ne is haragudj...

2016. jan. 16. 07:37
 35/48 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül az egész alapvető.


Viszont a szövegedből azt veszem ki, hogy az is baj ha az udvaron van az állat.

2016. jan. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, ha az udvaron van, hanem az, ha az udvaron van ÉS emellé nincsen ivartalanítva. Mert emiatt van az a sok alom, amit az állatvédők nem győznek összeszedegetni.

Egyébként más az, ha valaki macskát tart kint, és megint más az, hogyha kutyát. A kutya jó esetben nem tud átmászni a kerítésen (így még ha ivaros is, nem feltétlenül tud bajt ill. nem kívánt almot csinálni), ellenben egy macskának a kerítés nem akadály. Az ivaros cica röhögve átmászik rajta, elcsavarog, mert megy udvarolni, és ilyenkor könnyen baja eshet, elütik, megmérgezhetik, stb, ami lényegében a gazdi hibája és megelőzhető lenne az ivartalanítással, mert akkor nem kóvályogna annyit. De a nagyobbik baj ezzel, hogy rengeteg nem kívánt szaporulat lenne megelőzhező vele, s van, aki mégse törődik az ivartalanítással annak ellenére, hogy kint tartja a macskáját. Úgyhogy igen, ebben az esetben baj, ha valaki a kertben tart ivaros cicát - akkor vagy tessék ivartalanítani, vagy tessék bent tartani. De a kettő együtt probléma, igen.

2016. jan. 16. 08:05
 37/48 anonim ***** válasza:
Kérdező, veled nem érdemes vitatkozni, csak felidegesítem magam, úgyis tudom, hogy sajnos egyre több lesz az ilyen állatokat istenítő ember...Nehogy azt hidd, hogy semmivel nem értek egyet, szerintem se lenne szabad a kutyájukat láncra verő gazdáknak állatot tartaniuk, illetve mindenkinek kötelező a beteg állatot orvoshoz vinnie...De egy állat boldogsága nem a rá költött pénzen múlik...Lehet, hogy nagyobb az eséje annak, hogy elpusztul, de ettől még nem lesz rosszabb a sorsa...Úgy látom, hogy szerinted egy biztonságos otthonnal és rendszeres táplálkozási lehetőséggel rendelkező állatnak(emellett rengeteg szórakozással is, hiszen övé az egész világ egerészhet amennyit akar-bár többnyire inkább otthon tölti az idejét simogatásra várva) rosszabb a sorsa, mint annak, ami egy koszos menhelyen senyved egy kis ketrecben, az elaltatásra várva.De ezt már az előbb is elmagyaráztam, teljesen felelslegesen, mert úgy látszik, semmi észérv nem tud meggyőzni arról, hogy az igenis ROSSZ lenne, ha az általad felsorolt gazdáktól elvennék az állataikat
2016. jan. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
Tudod, én akközül a hat kismacska közül egynek megadtam az esélyt a jobb életre...Lehet, hogy nem vagyok tőkéletes gazdája, de azt hiszem, jól döntöttem...A macskám boldog, és nekem jelenleg ez számít egyedül.Azért csak ezt az egyet hoztam el, mert a szüleim őt is csak súlyos feltételek mellett engedték.Szinte az összes pénzem elmegy rá, mert saját pénzemből kell etetnem.Mint mondtam, a szüleimnek nincs pénze oltásokra és ivartalanítani, de én ettől függetlenül sem fogom menhelyre vinni!Szerinted mégis ki fogad majd örökbe egy teljesen átlagos méretű, rövidszőrű fekete házimacskát?Hiszen már így is velük van tele az összes menhely!Én jobb életet biztosítok a macskámnak a kóbor életnél, de a menhelyi életnél is.Ha ezt nem bírod belátni, akkor teljesen felesleges szót fecsérelnünk egymásra.Egyébként pedig ne hidd, hogy ha a macskámnak bármi baja lenne, nem mennénk vele állatorvoshoz sem.Ha szükség lenne rá, tudom a szüleim a rengeteg adósság mellet is elvinnék, leginkább az irántam érzett szeretetükből ,mert jól tudják (habár szerinted ez nem így van), hogy nekem nagyon fontos az a macska...
2016. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

"e egy állat boldogsága nem a rá költött pénzen múlik..."

Ezt soha nem is állítottam, hogy az állat boldogsága a rá költött pénzzel függne össze. Vannak például ivartalanításai akciók az állatorvosi rendelőkben, amikor sokszor fél áron elvégzik a műtétet. 300 ft körül van egy féreghajtó tabletta, amit csak negyedévente kellene adni, azért az sem egy nagy összes. Egyáltalán nem arról van szó, szerintem vagyonokat kell az állatra költeni, lehet ezt okosan és olcsón is kihozni, de a minimumot igenis biztosítani kellene a kutyusnak/cicusnak, ha már egyszer felelősséget vállalunk érte. Nem olyan nagy költség évente elvinni egyetlen alkalommal, hogy a doki beoltsa. Egy mozijegy árából megvan az egész.


"Lehet, hogy nagyobb az eséje annak, hogy elpusztul, de ettől még nem lesz rosszabb a sorsa..."

Ne haragudj, de ezt nem igazán értem. Ha nekem nagyobb az esélyem arra, hogy meghalok, mert mondjuk olyan helyen élek, akkor az miért jobb sors annál, mintha vigyáznék az egészségemre és elmennék évente a védőoltásokat megkapni?


"Úgy látom, hogy szerinted egy biztonságos otthonnal és rendszeres táplálkozási lehetőséggel rendelkező állatnak(emellett rengeteg szórakozással is, hiszen övé az egész világ egerészhet amennyit akar-bár többnyire inkább otthon tölti az idejét simogatásra várva) rosszabb a sorsa, mint annak, ami egy koszos menhelyen senyved egy kis ketrecben, az elaltatásra várva."


Dehogy gondolom így! Egyáltalán nem! De a "biztonságos otthon" azért nem hiszem, hogy egyenértékű lenne azzal, hogy a macska ki van téve a szabad ég alá egy kartondobozban, aztán hadd menjen... ez lenne számára a "biztonságos otthon"? Az udvaron egy doboz? Ennyi biztonságot bármelyik kóbor macska talál magának az utcán, a kukák között.

Ami a menhelyeket illeti, nos, ebben egyetértek veled, valóban nincsenek ideális körülmények, de ez is azért van, mert a menhelyek teljesen telítettek, sokkal több állat van már ott, mint amire kapacitásuk lenne és ez többek között pontosan az olyan felelőtlen gazdik miatt van, akik nem ivartalanítják időben az állataikat, hanem hagyják őket szabadon párosodni fűvel-fával, évente 2-3 almot elleni, aztán a kölykök meg mehetnek az utcára (onnan pedig vagy a menhelyre, vagy az autó kerekei alá...), pedig mindez kivédhető lenne, ha a gazdik csak azt az egyetlen egy állatot, ami az övék, elvinnék és ivartalaníttatnák. Vagy ha nem is ivartalanítják, akkor ne engedjék csavarogni, tartsák bent a házban, ahol nincs esélye párosodni évente 3x a környék összes többi macskájával...



"az igenis ROSSZ lenne, ha az általad felsorolt gazdáktól elvennék az állataikat"


Nem feltétlenül. Nyilván én se arra gondoltam, hogy utána ezek az állatok kerüljenek menhelyre vagy altassák el őket. Csak én olyan embereknek adnám inkább őket, akik valóban megfelelően gondjukat viselik. És ezalatt nem azt értem, hogy több pénzt költenek rá, hanem azt, hogy felelősen viselkednek, felelősen gondolkodnak és felelősséggel tartják azt az állatot. Nem csak úgy bele a nagyvilágba.

2016. jan. 16. 09:59
 40/48 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy ilyen higgadtan és józanul is tudsz válaszolni!
2016. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!