Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem jön haza a cicám?

Miért nem jön haza a cicám?

Figyelt kérdés
Már teljesen kétségbe vagyok esve még sírtam is. 2 és fél napja nem jön haza a cicám és nagyon félek,hogy valaki elvitte. Ő még fiatal cica 1 és fél éves ja és kislány. Nem volt ivartalanítva pont a fiú macskák elől menekült el mert nem hagyták békén. De ilyet még nem csinált,hogy nem jött haza 2 napig ez már nekem nagyon gyanús. És az az érdekes,hogy a fiú macskák meg ide jönnek most nem forognak. Akkor az én cicám hol lehet? Szerintetek még van remény,hogy visszajön? Azt is mondták ismerősök,hogy látták a kapunk előtt tegnap reggel mégsem jött haza.
2016. jún. 8. 17:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lehet elütötte valami vagy ellopták, esetleg megsérült.
2016. jún. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt nem hiszem,hogy elütötte volna valami mert azt megláttam volna az utcákon is meg hát az ismerősök is szóltak volna
2016. jún. 8. 17:34
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Marika!


Sajnos senki nem tudhatja. De bizonyított tény, hogy a sírás nem hozza vissza a cicát. Ivartalanítani kellett volna és akkor nem kéne a kandúrok elől menekülnie. Valamint a kint tartott cicák esetében a gazdinak számolnia kell azzal, hogy ezer féle veszélynek van kitéve az állat. Például elütheti egy autó, beszorulhat valahova, elvihetik, megmérgezhetik, elkaphatja egy kutya sok más egyéb mellett.

Nyilván ezzel te is tisztában voltál, mikor belevágtál a kinti tartásba. Mi is ugyanannyit tudunk, mint te. Lehetséges hogy meghalt, de az is lehet, hogy semmi baja.

2016. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szép cica volt fekete fehér jól volt tartva mindent megkapott tőlünk. Ki is akartuk ivartalanítani csak sajna nem volt rá pénzünk. Nem tudom mi lehet vele de én arra gondolok,hogy valaki elvitte magával megtetszett neki mert volt már rá példa,hogy elvitték a cicámat :(
2016. jún. 8. 17:41
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

De ha ez nem az első alkalom, akkor el kellene azon gondolkozni, hogy csak bentre tartson macskát kedves Marika.

Ráadásul az állatorvosnál részletfizetés is van

2016. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5%

Hu de kemény vagy te marikázó.. Soksn szeretnének macskát sok embernek is van ez az ivartalanitásos hablaty tök jó meg is értem de sok családnak jincs rá pénze és az ember gyarló es meg szerzi a macskát mert szeretne vagy a gyerekének akar örömet okozni.. meg csak bent tartas stb stb .. papámeknal a 10 eves nosteny macska se ivartalanitva nem volt se benti macska se max a a kinti konyhaba meg a a kazan hazba mehet be es nem esett semmi baja .. Szoval minden tudo pluszba sok orvos nem valal reszlett fizetest de ringasd magad abba hog van olyan..



Kerdezo te meg jarkalgass kerdezoskodj hogy lattak e mutass rola kepet .. rakd fel a netre hatha tud valaki segiteni

2016. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A 2,5 nap még nem sok egy macskánál. Nem tudom milyen környéken laksz, de ha van bokros/cserjés rész akkor ott nézz körül. Nekünk volt,hogy megütötte a macska a lábát aztán befészkelte magát egy bokorba. 1,5 napig nem láttuk. Aztán véletlenül kiszúrtam mert van egy nagy fehér rész a szőrén és szépen világított. Rengeteg dolog lehet még ilyenkor. Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. Az lehet még,hogy valaki elkezdte "elszeretni" tőletek. Valami k*csög eteti. Nézz szét a környéken meg próbáld hívogatni. Remélem meglesz.
2016. jún. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kötekedő, a helyesírásodat elnézve..


Igen, van részletfizetés, és igen baromi jól tudom, mivel nekem van 2 kutyám, akik ivartalanítva lettek, az egyik pont a legrosszabbkor, így megengedték a részletfizetést.

2016. jún. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem volt vemhes? (Elvileg annak kellett lennie). Lehet, hogy fialni ment valahova.

A rosszabb verzió, hogy elütötték/kutya megfogta.

Sajnálom.

Kinti cicát muszáj ivartalanítani (de igazából bentit is, csak más okból). Ha előkerül, mindenképpen műtessétek meg.

2016. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A cicák ilyenek,általában előkerülnek:)A mi cicánk fiú van hogy több hétre is lelép.Az ivartalanitás nem mindig megoldás sok cica igy is kijár.Remélem meg lesz a cicus.
2016. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!