Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Gyulladt szemű kiscicák!...

SOS! Gyulladt szemű kiscicák! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A macskám tegnap este hozta elő a kiscicáit, de nagyon csúnya a szemük. Ez nem csak egy kis csípásodás, ami minden kismacskánál előfordul, hanem nagyon csípás és gyulladt a szemük! Mit tegyek? Tudom, most jön az, hogy vigyem el állatorvoshoz. Vinném is, de én még csak 17 vagyok, a szüleim meg azt mondták, nincs rá pénz, kamillázzam a szemüket. Nem tudom, ilyen durva gyulladásra jó-e a kamillatea. Ha lenne pénzem azonnal rohannék az állatovoshoz, de nekem nincs, a szüleim meg nem akarnak költeni rá. Csak tudnám, minek tartunk macskát, ha nincs pénz dokira. Próbálom meggyőzni őket, addig is, segítsetek!! Bunkó kommentekből nem kérek, csak segítsetek orvosolni a problémát!! Előre is köszönöm!!!

2016. aug. 3. 12:37
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Annyira tudtam, hogy szóba jön az ivartalanítás dolog is... most nem erről volt szó. Tanyán élünk az anyjukat kidobták, mi fogadtuk be, de semmilyen orvosi ellátást nem kapott. (Nem kèrek megjegyzéseket, köszönöm). Máskor, ha voltak kiscicák, gyakran voltak csípásak, a kamilla rendbe hozta őket. De most ez nagyon durva gyulladás, ezért kérdeztem, hogy jó-e rá a kamilla. Biztos nincs semmi, amivel rendbe hozhatom őket itthon?
2016. aug. 3. 12:59
 12/27 anonim ***** válasza:
41%

Kamilla helyett inkább gyógyszertári bórvizet használj. Az nem szárít mint a kamilla és fertőtlenítő.

Bár nem csodaszer, ahogy a kamilla sem, így az ilyen gyulladást valószínűleg nem fogja levinni.

2016. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
44%
amint már írták, ez esetben kérd menhely, vagy macskamentő szervezet segítségét, mivel a macskáknak orvosi ellátásra van szüksége. elhiszem, hogy befogadtátok, de ez ennél több mindennel jár. egy menhelyen legalább megkapnák a szükséges kezelést, az anyjuk pedig ivartalanítva lenne.
2016. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Rákerestem más oldalakon is, érdekes módon mindenhol a kamillát javasolták, még állatorvosok is,nem értem, itt mért lettek 0%-osra lepontozva. Úgyhogy marad a kamillás kezelés. Higyjétek el, én a szüleim helyében annyi mindent máské
2016. aug. 3. 14:07
 15/27 A kérdező kommentje:
Rákerestem más oldalakon is, érdekes módon mindenhol a kamillát javasolták, még állatorvosok is,nem értem, itt mért lettek 0%-osra lepontozva. Úgyhogy marad a kamillás kezelés. Higyjétek el, én a szüleim helyében annyi mindent másképp csinálnék.
2016. aug. 3. 14:08
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szülőnek lenned ahhoz, hogy kihívd az állatmentőket. Ingyen is kiszállnak. Interneten is rájuk tudsz keresni, és értesíteni tudod őket, még telefon sem kell. Gondolom szereted az anyacicát, és nem akarsz tőle megválni. De a kicsiknek így is úgy is helyet kell keresni. Ha egyre sem költenek a szüleid 5-6ra pláne nem fognak. Mivel azt mondtad tanyán élsz, gondolom nem lesz könnyű gazdit keresni nekik. Amúgy én is inkább javasolnám a bórvizet, mint a kammillát. Kamillát csak nagyon enyhén főzve, nehogy erős teát készíts. Az anyacicának meg te is tudod állni a kezeléseit.

Én 15 éves koromtól diákmunkáztam, mivel szüleim lekötötték, hogy csak úgy lehet állatom, ha én állom, amit kell. Nekem ennyit megért, és a zsebpénzzel sem vt gond.(mekiben dolgoztam, és simán megkerestem havi 60 ezret)

Mivel gondolom kis helyen élsz, és nem nagyon van lehetőséged ilyesmire, amit tudok tanácsolni, hogy kérdezd meg a szomszéd idősöket, hogy szeretnél pénzt gyűjteni az állataid orvosi költségére, nincs-e egy kis házkörüli munka amit elvégezhetnél. Nem a problémán kell szenvedni, hanem a megoldáson, ez a legnagyobb baja az országnak, hogy történik vmi rossz, és nekiállunk siránkozni, ahelyett, hogy felemelnénk a kis popónkat, és csinálnánk vmit.(ezt most nem rád értem, nem kell magadra venned, általánosan mondom)

Ha 12 éves lennél azt mondanám, hogy pácban vagy, de 17 éves vagy. Lehet, hogy semmi komoly, és csak a piszok okozta a cicák szemgyulladását, de lehet fertőzés is. Ezesetben a gyulladáscsökkentéssel(kamilla) csak a tünetet kezeled. A bórvíz még legalább fertőtlenít, de a fertőzést ez sem oldja meg. Mindenestre remélem sikerül valahogy orvosolni a dolgot.

(Amúgy nem mi "kamillaellenesek" pontoztuk le őket, van egy kedves szeméy, aki annyira jnatkozik, hogy minden kérdés minden kommentjét lepontozza.)

2016. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Csak kettő kiscica van, így hárman vannak összesen. A kicsikre lenne jelentkező, a szomszéd már korábban mondta, hogy neki kellenének kismacskák. Én hülye igazán mehettem volna diákmunkára...
2016. aug. 3. 15:30
 18/27 anonim ***** válasza:
És akkor mi a helyzet a szomszéddal? Miért nem kérdezed őt meg, hogy betegek a cicák, orvoshoz kéne vinni őket, segítsen. Ha neki sincs rá pénza/akarása, én biztosan nem adnám oda a kicsiket neki sem. Olyan hely kéne nekik, ahol legalább a minimumot megkapják.
2016. aug. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Apát győzködtem, ő megértette, hogy állatorvosra van szükség,már csak anyát kellene meggyőzni, ugyanis holnap nem dolgozik, be tudna menni a faluba az állatorvoshoz. De őt meggyőzni keményebb dió.
2016. aug. 3. 16:17
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk négy nagyon gyulladt szemű kiscicát hozott elő az anyacica. A gyulladást macskanátha okozza. A gondos kezelés és többszöri állatorvosi vizit ellenére a 8 szemből csak egy maradt épp és egy cica teljesen vak .

A kamilla tea ilyen súlyos gyulladásnál nem elegendő! Mindenképpen valamilyen gyulladáscsökkentő szemkenőcs kell. Valahogy győzd meg a szüleidet állatpatikában kb 2500ft- ért lehet kapni,csak mondd el hogy mire kell.

2016. aug. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!