Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell tenni ahhoz, hogy...

Mit kell tenni ahhoz, hogy felelősségteljes gazdi legyek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Oda figyelni az állatodra. Szeretni, kielégíteni az igényeit. Egy állatot nem elég etetni és babusgatni. Ha beteg, orvoshoz kell vinni. A bajt is meg kell előzni. Értem ez alatt az oltásokat és az ivartalanítást. Utána kell nézni hogy kell vele bánnod. Nevelés, megfelelő eszközök, megfelelő táplálás...

Mérlegeld, hogy képes vagy e akár 15-20 évig gondoskodni róla, akkor is ha gyereked lesz, és akkor is ha költöznél. Mérlegeld hogy anyagilag meg tudsz e adni neki mindent, mert ha igazán jó gazdi akarsz lenni, az nem biztos hogy olcsó. Mérlegeld hogy tudsz e vele elget foglalkozni, hogy boldoggá tudod e tenni....

Ez persze csak pár dolog, lehetne még folytatni a listát.

2010. ápr. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyit kell tenned, hogy megérted azt, hogy ha bevállalsz egy állatot, onnantól kezdve egész életében felelősséggel tartozol érte. Tőled fog függeni. Ha nem oltatod megbetegszik, ha nem eteted éhenhal, ha nem viszed orvoshoz szenved.

Minden egyes kis lélegzetvétele tőled függ. Olyan mint egy gyerek akiről gondoskodni kell. Mindezt akár 15-20 évig!

Te leszel az ő mindene, egyszemélyben az anyja, az apja, a testvére, a szerelme, az istene. És neked is pont így kell szeretned őt élete végéig!

Nagy felelősség ám ez, de ha át tudod érezni, akkor egy cseppet sem nehéz! És annyi szeretet és örömet kapsz cserébe, hogy azt el sem tudod képzelni. :)


Első voltam megint, csak ez egy jó kérdés.

2010. ápr. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És nem a saját érdekeidet nézed hanem a kutyáét :) Pl annyira jó lenne odabújni mellé az ágyon, de nem engedem fel, mert akkor teljesen elvesztem előtte a tekintélyemet.
2010. ápr. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szép szép amit előttem leírtak, de a kutyákra igaz, és te macsek kategóriába tetted fel. Fiú lány macsek? Talán lényegtelen, mert ha rendes gazdi akarsz lenni, akkor ivartalanítod mind kettőt. A lány sokkal több szeretetet igényel sokkal bújósabb, a fiú tisztelet a kivételnek, lusta és csak alszik állandóan. Nekem a fiú macskám most már 3. napja nincs itthon, előtte volt egy lány, ő mindig itthon volt, kedveskedett. Ezért váltok most lány kutyára.

Összegezve egy macska a házhoz, a kutya a gazdához hűséges. Persze ha panelban laksz az megint más.

2010. ápr. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban ivartalaníttatod a cicádat és nem vízbe fojtod a kiscicákat. Ne legyen olyan, hogy ráuntam a macskámra, most fogom és kiteszem az erdő szélére. Ha már vállaltad, vállald élete végéig.

Én ide még azt írnám, hogy ne azt nézd, hogy mennyire olcsó a macskatáp, hanem hogy mit tartalmaz és mennyire jó a cicának. (Egyszer valaki vett a cicámnak tesco-s kaját és azt vettem észre, hogy erjed a táljában, a macska meg csak fintorgott)

Ha a macskának van valami baja, akkor lássa állatorvos, ne kelljen azzal mentegetőzni, hogy "de erre nincs pénz".

Foglalkozni is kell a cicával, játszani vele, szeretgetni, az alom legyen neki tiszta, hiszen ezzel is a gondoskodásunkat fejezhetjük ki.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2010. ápr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Macskááim vannak, belőlük indultam ki. :)

2010. ápr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak akkor vagyok felelősségteljes, ha ivartalanítom? Mert a többi rendben van nálunk ezek szerint.
2010. ápr. 16. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!