Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normalis az, hogy a macska...

Normalis az, hogy a macska haton fekve alszik?

Figyelt kérdés

Pl igy: [link]


A szuleimnel van macska (kinti), de soha nem lattam igy fekudni. A mienk benti, 4 honapos mult, szerintem jol erzi magat nalunk es arra gondoltam eloszor, hogy ezert engedi magat el ennyire.

Viszont most olvastam, hogy ez szivbetegseg, vagy nehez legzes miatt is lehet (igy konnyebben tud lelegezni).


Ti hallottatok errol?


Megkapta az oltasokat, igy vizsgalta mar allatorvos tobbszor is es nem vett eszre semmit rajta.


2016. júl. 3. 00:31
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Mi macskánk is így alszik. Makkegészséges. A macskák szeretnek minden pózban aludni. Ez az alvás a teljes bizalom jele. Jól érzik magukat.. ennyi.
2016. júl. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy a masodik is irta. Ha igy alszik, az azt jelenti, hogy tokeletes biztonsagban erzi magat veletek.

Nem véletlen, hogy a kinti macskak, akik soha nincsenek 100%-os biztonsagban nem alszanak igy.

2016. júl. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is azt olvastam, hogy a háton fekvő macska teljes biztonságban érzi magát hiszen a has a legsérülékenyebb rész ha ezt nem védi akkor az annak a jele, hogy nem tart semmilyen veszélytől. Ez persze nem zárja ki azt, hogy esetleg egy beteg állatnak is ez a testhelyzet az ideális. Az enyém kinti és ő is néha a hátán fekszik kiterülve, általában az udvar füvesített részén vagy a díszsövény alatt az árnyékban. A képen látható cicán is látszik, hogy semmi baja egyszerűen csak jóízűen szunyókál. Ne aggódj nincs rá ok.
2016. júl. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha látta már orvos,akkor én nem aggódnék. de legközelebb azért kérdezz rá ,hogy nem -e jelent bajt. de amúgy én is arra tippelnék,hogy azért mert bent van. vannak kinti cicáink és egy kinti-benti. a kinti-benti ,hogyha bent van,akkor szintén ilyen hülye pózokban tud aludni. de ha kint alszik akkor tipikus macskás ülésben van és bármilyen nagyobb neszre felkapja a fejét. ha bent alszik,akkor meg azt se veszi észre,hogyha bontjuk a házat . szóval lehet,hogy nagyobb a biztonság érzete így.
2016. júl. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, biztonságban érzi magát. Enyém is így fekszik, főleg ilyen melegben. ;)
2016. júl. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!