Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak nem kínzás...

A macskáknak nem kínzás panelban lakni?

Figyelt kérdés

Ezzel nem akarok vitát gerjeszteni,csak kíváncsi lennék a véleményekre. Volt cicánk bezárva arra a pár m2-re. Egész nap az ablakban ücsörgött és bámult kifele.Nem tűnt boldognak.Szerencsére utána elköltöztünk és kertes házban kiengedtük naponta pár órára. A macskát mintha kicserélték volna. Imád kint lenni.Persze visszajön magától pár óra múlva,mert bent is szeret lenni. De úgy látjuk,hogy a kinti lét is fontos neki.Vadászik,barátkozik az idegen macskákkal, hempereg a fűben vagy csak simán nézeget. Nem lenne szívem többet visszazárni panelba.

Ismerősök cicáját is szoktam figyelni panelban.Azok sem tűnnek olyan boldognak.Szerintem a kinti csavargást semmi nem tudja pótolni. Ti mit gondoltok?

Természetesen van ivartalanítva, nem azért menne ki, mert hajtja a vére.

Én a kutyát nem gondolom állatkínzásnak,hogyha panelban tartják, hiszen viszik sétálni, éri őt új inger, és mozgás. De a cicát nem igen sétáltatják, nincs új inger, kb 15 évét ugyanabban a pár szobában kell leélnie.


2016. aug. 9. 07:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
42%
Én falun élek,őszintén megmondva én panelban nem tartanék állatot.Se kutya se macska nem oda való.
2016. aug. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nem kínzás. Az enyém láthatólag boldog.(panelban lakom) Elég sokat alszik. Az ablakon nem nagyon nézeget ki, a vadászatot játékkal helyettesítjük. Kertes házból se engedném ki, mert nagyon félteném. (Elüti egy kocsi, megmergezik, osszeverekszik egy másik macskával, vagy valaki csak úgy elviszi (Birman macska).

A kutyával viszont nem értek egyet. Apukámnak kutyaja van panelban. Miközben ugye ő dolgozik, szegény bent unatkozik, ezért szétrág mindent, kipakolja a ruhákat a szekrényből stb... Kb fél éves, közepes termetű(menhelyi kutyus volt). Szerintem jobban örülni, ha egy udvaron szaladgálhatna.

2016. aug. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
49%
Dehogynem való. Biztos jobb az àllatnak, ha egész nap kinnt fekszik az udvaron és a gazdája etetni jár hozzá ki. Némelyik le is van láncolva. A legtöbben így tartanak kertesházban állatot. Mi társasházban élünk és egész nap velünk vannak az állataink. Meleg ágyban alszanak és rendszeresen visszük őket sétálni. Van egy közös kert, de eszük ágában sincs egyedül kinnt maradni. Egyik rokonom több macskát is tart társasházban és ők is boldogok. Nagyon jól elvannak a lakásban. Bár ők nem házi keverékek, hanem fajtatiszta szobacicák. Ilyeneket a tenyésztők nem is adnak el kerti tartásra. De megnézném azt is, hogy egy kínai meztelen kutyát pl. melyik idióta tartana lakáson kívül. El kellene felejteni azt a hülyeséget, hogy állat csak kertesházba való. Nem ettől függ a boldogsága, hanem hogy a gazdi mennyit törődik vele.
2016. aug. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
59%
Nekünk kettő kutya van. Ezt elfelejtettem írni. Fajtatiszták ők is és kiválóan érzik magukat. Ők nem hajlandók egyedül kinnt maradni.
2016. aug. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Utolsó gondolat : nem rágnak szét semmit egyedül sem. Labdáznak vagy alszanak.
2016. aug. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%

A szomszédomnak van egy fehér házimacskája egyszobás panelban a földszinten. Mindig az ablakban ülve látom, vágyakozva nézeget kifelé. Ha nincs otthon a lakó akkor meg hangosan nyávog. A házimacskának nagyobb lehet a szabadságvágya és a mozgásigénye.

A szüleim falu széli szomszédmentes házában mindig volt 4-6 macska mert a gazdaságban ahol gabona van ott egér is lett volna. Imádták a szabad életet, övék volt a ház és az körüli kb. 500 méteres sugarú terület. Az erdőkerthez hasonló kialakítású veteményesben és a ház körüli földeken folyton vadásztak vagy napoztak. A fiatalabb cicák meg boldogan kergetőztek. Ha bevittem a szobába simogatni akkor kb. fél óra múlva előjött belőlük a szabadság iránti vágy és kikéretőztek.

2016. aug. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%
A házimacska lehet kifelé nézeget, de a fajtatiszta szobacicák elvannak lakásban. Tapasztalat.
2016. aug. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%

Nem kínzás. Persze ez macskától függ.

Eleve sok cica házimacska. Sokan kertes házban sem tartják kint, mert elkóborol, elüti egy autó, és ugye a macska nem olyan, mint a kutya, hogy megállítja egy kerítés.

Én mondjuk magam miatt nem tartanék lakásban. Rosszul vagyok, hogy macskás lakásban nem tudok olyan helyre ülni, hogy ne lennék utána csupa macskaszőr. De a cicákat még sose láttam szenvedőnek, élvezik a helyzetet.

2016. aug. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
72%

Elnézést, mert kutyám van és nem macskám. De lakásban él Budapesten, mindig is lakásban élt velem. Nagytestű kutya. Mindennap viszem többször sétálni, este futunk + játék, viszem úszni, békászni és gyakran utazik velem a városban, ha olyan helyre megyek. Rengeteg inger éri, sok élményben van része.

Egy rendkívül kiegyensúlyozott, nyugodt, engedelmes kutya lett belőle. Imádja az embereket, imád társaságban lenni.

És 100% biztos vagyok benne, hogy fényévekkel jobb élete van, mint a falusi kinti kutyáknak, akiknek egész életükben az az x négyzetméter udvar jutott, ugyanazokkal az ingerekkel, télen-nyáron. És még szerencsés esetben kimennek hozzá etetni és nem láncon van tartva.


Szóval szerintem a benti állattartás is lehet kielégítő egy állatnak, ha minden igénye ki van elégítve, le van mozgatva, foglalkozva van vele.

2016. aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%

Én kis kertes házban élek, és van egy brit shorthair cicám. Ha akarna kimehetne a kertbe vagy akár csavarogni, de nem teszi. Az ajtó nyitva, az ablak nyitva, bármikor kimehetne. Sosem megy ki. Pórázon egyszer kivittem, rohan vissza a házba ahol biztonságban érzi magát- Ezért nem erőltetem a dolgot. 3 éves, ő is sokat ül az ablakban, bámul kifelé. 3 év alatt jó ha pórázon 2x kitudtam vinni..Nem élvezte, nem erőltetem. Mégsem boldogtalan, mert bent rengeteget játszunk vele, virgonc, sokszor fel-le szaladgál a lakásban és mi nekünk kergetni kell. (szó szerint bújócskázunk)

Vannak macskák akik csakis benti macskák, és nem hiányolják a csavargást.


Egyébként a húgomnak is van kinti macskája, aki állandóan csavargott. Amióta ivartalanítva lett, még az ajtón sem megy ki. Benti macska lett..Nem boldogtalan ő sem, mert sokat foglalkoznak vele a gyerekek is..

A macskákkal is kell játszani mint a kutyákkal és akkor elvannak ők akár panelban is.

2016. aug. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!