Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan segíthetnék nekik?

Hogyan segíthetnék nekik?

Figyelt kérdés

A szomszédunk befogadott valahonnan 3 macskát a múlt évben. Egyikük sincs ivartalanítva, teljes egészében kinti cicák (1 fiú, 2 lány)

Még ősszel láttam rajtuk, hogy valószínüleg férgesek, ezt megemlítettem neki, és megkérdeztem, hogy tudja-e, hogy 3 havonta féreghajtani kellene őket. Elhajtott, hogy persze-persze tudja... Rá egy héttel szerintem vett nekik féreghajtót, mert mind a háromnak lement a hasa és teljesen felgyógyultak.

Most a 2 lánycica terhes, a fiú meg csupa seb. A múlt hét óta ilyen, azóta már az egyik hátsó lábára sántít és szédül.

Lekezeltem bórvízzel és betadine oldattal is.

Apa ma írt egy sms-t a szomszédoknak, hogy mi van a cicókkal, és arról is, hogy vemhesen is ivartalaníthatók.

Hamarosan elmegyek itthonról, este 6-ra érünk csak haza (sajnos most nem hagyhatom ki, a kémiaórám nagyon fontos így, érettségi előtt.)

A kertben puha, védett helyet biztosítottunk nekik.

Ha nem válaszolnak az sms-re és a macsek még mindig a kertünkben lesz, mire hazaérünk, átcsöngetünk, és jelezzük, hogy nem tud mozogni. Meg fogom nekik említeni, hogyha lemondanak a macsekokról, én elviszem azt a kettőt, amelyik megvan (a harmadik, az egyik kislány eltűnt, régóta nem láttam) orvoshoz, chippeltetem, ivartalaníttatom őket, és még az oltások, és új gazdit keresek nekik. (Pedig sajnos nem állunk túl fényesen anyagilag, de elég sok a zsebpénzem, és ha senki más nem vállalja...)

Ezeken kívül vagy ezekkel kapcsolatban adnátok bármi tanácsot vagy ötletet, ami eddig nem jutott eszembe? Mi az, amit esetleg rosszul csinálok?

18/L

Minden választ előre is köszönök!


2016. ápr. 22. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Rendes tőled, hogy ennyi mindent megteszel értük :) mindent leírtál, amit egy felelős gazdinak tennie kell a cicákért.
2016. ápr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon rendes vagy :) Bárcsak sok saját gazda lenne ilyen.
2016. ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!