Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fogamzásgátló macskáknak?

Fogamzásgátló macskáknak?

Figyelt kérdés

A lakótársam a macskájának fogamzásgátlót vesz (úgy mint magának is), mert a családjuk sajnálja ivartalanítani.

Ez egy normális módszer, és csak én tartom rossznak?



2016. máj. 3. 10:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
12%

Ha macskának való fogamzásgátlót szed, azzal nincs gond.

Gondolom, nem embernek valót adnak neki :)

Az ivartalanításnak is vannak hátrányai, negatív következményei. Mérlegelni kell, hogy melyik, miért jó, jobb az adott helyzetben.

2016. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem tudom, nekem is kinti macskáim vannak, mégis mindkettő ivartalanítva van (ugyanis nem megoldhatatlan, nem hiszem hogy egy olyan helyisége nincs a lakásnak, ahova be lehet engedni a műtét után), és ők is szoktak egeret fogni, mégsem mondom azt rájuk, hogy "koszos macska", nálam valahogy a szeretetük nem ebben merül ki...
2016. máj. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%
Az állatorvos is embernek való fogamzásgátlót szokott felírni, csak másképp kell adagolni, hetente 1 szemnek asszem az 1/4ét. De persze nem hasracsapás szerűen vesz az ember valamit,gondolom a barátnőd sem csak úgy vesz plusz egy adagot a sajátjából.
2016. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Platypus ***** válasza:
43%
A macskánál a hormonális fogamzásgátlás nem működik hosszú távon(nem is arra való). Több év után rengeteg betegséget, többek között daganatokat is okoz az esetek jó részében. Ez a lehetőség olyankor hasznos, ha mondjuk egy tenyészmacskát szeretnének megvédeni amikor még túl fiatal a szüléshez. Egy mezei kedvencnek ez totálisan rossz megoldás, és hosszú távon még drágább is mint az ivartalanítás.
2016. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha valaki félreértett! Nem a saját tablettáit adja a macskának, gondolom írat fel az állatorvosnál a cicának. :)


Köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 5. 17:20
 16/18 anonim ***** válasza:
8%

Nekem volt olyan ismerősöm, aki ivartalaníttatni akarta a macskáját, műtét közben légzési elégtelenség lépett fel és meghalt a cica. Ő szerintem sajnálja, hogy nem a fogamzásgátló mellett döntött. A gyógyszernek lehetnek mellékhatásai, de a műtétnek is vannak kockázatai.

Az én macskám fogamzásgátlót szed, ami 700 Ft-ba kerül és évente kétszer kell neki felíratni. A műtét 17000 Ft lenne, ki lehet számolni, mennyi idő alatt hozná be az árát. Mégis, nem emiatt nem műttetem meg, hanem azért, mert kijárós cica. Részemről benn lehetne a műtét után, de nem hiszem hogy kibírná 2 hétig, hogy nem mehet ki. Ha ő úgy dönt, hogy kimegy és megpróbáljuk visszatartani, hisztizni kezd és szétszedi a házat. Nem tudom, hogy oldhatnám meg a műtét utáni lábadozását, úgyhogy egyelőre marad neki a gyógyszer.

Minden eset más és más, minden cicánál más a jó megoldás, szerintem.

2016. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A macskafogamzásgátló nincs káros hatással a környezetre (mint az emberi fogamzásgátló)?
2016. máj. 6. 09:24
 18/18 anonim válasza:
a macskák számára is van.
2016. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!