Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha ivartalanitott...

Mit tegyek ha ivartalanitott kandúr macskámnak hugyhólyaggyulladása van?

Figyelt kérdés
Ez egy olyan probléma ami nálunk másodjára fordul elő. És mivel az elsőnél az állatorvos 20.000et gombolt le rólam, kiváncsi lennék hogy az 5000 ft táp helyett tehetek-e valamit hogy ez ismét kiújuljon neki.
2010. ápr. 9. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóval küzdök, állandóan lesem, hogy mikor újul ki a húgyhomok...:S Nekem sincs pénzem a drága tápokra, ezért keverve adom neki, és ez úgy néz ki hogy bevált. Milyen tüneteket produkál a cicád? Mit eszik egy nap? És mit csinált eddig vele az állatorvos?
2010. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
véreset pisil mindenhova. az állatorvos 4000ért megnézte, kinyomta belőle a pisit, azt is megvizsgálta 4000ért, kiderült hogy olyan magas az ammónia tartalma hogy szinte kikezdi a hólyagját, és ez igy védtelen lesz a baktériumokkal szenben igy begyullad a hólyagja. kapott rá egy antibiotikumot, meg nospa-t, a RC urinary tápot (csillagászati áron), amit még fél évig etetnem kellene vele. Ja és kontroltt javasolt 10 nap mulva, ujabb vizelet vizsgálattal. szerintem az egész csak pénz lehúzás. most adom neki a gyógyszerét amit utoljára is szedett, és találtam a catchow-tol egy urinary tápot, aminek még elfogadható is az ára, remélem beválik. most hogy itt a jó idő engedem kifele a cicát a szabadba, mert állítólag a kijárós cicáknál riitkábban alakul ki ez a betegség, vagy ha kialakul hamarabb, jobban leküzdi.
2010. ápr. 9. 15:33
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én cicámnak is RC Urinary-t ajánlottak, viszont találtam abból egy erősebb fajtát és azt keverem a Purina táppal. Sajna a Purina az megelőző táp és úgy néz ki hogy önmagában nem elég jó, de talán így olcsóbb. Azt nem mondta, hogy milyen a vizelet ph-ja? Mert ezek a tápok azt javítják igazából. Egyébként még annyit tudok tanácsolni, hogy próbálj meg vele minél több folyadékot itatni. Nekem marha nehéz, én a konzerves kajáját vizezem fel, mert annak a levét szereti, de pl a tejet utálja. :) Jobbulást a cicádnak!
2010. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
mivel nagyon ammóniás a vizelete azt monta túl savas. azzal nincs gond hogy sokat igyon mert állandóan a csapot szopja, szerintem egy másfél 2 deci vizet simán megiszik egy nap. akkor azt mondod neked simán a purinát etetve is kiujult? nekem van egy sanda gyanum hogy ez az ivartalanítás nagyon közre játszik a megbetegedésében. az orvos is azt mondta hogy nincs hozzá köze, érdekel mig ki nem lett herélve az égvilágon semmi baja nem volt.
2010. ápr. 9. 15:50
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, az ivartalanításnak köze van hozzá...Az én cicám is csak volt kandúr.Amúgy mindegy, hogy lúgos vagy savas a pisije...Mi azért kaptuk az RC tápot, mert lúgos volt...Én úgy tudom, hogy az RC Urinary savasít. Ezt olvastam most:


"Struvit-kövek esetében ezt a táp alacsony magnézium-, foszfor- és fehérjetartalma, valamint vizeletsavanyító hatása jelenti (pl. Hill´s Feline c/d vagy s/d, Waltham Low Urinary Tract Support, Royal Canin Urinary Cat). Oxalát-kövek esetében viszont épp az enyhén lúgos vizelet az ideális (pl. Hill´s Feline x/d, Royal Canin Renal Cat)." Tehát ha savas a vizelete, akkor lúgosítani kéne. Ezt lehet hogy még meg kéne kérdezni az állatorvostól...

2010. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, tehát NEM mindegy.
2010. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnos ez olyan betegség, mint embereknél bármi idült baj. Csak gyógyszerrel, vagy diétával lehet karban tartani. Próbálkozhatsz, max lehet majd újra orvoshoz vinni, vagy rosszabbik esetben a cica egyszer csak belehal.

Nem az ivartalanítás miatt lett beteg. A hajlam volt meg benne.

2010. ápr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
egyébként azt az orvos irta amit emlitettem, amit én nem értek azonban, mikor én meghallottam azt hogy ammóniás nekem a lúgos jutott eszembe, így én nem is értem az egészet. kristályok nem voltak a vizeletében, így az egészet a ph okozta. azért kezdeményeztem a kérdést mert kiváncsi voltam hogy valaki felfedezett e már olyan tápot a piacon amivel nem kell vagyonokat költeni egy mezei macskára. én imádom a cicámat mert olyan mint egy gyerek számomra, de mikor a minimálbér egyharmadát kell rákölteni, akkor az ember megfontolja hogy mire is megy ki a játék.
2010. ápr. 9. 19:36
 9/13 anonim ***** válasza:
Te mit csinálnál ha hólyaggyulladásod lenne?VIDD ORVOSHOZ!!
2010. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az orvos nem nézi, drága ,törzskönyves, vagy egyszerű házi cicát visznek hozzá. A betegség sem származás függő.

Az árak pedig, sajnos olyanok, amilyenek.

Pontosan rá kellene kérdezned, milyen is a vizelete? Savas, vagy lúgos? Aztán beírod a Google-ba és biztosan sok információt kidob. Talán találsz megfelelőt.

2010. ápr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!