Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen körülmények között...

Ilyen körülmények között tartanátok macskát?

Figyelt kérdés

Amíg otthon laktam, ott nem lehetett. Kiskoromban volt egy cicánk, ő meghalt, utána nem lehetett.

3 éve albérletekben élek, ez jelenleg a második, ezekben nem volt megengedett a kisállat. Innen hamarosan költözök, az új albérletben lehet tartani kisállatot.

Félek viszont attól, hogy mi van ha el kell költöznöm, eladják a lakást, vagy bármi miatt el kell jönnöm, akkor mit csinálok a cicával? 10 albérletből 9-be nem engednek macskát. Saját lakásom talán sosem lesz. Teljesen le kell így mondanom egy cicáról?


2016. júl. 12. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így inkább ne. Sokkal rosszabb lesz ha el kell ajándékozni szegényt mert csak olyan helyet találsz ahová nem mehet kisállat. Azért egy macska 10-15 évig vígan eléldegél. Annyi idő alatt garantált,hogy váltanod kell albérletet.
2016. júl. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiii ***** válasza:
69%

Azért elég sok albérletben engednek állatot. Mondjuk jogos, eleve jó albérletet találni állat nélkül is nehéz.

Én tartanék cicát, akár le leszek pontozva, akár nem. Egy csomó ember tart macskát, kutyát, és jól megvannak. Persze, azért kellenek bizonyos körülmények, főleg a kutyáknak (mozgás, természet, elegendő foglalkozás). Egy macska ilyen téren igénytelenebb.

Egyébként pedig nem lehetsz túl sikeres az életben, ha mindentől előre félsz... :)

2016. júl. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Mi tartottunk lakótársakkal cicát albérletben, és mikor onnan költözni kellett, direkt olyat kerestünk, ahol szintén engedik. Találtunk is. Szóval nem lehetetlen.

Most már gyerek is van mellé, és az a tapasztalatom, h macskát hamarabb engednek beköltözni, mint gyereket :P

2016. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben addig nem tartanék amíg nincs egy biztos helyed ahol tudod, hogy nem kell elköltöznöd,(pl: saját lakás, párodhoz költözöl) mert, ha kiraknak az albérletből nem biztos, hogy újra találsz olyan albérletet ahol megengedik, hogy macskát tarts, és akkor sajnos új gazdát kell neki találni, ami szintén elég nehéz.
2016. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én eddig pont az ellenkezőjét tapasztaltam, alig lehet találni állatbarát albérletet:) és lassan albérletet is.

Az is biztos sokat számít, hogy milyen drága a lakás, én az olcsó kategóriában keresek mindig, de úgy vettem észre, a drágábbakban engedékenyebbek.

Nem akarok olyan helyzetbe kerülni, hogy el kell ajándékoznom a macskát, jobb előrelátónak lenni.

2016. júl. 12. 13:55
 6/7 A kérdező kommentje:
De nehéz ezekkel a f@aszom albérletekkel...
2016. júl. 12. 13:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet azért találni kisállatbarát albérletet. A tapasztalatom viszont az, hogy a kutyát szívesebben engedik, mert a kölyökkor után, a rendesen megnevelt kutya nem tud annyi kárt tenni, mint akár egy felnőtt macska. Ugye, a rágásról és a kaparásról le lehet szoktatni, ha nem ugatós, a szomszédokat sem zavarja. A macska viszont, akár felnőtt is, de élezi a körmét, bútoron, szőnyegen. Ha alapból bútorozatlan az albi, akkor azért több eséllyel engedik a macskát. Viszont készülj fel, hogy akár kaución felül is, az állat által okozott károkat neked kell rendezni, ez valószínűleg a szerződésben is benne lesz. Például, ha a macska leszedi a tapétát, vagy kikarmolja a fotelt, azért értelem szerűen a tulajt kártalanítanod kell. A macska biztonsága érdekében az ablakokat is macskabiztossá kell tenned, ez megint olyan kiadás, amit neked kell fedezned, ha engedik egyáltalán a változtatást. A kandúr jelöl, a nőstény cicaf__sz után óbégat tüzeléskor, szóval ivartalanítani is kell őket. Érthető, hogy vágysz egy állatra, de minden esetben, előbb gondold át, hogy te magad meg tudod-e teremteni azokat a feltételeket, amik szükségesek hozzá.
2016. júl. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!