Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg fog szokni a cicám?

Meg fog szokni a cicám?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy pár éve befogadtunk egy kóbor cicát, de mivel a földszinten lakunk, így kijárós. Na most, hamarosan elfogunk költözni, és emeletre, de szeretnénk magunkkal vinni, mert már nélkülünk szerintem nem tudna meglenni, elpusztulna szegény, ha visszajárna, és többé nem jöhetne be ebbe a lakásba, az új lakók miatt. Nem is lenne gond, csak az, hogy igényli a kint létet is nagyon, van amikor bent van,és jól elvan, de van, amikor egyszerűen nem lehet megtartani. Kérdésem megszokik-e majd, ha csak a lakásban lehet, mert ugye emeletről a kijárást nehéz lenne megoldani?
2016. jún. 11. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Kénytelen lesz.

Macskahálót kell tenni az ablakra, és akkor fix, hogy kiugrani sem fog

2016. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel eddig kinti cica volt, hozzászokott a csavargáshoz, ezért valószínűleg lesz pár keserves hetetek, amikor az ajtó előtt fog nyávogni, hogy hadd mehessen ki.

Egy idő után biztos megszokja, de nem tudom mennyi lesz. Biztos nem lesz könnyű, de én is azt tudom javasolni, hogy tartsatok ki. Ablakokra, erkélyre macskahálót szereljetek fel mindenképp, mert lehetséges, hogy megszokásból kiugrik. Sajnos rengeteg macska hal meg ilyen módon.


Próbáljatok meg fokozatosan csökkenteni a kijárást. Ne engedjétek már ki annyiszor, akkor talán könnyebb lesz átállnia.


Az új lakásban pedig tegyétek izgalmassá a benti tartózkodást játékokkal. Nem tudom mennyire szoktatok játszani vele, de az enyém igényli. Lemozogja az igénye szerint szükséges feszültséget és utána nyugi van.

Kergetőzni szoktunk, madzag végére kötött játékegeret húzogatni, ami után rohan és levadássza. Szereti még ha a szekrény tetejére dobom a játékegeret és utána visszahozza. Kis papírgalacsint rakok az ágy széléhez, azt is imádja piszkálni stb.


Ivartalanítva nem tudom van-e, de az se árt, mert a vinnyogásától nem fogtok tudni aludni.


Ja és a lakásban próbáljatok magaslati ülő lehetőséget biztosítani neki, mert azt a macskák imádják, ha felülről beláthatják a teret. Pl. Fali polcokra, szekrény tetejére biztosítsátok feljutási lehetőséget.

2016. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!