Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet egy cicának csokit...

Lehet egy cicának csokit adni? Vagy lesz valami baja?

Figyelt kérdés
az unokahugom nem rég rászokott arra hogy ahányszor eljön ad a cicánknak csokit! szerintetek lesz baja tőle?
2010. ápr. 8. 19:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
40%
Nekem danettet eszik a macskám semmi baja:) csak ne sokat.
2010. ápr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Amúgy ezt a kérdést már legalább 10× feltették..
2010. ápr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a macskák a kutyákhoz hasonlóan szintén érzékenyek a teobromin tartalmára (tulajdonkéöppen az embert kivéve majd mindenki érzékeny rá). Bár közvetlenül nem mérgező, mégis kifejezetten árt az egészségének.
2010. ápr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kevéske mennyiség nem árt meg, de ha sokat ad neki árthat is. Szóval csak óvatosan
2010. ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ne sokat adj neki, az enyém is szereti XD
2010. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem túl jó ötlet.Amúgy sem érzi a macska az édes ízt, szóval nem azért eszi meg.
2010. ápr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kis menyisegben nem gond. Igaz, hogy nem tudja rendesen lebontani a szervezete, de ha nem azzal tomod, nem gond. De amit _ne_ felejts el, hogy o sokkal kissebb nalad, igy a "egy szeletke" csoki alapjaraton olyan, mitha te beetél volna 2 nagytablas milkat. :)
2010. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nemszabad

sokkos állapotba kerülhetenek

és nagyobb mennyiségnél halálos is lehet

előfordulhat h nem lesz semmi baja de mégis minek próbaélkozol ezzel?

nemhiszemel h nem bítrja aki a macskád a csoki nálküli életet

2010. ápr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, a kakaóban lévő teobrominra túlérzékenyen reagál a szervezetük, szívpanaszokat okoz, nagyobb mennyiségtől meg is halhat a cica. Főleg a keserűcsoki veszélyes, a fehér csokiból egy-egy kocka nem árt, de nem is használ.
2010. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
értem és köszi a válaszokat én csoki nyuszit adtam neki meg danettet. és őő hát csak felpörög tölle hiperaktív lesz harap játszani akar de ez csoki nélkül is csinálja.
2010. ápr. 9. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!